Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Divas Latvijas

Ivars Austrums
06.05.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirmā Latvija ir manējā. Šajā Latvijā cilvēki rada pārtiku un mantas, tās tirgo. Brauc ar kravas un pasažieru auto, apkopj mežus un laukus, ceļ un aprūpē ēkas, ārstē un māca skolās, uzrauga kārtību un drošību, frizē un uzsmukina. dara simtiem citu cilvēkiem vajadzīgu lietu.

Otrā Latvija atrodas daudzstūrī, kura stūri ir Mākslas akadēmija, Kultūras ministrija, Prezidenta pils, Ārlietu ministrija, vēl citi stūrīši. Apzīmēt šo daudzstūri varētu ar Māxlīgā (Māxlotā) Teritorija. Tā ir teritorija, kurā kaismīgi aizstāv Brektes zīmējumus ar daudzpupainām būtnēm uz skolas sienas, tā ir teritorija, kurā Latvijas valsts pārstāvēšanai Venēcijas mākslas biennālē izvēlas peņu un vagīnu atveidojumus.

Toties šajā teritorijā bagātīgi paši dala un paši saņem zvaigžņotos ordeņus. Paskatījos nupat nesen apzvaigžņoto sarkstu - tajā nospiedošā pārsvarā ir zīmētāji, dziedātāji, dancotāji, tēlotāji, dīvainu rakstu darbu sacerētāji un citi Māxloto nodarbju pārstāvji. Tiem blakus LGBT popularizētāja un virkne dažādu sabiedrisku darboņu, par kuriem iepriekš negadījās dzirdēt. No manas Latvijas starp daudzajiem apzvaigžņotajiem vieta atradās vien dažiem.

Var teikt - tu, prastuli, nekā nesajēdz no māxlas. no valsts un sabiedrības, neapjēdz, ka tā saucamā kultūra bīda un nosaka sabiedrības vajadzības un morāli. Nujā, man, prastam inženierītim, kurš tikai 10-15 reizes gadā aiziet uz operu, teātri vai koncertu, daudz kas tajā Teritorijā ir neizprotams. Man mājā nav uz sienām Brektes zīmējumu par jostasvietas orgānu tēmu, un pie mājas neplīvo karogs varavīkšņu krāsās. Toties šis tas par Teritoriju ir pilnīgi skaidrs - lielākā daļa apzvaigžņoto un Teritorijas burbulī mītošo tiek uzturēti no valsts un pašvaldību budžetiem, kuros savukārt gandrīz visu pienesumu dod man saprotamā Latvija.

Tā nu dzīvojam - katrs savā teritorijā.

Pārpublicēts no Facebook

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man ir ideja – tagad mums vajag jaunu ārpolitikas stratēģiju

FotoPēc TVNET aptaujas pagaidu rezultātiem tikai 13% neatbalsta TV Rain licences anulēšanu. Starp viņiem ir tādi, kuri bēdājās, ka šis lēmums visizdevīgākais ir tieši putinam un vispār - kanāla aizliegšana esot viņu specoperācija.
Lasīt visu...

18

Ļoti ceru, ka Latvijas Žurnālistu asociācija nerunā visu žurnālistu vārdā!

FotoĻoti ceru, ka Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) nerunā visu žurnālistu vārdā!
Lasīt visu...

3

Padomāt, kas tur tāds īpašs – drusciņ pārkāpa likumus un drusciņ atbalstīja Krievijas okupantus un agresorus...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) izsaka nožēlu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu anulēt apraides licenci telekanālam "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") un uzskata, ka tas ir nesamērīgs iepretim pieļautajiem pārkāpumiem.
Lasīt visu...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...