Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šis deputātu jautājums tiek iesniegts saskaņā ar Saeimas Kārtības ru||a 199. panta trešajā daļā paredzēto - kā steidzams. Motivācija steidzamībai: pašlaik Saeima izskata galīgajā lasījumā valsts budžetu 2022.gadam.

Saeima ir uzsākusi 2022.gada valsts budžeta paketes izskatīšanu, šī gada 16.novembrī tika uzsākta likumprojekta "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2022.. 2023. un 2024.gadam" izskatīšana.

Šajā likumprojektā tāpat kā likumprojektā par valsts budžetu 2022.gadam ir paredzēts, ka tā saucamā “prezidenta flīģeļa" iegādei paredzētā nauda 183 921 eiro apmērā saskaņā ar Ministru kabineta priekšlikumu tiek novirzīta uz „līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Prezidenta kanceleja publiski apgalvo, ka 25.oktobrī ir iesniegusi valdībai šādu priekšlikumu. Diemžēl, iepazīstoties ar Saeimas Finanšu un Budžeta komisijas dokumentiem – iesniegtajiem priekšlikumiem 2022.gada valsts budžeta paketē, šādu Ministru kabineta priekšlikumu nav iespējams atrast.

Ņemot vērā augstākminēto, lūdzam sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:

1. Vai un kad valdībai ir bijis iesniegts šāds prezidenta kancelejas priekšlikums? Lūdzam pievienot saņemtās vēstules kopiju un norādīt - laiku, datumu un reģistrācijas numuru, ar kuru tā ir reģistrēta saņemto dokumentu reģistrā.

2. Vai un kad Ministru kabinets ir iesniedzis Saeimai šo savu priekšlikumu par "prezidenta flīģelim" paredzētā finansējuma novirzīšanu uz līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem? Lūdzam pievienot Saeimai nosūtītās vēstules kopiju, ar kuru tika nosūtīts šis priekšlikums, un norādīt laiku, datumu un reģistrācijas numuru, ar kuru tā ir reģistrēta lietvedības nosūtīto dokumentu reģistrā.

3. Ministru kabinets ir apstiprinājis 2022.gada budžetā arī 568 000 eiro prezidenta kancelejai "Trīs jūru iniciatīvas" samita organizēšanai. Kādiem konkrēti izdevumiem (pasākumiem) ir paredzēts šis finansējums? Lūdzam pievienot izdevumu tāmi un tos dokumentus, pamatojoties uz kuriem, jūs apstiprinājāt šos izdevumus valsts budžetā 568 000 eiro apmērā.

Aicinām iesniegt savlaicīgas un skaidras atbildes uz katru jautājumu deputātu jautājumu procedūras ietvaros, lai nebūtu jāpiemēro citas parlamentārās uzraudzības procedūras šīs informācijas iegūšanai.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...