Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vērojot mūsu valsts iekšlietu sistēmā (ne)notiekošo, domāju, ka es neesmu vienīgais, kuram rodas vairāki jautājumi. Turklāt sabiedrība joprojām vēlas redzēt reālus risinājumus iekšlietu sistēmas reorganizācijā. Ir pagājis pietiekami daudz laika kopš 14. Saeimas vēlēšanām, bet Apvienotā saraksta pārraudzībā nodotajā Iekšlietu ministrijā viss notiek pa vecam!

Vēl joprojām es neesmu dzirdējis kaut pušplēstu ideju no Apvienotā saraksta iekšlietu ministra Māra Kučinska par to, ko iesākt ar haosu, kas valda pār Valsts Policiju un Iekšlietu ministriju? Kučinskis būtībā ir kā ar sūnām apaudzis akmens gabals naivā Kariņa “mazdārziņā”. Diemžēl, bet arī Kariņš šajā sakarā ir parādījis savu impotenci, pilnīgu nespēju prasīt no saviem ministriem atbildību par paveikto un nepaveikto!

Lai Kučinskim un Kariņam vieglāk ietu ar darāmajiem darbiem, uzskaitīšu dažas samilzušās problēmas.

Sievietes slepkavība Jēkabpilī. Uz policijas sirdsapziņas. Noziedzīga nolaidība un absolūta sistēmiska vienaldzība. Kāda ir Kučinska reakcija? Nekāda, pilnīgs klusums. Normālās valstīs šajā gadījumā demisionētu ne tikai iekšlietu ministrs! 

Pusaudžu bandu kautiņi Imantā un citos Rīgas rajonos. Policija atkal reaģē pēdējā un tikai tad, kad visi jau rāda ar pirkstu un kliedz, un pat tad tās darbība izskatās pēc lētas imitācijas. Vai krīzes menedžeris ar kompartijas biļeti Kučinskis (ne)reaģēja? Runā, ka vajagot uzlabot “krīzes komunikāciju”. Nopietni? Tas ir viss, ko viņš var pateikt?

Žoga izbūve uz Baltkrievijas robežas. Polija un Lietuva to jau ir izdarījušas, bet mums viss vēl procesā, un tāls ceļš ejams līdz pozitīvam rezultātam. Iekšlietu ministrija (Kučinskis ar krīzes menedžeriem) vaino visus citus, tikai ne sevi; viņi taču beidzot ir pie teikšanas un darīšanas, bet vienalga turpina vaimanāt. Kučinska reakcija? Viss ir labi, problēmu nav.

Problēmas ar nenormāli garajām rindām PMLP. Latvija nav vienīgā valsts pasaulē, kur cilvēkiem izgatavo identifikācijas dokumentus. Kāpēc citas valstis to var izdarīt ātri un bez rindām? Vai no Kučinska ir dzirdēti kādi konstruktīvi piedāvājumi problēmas risinājumam? Nē, nav.

Problēma ar Latvijā saskrējušajiem Krievijas pilsoņiem, kuri negrib mācīties latviešu valodu. Ko dara Kučinskis? Visu laiku meklē “argumentus”, lai tikai atvieglotu nelojālajiem piektās kolonnas pārstāvjiem atrašanos Latvijā. Interesanti, kā interesēs tas notiek?!

Valsts policijas darba kvalitāte. Kā mums klājas ar smago noziegumu izmeklēšanu - pasūtījuma slepkavību izmeklēšanu, sarežģītu finanšu noziegumu izmeklēšanu? Traģiski. Izmeklēšanas velkas gadiem un beidzas ne ar ko. Kučinska reakcija? Vispār nav dzirdēts, ka viņš šajā jomā saskata, ka ir problēmas.

Korupcija robežsardzē. Ik pa laikam tiek aizturēts bariņš robežsargu par korupciju. Mūsu valstī plaukst un zeļ nelegālo cigarešu un alkohola tirdzniecība. Nav jābūt ģēnijam, lai saprastu, ka to “jumto” Valsts policija un Valsts robežsardze. Kučinska reakcija? Viss ir kārtībā, nevajag celt trauksmi.

Saprotams, ka par pilnīgi visām iepriekš nosauktajām problēmām nav personīgi atbildīgs Kučinskis, bet viņš šobrīd ieņem iekšlietu ministra posteni, un sabiedrība pamatoti no viņa sagaida problēmu risinājumus. Bet trakākais ir tas, ka Kučinskis neizrāda nekādas pazīmes, ka viņš vispār redzētu to, ka Latvijas iekšlietu sistēma ir totāli sapuvusi.

Mums ir Valsts policija, kas vairāk izskatās kā padomju milicija. Korupcija un prokrieviskums zeļ un plaukst Latvijas policijā un visā iekšlietu sistēmā, un tas, manuprāt, ir diezgan biedējoši. Papētot ļoti daudzu policistu Facebook kontus, jūs ļoti ātri ieraudzīsiet veselu plejādi ar personām, kas ienīst šo valsti un fano par putina krievu pasauli. To ir tik daudz, ka šoreiz būtu lieki runāt par slēptajiem kremliniem un Latvijas nodevējiem.

Un tagad paskatieties uz pašu Kučinski, uz pelēko Māri, kas vienmēr kalpojis pastāvošajai sistēmai, ka tik krēsls vienmēr ir zem dibena! Vai viņš jums atgādina enerģisku, ar iedejām apveltītu ministru, kurš ievedīs kārtību sapuvušajā Latvijas iekšlietu sistēmā? Man viņš atgādina vecu komunistu, kurš imitē darbu un dara visu, lai tikai nekas nemainītos. Kam tas ir izdevīgi? Tikai un vienīgi mūsu valsts ienaidniekiem. Māris nav nekāds krīzes menedžeris! 

Pilsētā runā, ka Kučinskis aktīvi “strādā”, lai pie pareizajiem Apvienotā saraksta sponsoriem nonāk vairāki ļoti ienesīgi Iekšlietu ministrijas projekti – ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu iegādei trijos gados paredzēts tērēt 166 miljonus eiro, austrumu robežas infrastruktūras izveidē trijos gados budžetā paredzēti 77,6 miljoni eiro, VUGD infrastruktūras un materiāltehniskās bāzes modernizāciju katastrofu pārvaldības centru izveidei trijos gados paredzēti 103,2 miljoni eiro. Tagad mēs redzam, kur aiziet Kučinska enerģija, jo pieskaitot PVN, sanāk gandrīz veseli 420 000 000 EUR(!!!), ko dalīt, sadalīt un pārdalīt Apvienotā saraksta sponsoriem, tas tev nav lēto armijas konservu iepirkumu dalīt!

Iespējams, ir pienācis laiks sabiedrībai kaut kā reaģēt uz Kučinska “darbu”? Varbūt Kučinska kungam vajadzētu atkāpties no amata? Iespējams, Māra Kučinska vispiemērotākais darbs ir tas, no kurienes viņš sāka savu superveiksmīgo komunista karjeru – Valmieras rajona dzīvokļu komunālās saimniecības ekonomists.

Mūsu valsts iekšlietu sistēma ir nolaista līdz kliņķim, un tās kronis un simbols ir ekskomunists ministrs Kučinskis. Es pat ieteiktu Māra Kučinska tēlu izmantot kā prototipu korupcijas tēla attēlošanai pelēkā granītā, kurš atrodas pastāvīgā Temīdas varošanas procesā! Vai vēl labāk, tēlnieks Bikše varētu šo pieminekli “kalt” putuplastā, jo granīts būtu par šerpu!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...