Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Divas Latvijas

Ivars Austrums
06.05.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirmā Latvija ir manējā. Šajā Latvijā cilvēki rada pārtiku un mantas, tās tirgo. Brauc ar kravas un pasažieru auto, apkopj mežus un laukus, ceļ un aprūpē ēkas, ārstē un māca skolās, uzrauga kārtību un drošību, frizē un uzsmukina. dara simtiem citu cilvēkiem vajadzīgu lietu.

Otrā Latvija atrodas daudzstūrī, kura stūri ir Mākslas akadēmija, Kultūras ministrija, Prezidenta pils, Ārlietu ministrija, vēl citi stūrīši. Apzīmēt šo daudzstūri varētu ar Māxlīgā (Māxlotā) Teritorija. Tā ir teritorija, kurā kaismīgi aizstāv Brektes zīmējumus ar daudzpupainām būtnēm uz skolas sienas, tā ir teritorija, kurā Latvijas valsts pārstāvēšanai Venēcijas mākslas biennālē izvēlas peņu un vagīnu atveidojumus.

Toties šajā teritorijā bagātīgi paši dala un paši saņem zvaigžņotos ordeņus. Paskatījos nupat nesen apzvaigžņoto sarkstu - tajā nospiedošā pārsvarā ir zīmētāji, dziedātāji, dancotāji, tēlotāji, dīvainu rakstu darbu sacerētāji un citi Māxloto nodarbju pārstāvji. Tiem blakus LGBT popularizētāja un virkne dažādu sabiedrisku darboņu, par kuriem iepriekš negadījās dzirdēt. No manas Latvijas starp daudzajiem apzvaigžņotajiem vieta atradās vien dažiem.

Var teikt - tu, prastuli, nekā nesajēdz no māxlas. no valsts un sabiedrības, neapjēdz, ka tā saucamā kultūra bīda un nosaka sabiedrības vajadzības un morāli. Nujā, man, prastam inženierītim, kurš tikai 10-15 reizes gadā aiziet uz operu, teātri vai koncertu, daudz kas tajā Teritorijā ir neizprotams. Man mājā nav uz sienām Brektes zīmējumu par jostasvietas orgānu tēmu, un pie mājas neplīvo karogs varavīkšņu krāsās. Toties šis tas par Teritoriju ir pilnīgi skaidrs - lielākā daļa apzvaigžņoto un Teritorijas burbulī mītošo tiek uzturēti no valsts un pašvaldību budžetiem, kuros savukārt gandrīz visu pienesumu dod man saprotamā Latvija.

Tā nu dzīvojam - katrs savā teritorijā.

Pārpublicēts no Facebook

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

FotoŠonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk. Nacionālā apvienība aicināja premjeru padzīt amatam nepiemērotu ministri, pret ko premjers, Saeimas spīkera vārdiem runājot, neiebilda, taču pie viena padzina arī citu ministru, pret kuru nevienam pretenziju nebija.
Lasīt visu...

6

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

FotoKrievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības uzdevums bija maksimāli ātri atteikties no Krievijas gāzes un nodrošināt alternatīvas piegādes par saprātīgu cenu. Gandrīz trīs mēnešu laikā par to atbildīgais ekonomikas ministrs neko no tā nav spējis izdarīt.
Lasīt visu...

13

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

FotoŠobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares, aicinām valdību un koalīcijas partnerus nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus.
Lasīt visu...

21

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

FotoVakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam spiedienam, ir nolēmis mani neatbalstīt. Šī būs mana pēdējā darba diena iekšlietu ministres amatā.”
Lasīt visu...

13

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

FotoLatvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu laikā mainīt ministru, kurš ir atbildīgs par daudzu šobrīd ļoti svarīgu jautājumu risināšanu, ir bezatbildīgi.
Lasīt visu...

21

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

FotoSociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju nepārdomāta rīcība un atsevišķu valsts amatpersonu aizvainojuši izteikumi izraisījuši Latvijas sabiedrībā pastiprinātu spriedzi, kādu mūsu valstī nav nācies piedzīvot pēdējo gadu desmitu laikā.
Lasīt visu...

21

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

FotoVai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar vācu armiju Otrā pasaules kara laikā?
Lasīt visu...