Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Egils Borats

Pietiek lasītājs
18.01.2021.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt arvien dīvainākas lietas.

Savā diezgan īsajā video uzrunā par vakcināciju, kuru pārraidīja lielākie mediji, prezidents Levits četras reizes runā par lietām, kas personīgi man šķita vismaz dīvainas.

Uzrunas sākumā, runājot par C19 vakcīnu piegādi Latvijā, viņš izmanto frāzi "vakcīnas porcija". Saskaņā ar tezaurs.lv vārdnīcu vārda „porcija” galvenā nozīme ir šāda - vienai ēdienreizei vienam cilvēkam (retāk cilvēku grupai) paredzēts (ēdiena, dzēriena) daudzums.

Jāatzīmē arī tas, ka lielākā daļa cilvēku vārdu "porcija" saista ar pārtiku. Pamatojoties uz to, rodas jautājums, vai prezidents Levits zina, ka vakcīnas pret koronavīrusu tiek ievadītas ar šļirci augšdelmā? Vai viņš zina, ka koronavīrusa vakcīnu neēd ar karoti?

Interesanti, ka LTV redakcija, apzinoties absurdu, lietojot vārdu "porcija" attiecībā pret vakcīnu, ziņojuma titros vārdu "porcija" aizstāja ar vārdu deva.

Tālāk prezidents Levits saka, ka vakcīna tiks nogādāta lidostā. Interesanti, ka pirmā vakcīnas piegāde, no kuras plašsaziņas līdzekļi veica īstu šovu, tika piegādāta pa autoceļu. Pirmo sūtījumu piegādāja Polijas transporta uzņēmums SL Express, izmantojot Mercedes mikroautobusu. Mikroautobusu divas Latvijas Iekšlietu ministrijas automašīnas pavadīja uz noliktavu, kur nu jau izbijusī ministre Ilze Viņķele personīgi paņēma kurjera piegādi.

Ja prezidents Levits zinātu, ka vakcīna pirmo reizi tiek piegādāta pa ceļu, vai viņš savā ziņojumā izmantotu vārdu „lidosta”? Visticamāk, prezidentam Levitam nebija ne jausmas, kā tika piegādāta pirmais vakcīnas sūtījums. Lai kā arī būtu, uz pirmās vakcīnas partijas piegādes apstākļu fona ir vismaz nepiemēroti runāt par piegādi tikai uz lidostu.

Kāds teiks, ka valsts prezidentam nevajadzētu zināt par tādiem sīkumiem kā zāļu piegādes  transporta veids, un viņiem būs taisnība, kad runa būs par parastām zālēm. Runājot par glābšanu no pandēmijas, kuru noliktavā personīgi pieņem valsts veselības ministre, turklāt tiešajā ēterā, personīgi es domāju, ka pat prezidentam būtu jāzina svarīgākās šī notikuma detaļas.

Tālāk, runājot par jauno veselības ministru, prezidents Levits viņu nesauc vārdā. Runājot par Danielu Pavļutu vairākas reizes pēc kārtas, prezidents Levits viņu sauc vienkārši - ministrs. Ņemot vērā, ka prezidents Levits nezina, kā vakcīna tiek ievadīta cilvēka ķermenī, un nezina, kā vakcīna nonāca Latvijā, vai ir iespējams secināt, ka viņš nezina jaunā veselības ministra vārdu? Vai mēs varam secināt, ka viņš divas reizes nesauc Danielu Pavļutu vārdā vai vismaz uzvārdā vienkārši tāpēc, ka nezina (vai neatceras), ka sauc jauno veselības ministru?

Prezidents Levits uzrunu noslēdz, sakot, ka arī valdības locekļi ir jāvakcinē. Prezidents Levits uzsver nepieciešamību vakcinēt valdības locekļus, sakot, ka jāvakcinē valsts vadība, lai tā būtu atgriezusies valsts starptautiskajā apritē, kura tūlīt sāksies”.

Un šeit atkal prezidents Levits mani personīgi nopietni mulsināja. Saskaņā ar statistiku koronavīrusa  inficēto un upuru skaits turpina pieaugt. Karantīnas pasākumi lielākajā daļā Eiropas valstu ir ieviesti līdz janvāra beigām, un šo valstu līderi jau atklāti runā par to, ka karantīnas vienā vai otrā pakāpē tiks pagarinātas vēl vismaz 8-10 nedēļas pēc pašreizējo karantīnu beigām. Piemēram, Anglijā karantīna būs spēkā līdz 31. martam.

Neskatoties uz pieaugošo inficēto skaitu un ilgtermiņa karantīnām visā pasaulē, prezidents Levits uzskata, ka Latvijas valdībai būs jāsāk atgriezt mūsu valsti starptautiskajā apritē - pēc viņa vārdiem, jau tūlīt. Visa Eiropa, visticamākais, turpinās strādāt no mājām vismaz līdz pavasarim, bet Latvijas valdība ceļos no valsts uz valsti, atgriežot mūsu dzimteni starptautiskajā apritē.

Pabeidzot rakstīt šo tekstu, es jutos mazliet jokaini. Ņemot vērā valsts tēva vārdu nepietiekamību šajā konkrētajā uzrunā, viņš man atgādināja Sašu Koenu, kas vienā no savām filmam spēlē Boratu. Skumji ir tas, ka Saša Koens noteikti saprot, ka Borats ir neadekvāts un absurds, taču prezidents Levits acīmredzami pilnībā neapzinās savu vārdu atbilstību.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/levits-mudina-ikvienu-vakcineties-pret-covid-19.a388781/?fbclid=IwAR1p_UarUxGCuc32dg_8Xy7b2uFWSZVVLEc41fFdcmoq4LOxaiuKhl7Muvo

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Zāļu valsts aģentūras skaidrojums – atbilde uz „Re:Baltica” vienpusēju rakstu

FotoZāļu valsts aģentūra (ZVA) vērš uzmanību, ka Re:Baltica 2. martā publicētā rakstā žurnāliste Sanita Jemberga iekļāvusi vienpusēju viedokli, nav ņēmusi vērā ZVA sniegto informāciju un rakstā atspoguļo tikai šodien zināmo un pēc reģistrācijas pieejamo informāciju, nevis ņem vērā tobrīd, pērnā gada novembrī, pieejamo informāciju par Pfizer vakcīnu. Tādēļ Zāļu valsts aģentūra publicē atbildi uz minētajā Re:Baltica rakstā pausto.
Lasīt visu...