Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2022. gada 14. jūnijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pieņēma lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu saistībā ar iespējamu balsu pirkšanu 13. Saeimas Juridiskās komisijas sēdes laikā šī gada 18. maijā.

Lēmums ir anonimizēts, bet no publiski pieejamās informācijas ir saprotams, ka lēmumā “persona E” ir minētās sēdes vadītājs — deputāts Jānis Butāns (attēlā), savukārt “persona H” ir tā brīža Saeimas deputāts, komisijas loceklis Aivars Geidāns.

No šāda lēmumā minēto personu identitātes atšifrējuma izriet:

1) Jānis Butāns t.s. tehniskās pauzes laikā Aivaram Geidānam ir veicis zvanu, kurā ir pārrunāts ar šo tehnisko pauzi pārtrauktais balsojums, kurā savu nebalsošanu Aivars Geidāns bija tikko visiem dzirdami paziņojis, un Jānis Butāns izdarīja šo zvanu tieši tāpēc, ka šis balsojums bija pretējs tam, kādu Jānis Butāns gaidīja no Aivara Geidāna saskaņā ar tajā pašā dienā notikušajā Konservatīvo frakcijas sēdē runāto.

2) Aivars Geidāns savās liecībās nemin — vai KNAB nepiemin to lēmumā —, ka tieši Jānis Butāns ir zvanījis viņam t.s. tehniskās pauzes laikā. Saskaņā ar KNAB atklāto informāciju Aivars Geidāns savā liecībā tikai liecina par vispārēju praksi deputātiem sazvanīties un sazināties pa citiem kanāliem.

3) KNAB nav konstatējuši balsu pirkšanu.

Pievienojos atziņai, ka nav pamata uzskatīt, ka ir notikusi balss pirkšana vai cita veida koruptīvs darījums. Taču ar to lieta nav galā, jo:

1) ir notikusi balsojuma ietekmēšana balsojuma laikā.

2) Jānis Butāns sēdes laikā ir apzināti melojis. Sēdes audioierakstā, laika brīdī 1h10min47sek ir dzirdams, kā Jānis Butāns paziņo par radušos stāvokli: “Mums tehniskas problēmas, mazliet tehniskā pauze, pauze divas minūtes.”

Paziņojot balsojuma laikā, ka ir “tehniskas problēmas”, Jānis Butāns ir melojis visiem sēdes dalībniekiem, un viņš to ir darījis ar nolūku, lai varētu pārtraukt balsojumu un sazināties ar Aivaru Geidānu, lai izmainītu viņa faktisko balsojumu (dalību balsojumā), ko viņš arī izdara ar telefona zvanu.

Aicinu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju izvērtēt Jāņa Butāna rīcību minētajā sēdē, balstoties uz KNAB resoriskajā pārbaudē atklāto informāciju, kā arī uz publiski pieejamo sēdes ierakstu.

Aicinu arī Saeimas komisiju izvērtēt Aivara Geidāna sniegto liecību KNAB, ja tā patiešām nav iekļāvusi informāciju par Jāņa Butāna zvanu Aivaram Geidānam. Tā ir ļoti būtiska informācija, lai izmeklētu iespējamu balsojuma ietekmēšanu.

Aicinu komisiju arī skaidrot, vai turpmāk ir pieļaujams sēžu vadītājiem pārtraukt balsojumus, lai “zem četrām acīm” pārjautātu jau nobalsojušiem deputātiem, vai viņi ir pārliecināti par savu balsojumu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko zināja kolaboratori?

FotoTautas sēru un nodevības nedēļa pagājusi, un tagad jāturpina rūpēties par nākotni. Valsts prezidents, uzrunājot Saeimas deputātus, uzsvēra valsts drošību un izturētspēju kā noteicošās prioritātes. Diemžēl pirms 82 gadiem Latvijas vadība atdeva Latvijas valsti ne tikai bez kāda protesta, bet pat sludinot, ka ienākošā okupantu armija ir Latvijai draudzīga.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mūsu lidostā atkal skan agresora valoda?

FotoBiju nepatīkami pārsteigta, šodien Rīgas lidostā dzirdot paziņojumus par lidojumiem, piemēram, uz Frankfurti, Briseli, Londonu un citiem galamērķiem trijās valodās - latviešu, angļu un arī krievu (!) valodā.
Lasīt visu...

15

Tik viena doma prātā man... un tā ir par Lembergu

FotoŠī gada 9. jūnijā Delfos tika publicēts mans raksts ar retorisku virsrakstu "Vai redzams Ventspils kleptokrātijas gals?". Reaģējot uz to, Aivars Lembergs ir publicējis pārsteidzoši viegli atspēkojamu, pat pašiznīcinošu pretrakstu ""Fake" ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim".
Lasīt visu...

21

„Fake” ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim

FotoŠī gada 9.jūnijā portālā Delfi.lv publicēts Ģirta Valda Kristovska - Ventspils domes deputāta no valdības partijas „Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.
Lasīt visu...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...