Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc tam, kad Ministru prezidents Krišjānis Kariņš aizvadītajā nedēļā paziņoja, ka sev pilnīgi negaidīti esot saņēmis Satversmes aizsardzības biroja (SAB) informāciju par valsts noslēpuma pielaides anulēšanu ekonomikas ministram Ralfam Nemiro, tā pārstāvētā partija KPV LV varētu „sajaukt kārtis” partijai Vienotība un kā jauno ministra amata kandidātu virzīt līdzšinējo ministra padomnieku, advokātu Pāvelu Rebenoku.

Pietiek avotu informācija liecina, ka Vienotība ļoti vēlētos, lai par ekonomikas ministri KPV LV virzītu Ievu Krapāni, - 1981. gadā dzimusī Saeimas deputāte, pēc profesijas pirmsskolas izglītības skolotāja, varētu būt pakļāvīgāka Vienotības vēlmēm, lai AS Latvenergo padomē tiktu apstiprināti ar šo partiju cieši saistīti kandidāti.

Vēl viens KPV LV kandidāts uz ekonomikas ministra amatu varētu būt 1985. gadā dzimušais Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Jānis Vitenbergs, un Pietiek rīcībā esošā informācija liecina, ka aiz viņa varētu stāvēt Attīstībai/Par un konkrēti Edgara Jaunupa intereses.

Taču, pēc visa spriežot, partijas vadība varētu vienoties par ekonomikas ministra amata kandidātu izvirzīt Rebenoku: lai gan pret viņu pēdējā laikā izvērsta apjomīga mediju kampaņa, formālu iemeslu viņa neapstiprināšanai nav, un KPV LV varētu pat uzstādīt premjeram ultimātu – vai nu tiek apstiprināts viņu kandidāts, vai arī partija aptur savu darbību valdošajā koalīcijā.

Lai gan no pirmā acu uzmetiena var šķist, ka Kariņam šī kandidatūra varētu nebūt patīkama, ir arī cita informācija: daudzi jau ir aizmirsuši faktu, ka Kariņš un Rebenoks savulaik, 9. Saeimas vēlēšanās ir kandidējuši no viena un tā paša – Jaunā Laika saraksta (skat. Attēlu). Pastāv iespējamība, ka abu savstarpējā saistība ir ciešāka, nekā tas izskatās no malas.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...