Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī gada 26.oktobrī Latvijas ārstu biedrība ir izplatījusi savu paziņojumu. Šim paziņojumam un veselības ministra demisijas pieprasījumam ir pievienojušās arī citas mediķu profesionālās asociācijas. Šāda situācija acīmredzami norāda uz jūsu valdības rīcībnespēju risināt un pieņemt adekvātus un pamatotus lēmumus saistība ar aktuālajiem izaicinājumiem veselības aprūpē.

Tādēļ lūdzam Jūs skaidrot sekojošo:

1. Vai Jums ir jel kāda nojausma, kādi ir patiesie jūsu valdības rīcības mazspējas iemesli? Lūdzam tos uzskaitīt un pamatot.

2. Vai uzskatāt par pamatotu, atbilstošu un atbildīgu šādu Jūsu veselības ministra rīcību, kad “mediķu mobilizācijas” plāns netiek apspriests ar pašiem mediķiem un veselības nozare uzzina par to tikai no medijiem, kuri savukārt šo informāciju iegūst jau no jūsu valdības sēdes? Lūdzam pamatot savu atbildi.

3. Kā jūs vērtējat šādu Jūsu valdības veselības ministra rīcību? Lūdzam pamatot savu atbildi.

4. Kādēļ Jūs esat pieļāvuši situāciju, kad jau kopš 2021. gada jūlija Veselības ministrija nav apstiprinājusi “pacientu prioritizēšanas vadlīnijas”, kā to paredz Ministru kabineta noteikumi?

5. Kurš ir atbildīgs par šādu radušos situāciju?

6. Aicinām paskaidrot, kādēļ saskaņā ar mediķu pausto paziņojumu, paredzot mobilizāciju, nav tikusi veikta “mērķtiecīga resursu plānošana, kā arī Covid-19 pacientu ārstēšanā iesaistīto mediķu apmācība”?

7. Kā jūs vērtējat šādu Jūsu valdības veselības ministra rīcību? Lūdzam pamatot savu atbildi.

8. Vai uzskatāt, ka Jūsu valdība par iespējamo “mediķu mobilizāciju” var lemt bez atbilstoša “mobilizācijas plāna” un, neapspriežot to ar veselības aprūpes nozari? Lūdzam pamatot savu atbildi.

9. Vai uzskatāt, ka valdības rīcībā ir pietiekoša informācija (mobilizācijas plāns), kas ļauj pieņemt atbildīgu un adekvātu lēmumu saistībā ar mobilizāciju?

10. Ja šādas informācijas nav Jūsu rīcībā, kādai ir jābūt Jūsu kā atbildīga valdības vadītāja rīcībai šādā situācijā? Lūdzam uzskaitīt paredzētās nepieciešami veicamās darbības.

11. Vai uzskatāt, ka Jūsu valdības veselības ministrs ir spējīgs veikt tam uzticētos pienākumus, un joprojām tiesīgs baudīt jūsu uzticību? Lūdzam pamatot jūsu pozīciju.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Mēs izmisīgi gribam izkrāpt valsts iepirkuma garantijas mūsu terminālim!

FotoDarbs pie sašķidrinātās dabasgāzes jeb LNG (liquefied natural gas) termināļa izveides Latvijā norisinās jau teju desmitgadi un varētu turpināties vēl tikpat ilgi, ja ne Krievijas agresija Ukrainā, kas nepārprotami lika saprast mūsu valsts enerģētisko atkarību ar visām no tā izrietošajām sekām.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas: kāpēc vajag iet vai neiet pie balsošanas urnām

FotoPašreiz sociālajos tīklos izskan daudz aicinājumi boikotēt vēlēšanas, un daudzi arī uzskata, ka nav vērts piedalīties vēlēšanām, jo pa lielam nekas nemainīsies. Un uz vēlēšanām pamatā neiet cilvēki, kuri nav apmierināti ar valdību, ar Saeimā ievēlēto deputātu darbu. Bet vēlēšanu boikots ir izdevīgs varas partijām, un tās to slēpti atbalsta.
Lasīt visu...

18

Mūsu politprostitūciju nedrīkst publiski saukt par politprostitūciju!

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju reaģēt uz deputāta Aleksandra Kiršteina (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK) 25. septembra izteikumiem mikroblogošanas vietnē Twitter. Deputāts, komentējot priekšvēlēšanu debates LTV ēterā, raksta: “Politprostitūta Bērtule, vadot Saeimas kandidātu debates LTV1, visu laiku melo, ka politiķi (domāti NA) grib likvidēt Satversmes Tiesu, noklusējot, ka tā ir jāpārceļ uz Augstāko Tiesu kā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā! Pirmskara Latvijā Satversmes jautājumus skatīja AT Senāts!”
Lasīt visu...

12

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

FotoLīdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot savu balsi, piedāvāju 15 iemeslus, kāpēc balsot par 15. sarakstu – Progresīvajiem.
Lasīt visu...

15

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

FotoŠis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar ko tika rotāti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes, vienas no Jaunās konservatīvās partijas līderēm, bēru vainagi no viņas partijas biedriem.
Lasīt visu...

21

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

FotoJums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi nosaukumi, tam daudz ko nepelnīti piedēvē, un tam ir dažādas izpausmes, bet patiesībā runa ir par vienu un to pašu – par patikšanu un nepatikšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

Satversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder...

Foto

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

Vadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

Nepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet...

Foto

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

Ļoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

Jūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms...

Foto

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

Mums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi...

Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...