Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc iepriekšējās publikācijas [man piederošajā] “Vietējā Latgales Avīzē” esmu saņēmis daudzus komentārus. Jāatzīst, ka atsevišķi komentāri man liek pārvērtēt auditorijas daļu, ar kuru ir saistīts Lato Lapsa, jeb tā saucamos viltus profilus, kas tādā vai citādā veidā pēc Lato Lapsas uzstādījuma mēģina turpināt nomelnošanas kampaņu gan pret mani, gan pret AS “Preiļu siers” un saistītajiem uzņēmumiem.

Viens no šiem komentāriem man jo sevišķi liekas ne tikai nepatiess, bet arī vairāk nekā naidīgs. Ja mēs paskatāmies uz šo tekstu, tad nepārprotami par čuhņu tiek nosaukts ne tikai Preiļu novads, bet arī viss Latgales reģions. Manā uztverē, tas jau ir ārpus kaut kādiem cilvēka veselā saprāta rāmjiem, veselu reģionu nosaukt par čuhņu un apgalvot, ka Goda pilsoņa nosaukums Preiļu novadā vispār nav nekas.

Atļaušos nopublicēt vienu bildi, šī Pateicība manā kabinetā ir jau vairāk nekā 10 gadus. Turklāt šis cilvēks [Jānis Streičs] ir arī Preiļu novada Goda pilsonis. Aicinātu Lato Lapsu ielikt nākamo video ar aicinājumu bloķēt vai neskatīties arī šī kinorežisora uzņemtās filmas.

Saistībā ar šo mani pārsteidz gan Preiļu novada, gan Krāslavas novada, gan Daugavpils valstspilsētas pašvaldību absolūts reakcijas trūkums uz šāda veida paziņojumiem, jo ir pilnīgi skaidrs, ka šo paziņojumu autors ir Lato Lapsa, un izskatās, ka Preiļu novada pašvaldība klusējot piekrīt, ka viņi piešķir Goda pilsoņa nosaukumus, kas pārējai Latvijas Republikai neko nenozīmē, un ka mēs dzīvojam čuhņā. Tāpēc turpmākajās publikācijās publicēšu atsevišķus attēlus ar to, kas ir tikai Preiļu novadā, bet nav nekur citur Latvijā. Protams, ar nepacietību gaidīšu Lato Lapsas komentāru – kas tas ir?!

Kāpēc vajadzēja gaidīt tik ilgi?

Mans viedoklis “Vietējā Latgales Avīzē” tika pausts piektdienā, bet tikai piecas dienas vēlāk, trešdienas vakarā, Lato Lapsa šo manu viedokli nopublicēja internetā, iesakot to visiem izlasīt. Man neviļus rodas jautājums – kāpēc vajadzēja gaidīt tik ilgi, jo uz pārējiem komentāriem Lato Lapsa atbild vai nu uzreiz, vai iesaistās diskusijā ar saviem atsaldētajiem personāžiem. Man ir trīs varianti, kāpēc bija tāda kavēšanās, tāpēc aicinu sūtīt atbildes uz “Vietējās Latgales Avīzes” redakcijas e-pasta adresi [email protected]. Varianti ir šādi:

1.Lato Lapsa konsultējās ar Ēriku;

2.Lato Lapsa no Janovska mēģināja izspiest kārtējo naudas žūksni kampaņas turpināšanai;

3.Lato Lapsa sapņos saēdās degunradža gaļu un vajadzēja piecas dienas sēdēt uz poda.

Atļaušos mazliet atklāt kārtis

Nevienam nav noslēpums, kas par portālu ir pietiek.com.

Tajā atrodams raksts ar nosaukumu: “Šņepstu ģimenei ne tikai patīk nogalināt sava prieka pēc, bet ir arī citas “vājības””. Neskatoties uz to, ka neviens no maniem ģimenes locekļiem nav apsūdzēts jebkādā nogalināšanā, narkotiku 10 g vadāšanā, lietošanā utt., arī es, jo es nevienu neesmu nogalinājis, tostarp arī medījamos dzīvniekus. Medību leksikā to sauc pavisam citādāk.

Ja tiek šādi nepamatoti nomelnoti arī mani ģimenes locekļi, tad, protams, šajā rakstā es atļaušos mazliet atklāt kārtis par kaislīgo drona lidinātāju, kas “nejauši” gājis garām maniem īpašumiem un nofilmējis nelikumīgu cirsmu. Es kā čakls darba rūķis tajā pašā dienā noskaidroju, kam pieder automašīna, kas dienā, kad man vajadzēja atrasties bērēs, no Rīgas ieradās kā kaislīgs drona lidinātājs pie maniem īpašumiem, ne tikai izsauca Valsts policiju, kas ieradās ar ieslēgtām bākugunīm, bet arī filmēja manus īpašumus ne tikai Jezufinovā, bet arī Aizkalnē un Raipolē. Tāpēc, zinot automašīnas numuru, man tas neprasīja lielas pūles, lai noskaidrotu, kam šis spēkrats pieder, ar kuru ieradās šie “nevainīgie garāmgājēji” filmētāji. Tas pieder apsardzes firmai, kas ir bāzēta Rīgā, Ludzas ielā 9. Un – kāda sakritība! – šīs firmas valdē ir neviens cits kā Aleksandrs Kurganovs, kurš ir tiesāts un atsēdējis piecus gadus par narkotiku tirgošanu un izspiešanu. Tāpēc, pirms rakstīt alibi savām darbībām, nevajag uzskatīt otru par pilnīgāko muļķi un cerēt, ka es nenoskaidrošu, ko brīvdienā, sestdienā, pie maniem īpašumiem dara attiecīgi šādas kategorijas personāži.

“Šņepstam papīri vienmēr ir kārtībā”

Vairāk nekā smieklīgi izklausās nelikumīga ciršana savā īpašumā, jo, kā jau rakstīja viens no komentētājiem, “Šņepstam papīri vienmēr ir kārtībā”. Es taupīšu lasītāju laiku, nemaz nekomentēšu pārējos murgus, kas ir sarakstīti šajā rakstā. Bet viena lieta ir pilnīgi skaidra, ka raksta tapšanā iesaistīts kāds no vietējiem bāleliņiem, gan jau tas pats, kurš nosūtīja Lato Lapsam bildi ar manis nomedītu degunradzi Dienvidāfrikā. Es gribētu, lai Aldis A. un Aldis U. nodod sveicienus Kirovetsam un, pirms rakstīt šādas muļķības, lai paskatās spogulī. Lato Lapsa savos komentāros necerēti piemin ticību un Dieva vārdu. Latgalē šādi rīkojas dziļi ticīgi cilvēki, bet attiecībā uz Lato Lapsu to attiecināt ir neiespējami. Mums šeit, Preiļu novadā, līdzīgs personāžs jau ir, kas ikdienā gāja ar baznīcas karogu, bet kā nonāca Rīgā, tā paslīdēja kājiņa un no Saeimas izmeta kā kaķi no pienotavas.

Ja mēs paskatāmies uz notikumu attīstību pēdējā pusgada laikā, tad nevienam nav noslēpums, ka Preiļu koģenerācijas stacija ir nojaukta, turbīna ir pārdota uz Ukrainu, bet pārējie dzelži aizvesti uz Aizkraukli. Un reiderisma pret AS “Preiļu siers” iniciators Vitālijs Pastars, kura dēli ar 25 % kapitāldaļu bija līdzīpašnieki minētajā uzņēmumā, pats stāstot, ka Aldis viņus uzmetis, atstājot bešā, jo 25 % no 1,5 miljoniem tomēr ir nozīmīga summa (atbilstoši Latvijas normatīvajiem aktiem tā ir likvidācijas kvota uzņēmuma likvidācijas gadījumā). Šeit jāsaka – cepuri nost, ka V. Pastars ar savām cāļa smadzenēm tā vietā, lai sāktu tiesāties, konsultējās ar savu jaunāko dēlu juristu, kurš ieteica to nedarīt, jo pilnīgi loģiski, ka tas, kurš iedod naudu, šo naudu var arī paņemt atpakaļ, neko nedodot pretī.

No interneta nekas nepazūd

Iepriekšējā reizē komentētājos ļoti lielu interesi raisīja sveiciens Kārlim un Aivaram Janovskim. Par A. Janovski atbildi es jau sniedzu iepriekšējā publikācijā, bet attiecībā uz Kārli varu teikt, ka viņš ir pelēkais kardināls politiskajā partijā “Zaļo un Zemnieku savienība”. Un Kārlis bija tas, kurš runāja ar Saeimas deputāti, kura ir ievēlēta no Latgales, lai es, Jāzeps Šņepsts, izlīgstu, respektīvi nopērku no Aivara Janovska ieķīlātās AS “Preiļu siers” kapitāldaļas par to vērtību, ko viņš nosauks, un viņš to arī nosauca. Tikai tagad, kad Kārlis izlasīs šo rakstu, nevajag skriet pie Saeimas deputātes un teikt, ka viņš neko nav teicis, jo no interneta nekas nepazūd, un arī telefonsarunas nekur nepazūd. Es ļoti ceru, ka Latvijas “nepērkamie” žurnālisti šajā gadījumā noskaidros ne tikai to, uz kāda pamata Kārlis man solīja tagadējā zemkopības ministra labvēlību visos manis izvirzītajos jautājumos, bet arī smalkāk izpētīs A. Janovska kā ZZS sponsora ciešo sadarbību ar šo partiju, un kādus labvēlīgus lēmumus ZZS ir pieņēmusi šī ZZS sponsora interesēs. Šeit ir arī atbilde uz to, kas ir pēc tam, ja es nepiekrītu šai labvēlībai. Pēc tam parādās tādi Jāņi Vinteri, Jāņi Voini un visa pārējā šlaka, kas ar putām uz lūpām sociālajos tīklos sāk komentēt gan to, kas notiek, viņuprāt, AS “Preiļu siers”, gan to, kā un kur es medīju.

Tā kā šajos komentāros aktīvi iesaistījušās Ilzes, Ārijas, Madaras un visas pārējās Lasmaņa ķepiņas, tad, dāmas, pirms jūs kaut ko komentējat šajos jautājumos, par kuriem ir maz sajēgas, vajag sākt ar to, ka AS “Preiļu siers” no piena ražotājiem atbilstoši noslēgtajiem līgumiem pienu iepērk, nevis nodod. Nodod un paņem pretī kaut ko tikai Lasmaņa mašīnā. Kad jūs to sapratīsiet, tad arī sāksim diskutēt, kā veidojas piena iepirkuma cena, kas to nosaka, ņemot vērā globālās tendences utt.

Kāpēc Latvijā arvien biežāk parādās reiderisma gadījumi?

Kur ir reiderisma pret AS “Preiļu siers” sakne, kur ir vājie punkti, kāpēc Latvijā arvien biežāk parādās šādi gadījumi, kad uz mazākuma akcionāru bāzes tiek terorizēti vadošie uzņēmumi savā nozarē? Īpatnība ir ļoti vienkārša – ja reiderisma gājiens notiek ātri, tad parasti pirmajos soļos, kas sākotnēji bija arī AS “Preiļu siers” gadījumā, tiek iesaistīts ļoti maz cilvēku, tas ir – pasūtītājs, atsevišķi negodīgi notāri, bet, ja šis gājiens neizdodas, tad katrs nākamais prasa iesaistīt jau papildu opcijas – politiskos jumtus, tiesībsargājošās iestādes, Valsts policiju, tiesu sistēmu. Tā šis process, no vienas puses, kļūst arvien sarežģītāks un sāk iziet no pasūtītāja kontroles, bet, no otras puses, tas vairs negarantē, ka attiecīgās iestādes perfekti izpildīs doto uzdevumu. Skatoties uz to, kā tas notiek AS “Preiļu siers” gadījumā, man ir daži jautājumi Valsts policijas priekšniekam. Pirms vairākiem gadiem es no viena no iepriekšējiem Valsts policijas vadītājiem saņēmu Goda rakstu, tāpēc, domāju, man ir tiesības uzdot dažus jautājumus – cik ilgi viņa pakļautībā esošās policijas amatpersonas dos norādījumus vai pavēles Preiļu iecirkņa policistiem un pārējām struktūrām izsekot mani? Citādāk es to nevaru nosaukt, jo grūti būs sabiedrībai iestāstīt, ka manis pieminēto A. Kurganovu atrada A. Janovskis bez Valsts policijas starpniecības, zinot to, kur viņš strādāja pirms dabūja sēdēt. Arī pēc mana iesnieguma policijai iekšējās drošības birojs kā pirmo mēģināja noskaidrot, kā es esmu ieguvis ziņas par šo automašīnu, bet nevis to, ko šī biroja vai nu pats vadītājs, vai viņa sūtītie darbinieki, brīvdienā atbraukuši no Rīgas, darīja čuhņā tad, kad nevienam nevajadzēja būt mājās. Domāju, ka vairāk nekā trīs mēneši ir pietiekams laiks, lai to varētu noskaidrot. Nākamajā rakstā es noteikti atspoguļošu arī Valsts policijas darbību, kas saistīta ar manas automašīnas apturēšanu pusčetros no rīta, braucot uz Peipusu, kad, tikai paskatoties salonā, policiste, kas apturēja mašīnu, aizmirsa, kāpēc vispār to izdarīja, un pieklājīgi novēlēja man laimīgu ceļu, kas bija tīri patīkami, jo cilvēks kaut kur krūmos bija sēdējis visu nakti, lai sagaidītu, kamēr es braukšu uz Peipusu zemledus makšķerēšanā. Nesen internetā bija atrodama informācija par to, ka valsts ir iztērējusi vairāk nekā piecus miljonus eiro advokāta honorāram Guseļņikova tiesvedībā pret Latvijas valsti, kur kā liecinieks figurē bijušais Latvijas Bankas prezidents Rimšēviča kungs. Un kā jūs, lasītāji, domājat – kurš par Guseļņikova naudu izdeva apmelojošu grāmatu par Rimšēviča kungu? Protams, Lato Lapsa.

Nevaru nepieminēt Kurzemes uzņēmēja prātojumus par AS “Preiļu siers” un it sevišķi par garšīgajiem Spānijas sieriem. Tikai šis uzņēmējs ir mēģinājis trāpīt ar pirkstu kaut kur debesīs, jo patiesībā tikai 2023. gadā vien AS “Preiļu siers” uz Spāniju ir pārdevusi 1659,8 tonnas Latvijā ražotā negaršīgā siera.

9. aprīlī notika direktoru sapulce, kurā AS “Latgales piens” vadītājs ieteica izteikt pateicību Lato Lapsam par reklāmu, jo citādi viņš nevarot izskaidrot pēdējo nedēļu produkcijas realizācijas pieaugumu.

Nobeigumā tikai viena lieta jau atkal medību terminoloģijā – Lato Lapsa, tu ar šīm publikācijām esi sašāvis sev kājas, jo no interneta nekas nepazūd un tu vairs nekur aizbēgt nevari. Tāpēc tagad tev atliks vienkārši sēdēt un gaidīt, kad atlidos Preiļu simbols krauklis un noskatīsies, kā tu aizrīsies savos vēmekļos, jo – tīri no medicīnas viedokļa – vemjot 80% gadījumu cilvēks apvemj pats sevi, tikai 20% trāpa kaut kur citur. Es saprotu, ka Lato Lapsam kā izcilam ārstam “ginekologam” par šo dzīves patiesību ir mazs priekšstats, bet tomēr aicinātu to atcerēties!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...