Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā tas ir kļuvis zināms un kā Jūs pats esat to apliecinājis Saeimas Pieprasījumu komisijai, Latvijas amatpersonas ir vismaz trijos gadījumos pieņēmušas lēmumu neiepirkt Latvijai piedāvātos vakcīnu apjomus ( BioNTech/Pfizer un Moderna vakcīnas).

Par šiem vakcīnu iepirkumu gadījumiem tika veiktas dienesta izmeklēšanas.

Diemžēl, iepazīstoties ar šiem “dienesta izmeklēšanas” rezultātiem un Jūsu sniegtajiem paskaidrojumiem, nekļūst skaidri šo iepirkumu patiesi apstākļi, notikumu gaita un atbildīgie par notikušo. Vēl vairāk - tas, kā ir tikusi īstenota lietas apstākļu noskaidrošana un informācijas pasniegšana, rada pamatotas bažas, ka Jūsu sniegtā informācija un šīs “dienesta izmeklēšanas” ir veiktas, nevis lai atklātu lietas patiesos apstākļus, bet gan - lai slēptu tos.

Lai kliedētu šīs augstāk minētās bažas, pieprasām sniegt sekojošu informāciju:

Attiecībā uz BioNTech/Pfizer iepirkumu.

Kā tas ir zināms, informācija par šo iepirkumu Latvijai tika nosūtīta jau 2020.gada 11.novembrī, nevis 16.novembrī.

1. Kādēļ pirmā darba sēde saistībā ar BioNTech/Pfizer vakcīnu iepirkumu tika sasaukta tikai 17.novembrī? Vai Jūs uzskatāt par atbilstošu un atbildīgu šādu Veselības ministrijas (VM) amatpersonu rīcību?

2. Vai par šo 11.novembrī saņemto informāciju tika informēta VM vadība? Kas un kādā veidā tika informēts?

3. Kādas darbības tika veiktas līdz 17.novembrim saistībā ar augstākminēto vakcīnas iepirkumu pēc šīs informācijas saņemšanas 11. novembrī?

4. Kādēļ šis fakts, ka Latvija bija informēta par šo vakcīnu piedāvājumu jau 11.novembrī, netika atspoguļots VM īstenotajā “dienesta pārbaudē”? Vai Jūs to (šī fakta neatspoguļošanu “dienesta pārbaudē”) uzskatāt par atbilstošu un atbildīgu amatpersonu rīcību, veicot tiem uzticēto pienākumu (“dienesta pārbaudi”) ?

Attiecībā uz Moderna iepirkumu.

Saskaņā ar Jūsu “dienesta pārbaudes” ziņojumu un Jūsu sniegtajām atbildēm - nav izdevies noskaidrot ne to, kas sasauca šīs darba grupas sēdes, kurās tika pieņemts lēmums neiepirkt vakcīnas, ne kādas bija šīs darba grupas pilnvaras (kas deva tai tiesības pieņemt šādu lēmumu?), ne arī - kādus tad viedokļus ir pauduši šīs darba grupas locekļi, ne arī - ko īsti tad ir izlēmusi šī darba grupa, un kā tad šis lēmums ir radies un ticis formulēts, lai balstoties uz to tiktu sagatavota un nosūtīta Latvijas atbilde par Moderna vakcīnu iepirkumu.

Tāpat tiek apgalvots, ka “nav iegūta informācija, ka Veselības ministrijas vadība būtu informēta par [šīs darba grupas] sanāksmes norisi un tajā pieņemtajiem lēmumiem”.

1. Vai Jums pašam šķiet ticama šāda Jūsu amatpersonu pasniegtā lietu kārtība saistībā ar šo vakcīnu iepirkumu - ka ierēdņi paši uz savu iniciatīvu un atbildību, turklāt bez tiem skaidri dotām pilnvarām un, atļaujoties vispār neinformēt ministrijas vadību, ir pieņēmuši šādu lēmumu? Pieprasām sniegt pamatojumu Jūsu pozīcijai.

2. Ja nebija noteiktas šīs darba grupas pilnvaras - no kurienes izriet tās tiesības pieņemt augstākminēto lēmumu? Pieprasām norādīt konkrētus tiesiskos aktus no kuriem izriet šīs “darba grupas” pilnvaras un tiesības pieņemt šādus lēmumus.

3. Vai un kā šīs darba grupas locekļi zināja par savām pilnvarām un tiesībām pieņemt šādu lēmumu? Pieprasām pamatot atbildi.

4. Ja “darba grupas” sēdes netika protokolētas un ieraksts netika veikts, kādā veidā “dienesta pārbaudē” tika noskaidrots, vai un kādi lēmumi tika pieņemti? Pieprasām pievienot dokumentus, kuri to apliecina.

5. Vai un kā “dienesta pārbaudē” tika noskaidrots kā Veselības ministrijas vadība tika informēta par šīs “darba grupas” pieņemtajiem lēmumiem?

6. Pieprasām sniegt pilnīgu uzskaitījumu - kurām konkrēti amatpersonām “dienesta pārbaudes” ietvaros tika prasīts sniegt paskaidrojumu par to, vai tās ir sniegušas informāciju VM vadībai par “darba grupā” pieņemtajiem lēmumiem?

7. Pieprasām sniegt pilnīgu uzskaitījumu - kuras konkrēti amatpersonas ir apliecinājušas, ka tās nav sniegušas informāciju VM vadībai par “darba grupā” pieņemtajiem lēmumiem?

8. Vai dienesta pārbaudē tika iegūts Svena Henkuzena paskaidrojums par to - vai un kāda ir bijusi viņa saziņa ar VM vadību saistībā ar šo vakcīnas iepirkumu un darba grupā pieņemtajiem lēmumiem? Ja tika - pieprasām to pievienot, ja netika - pieprasām sniegt paskaidrojumu un pamatojumu, kāpēc netika?

9. Kuras konkrēti VM vadības amatpersonas ir apliecinājušas, ka tās nav bijušas informētas par “darba grupā” pieņemto lēmumu? Kādā veidā un kad ir saņemts šāds apliecinājums?

10. Vai ir noskaidrots un saņemts Ilzes Viņķeles paskaidrojums - kādu informāciju un no kā, par šiem “darba grupas” pieņemtajiem lēmumiem, ir saņēmusi tā laika Veselības ministre? Ja ir saņemts - pieprasām to pievienot, ja nav - pieprasām pamatot, kāpēc tas nav noskaidrots?

11. Ņemot vērā, ka šī valdība vakcināciju ir pasludinājusi par savu galveno un vienīgo iespēju izejai no Covid krīzes, kā Jūs vērtējat veselības ministres rīcību, ja ticat savas “dienesta pārbaudes” rezultātiem, kuros tiek apgalvots, ka “nav iegūta informācija, ka Veselības ministrijas vadība būtu informēta par sanāksmes norisi un tajā pieņemtajiem lēmumiem"?

12. Vai, Jūsuprāt, tas, ka “dienesta pārbaudes” rezultātā “nav iegūta informācija, ka Veselības ministrijas vadība būtu informēta par sanāksmes norisi un tajā pieņemtajiem lēmumiem” neliecina par mēģinājumu norobežot no atbildības par notikušo ministrijas vadību un politiskās amatpersonas, kuras vakcināciju ir pasludinājušas par savu galveno un vienīgo iespēju izejai no Covid krīzes? Pieprasām sniegt pamatojumu Jūsu pozīcijai.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man vislabāk spēs palīdzēt Selma Levrence, jo viņa ir jauna, gudra, pieredzējusi un zina daudzas valodas

FotoPēc ilgām pārdomām par to, kas varētu kļūt par manu palīgu Saeimā, esmu izlēmis, ka tā būs Selma Levrence, un man ir liels prieks, ka viņa ir tam piekritusi.
Lasīt visu...

21

„Sargsuns” pazemīgi lūdz atlikt nodokļu reformu

FotoLatvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) aicina valdošo koalīciju atlikt nodokļu reformas uzsākšanu no 2021. gada 1. jūnija. LPIA uzskata, ka valsts pārvalde nav pietiekami informējusi sabiedrību, it sevišķi to sabiedrības daļu, kuru reforma skars tieši, ietekmējot tās finansiālo labklājību. Vēl nesen vēstulē vērsāmies pie jums ar bažām un problēmjautājumu uzskaitījumu, lai novērstu reformas negatīvo ietekmi uz mūsu nozari.
Lasīt visu...

21

Viss sākās ar Šleseru!

FotoTvnet var lasīt Re:Baltica sagatavotu propagandas rakstu, kurā skaidri tiek pateikts, ka Latvijā baznīcas nedrīkst aizstāvēt kristīgās vērtības! Esmu pārsteigts, ar kādu naidu pret Baznīcām, pret kristīgām vērtībām un cilvēkiem, kuriem kristīgās vērtības ir svarīgas, vēršas Re:Baltica!
Lasīt visu...

18

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

FotoPašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā, ir neizplatīt nepatiesu informāciju, pašiem neradīt nepatiesu informāciju un neizplatīt citu radītās “feika” ziņas.
Lasīt visu...