Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

“Es tev neesmu “skaistule””- šāds uzraksts lasāms ukraiņu mākslinieka Andreja Jermoļenko radītajā plakātā. “Šis ir turpinājums plakātam, ko biju uzzīmējis labu laiku iepriekš,” saka mākslinieks. „Mūsu meitene ir jau ir pieaugusi.”.

Pirmajā plakāta daļā redzama jauna meitene, kurai mutē ievietots ieroča stobrs un ko papildina uzraksts “Nepieciešams vienoties. 2014”. Tas simbolizē situāciju, kāda tā bija Ukrainā uz 2014. gadu.

Savukārt plakāta labajā pusē attēlota jau nobriedusi sieviete, kas līdzīgā veidā pavērsusi ieroci pret nīkulīgu vīreli, kas stipri atgādina Krievijas prezidentu un kara noziedznieku Vladimiru Putinu.

Vārdi “Es tev neesmu “skaistule” rosina atcerēties kādu Kremļa žurkas frāzi sakarā ar Ukrainu un Minskas vienošanos preses konferences laikā pēc tikšanās ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu: "Ну, нравится, не нравится — терпи, моя красавица. Нужно выполнять." (Nu, patīk vai nepatīk, - nāksies paciest, manu skaistulīt. Vajag izpildīt.)

Šie vārdi gandrīz viens pret vienu sakrīt ar Krievijas grupas  "Красная плесень"  (“Sarkanais pelējums”) dziesmas vārdiem:

"Спит красавица в гробу

Я подкрался и *бу

Нравится не нравится

Спи моя красавица!"

Minētā grupa ir pazīstama ar to, ka savā “daiļradē” plaši izmanto necenzētu leksiku. Ja kādam tas interesē, tad par to var pārliecināties šeit https://youtu.be/DvPVfgjfhRg  un šeit https://youtu.be/F_bAZB_7Xw0.

Tas, ka kādreizējais Pēterburgas vārtrūmju iemītnieks fano par šo, izbrīnu neizraisa, ja atceramies iepriekšējās viņa “asprātības”, piemēram, šo: “Viņi tur kaut ko izķeksē no deguna un tad izsmērē uz papīra.” (Tas bija adresēts Rietumu žurnālistiem.)

Jāatzīst, ka ukraiņu mākslinieka plakāts iedvesmo un labi raksturo situāciju, kāda tā bija 2014. gadā un kāda tā ir tagad. Par to, ka sākotnējais Kremļa zibenskarš ir izgāzies ar blīkšķi, pārliecināt nevajag. Spriežot pēc publiski pieejamas informācijas, karadarbība pamazām sāk pieņemt pozicionāla kara formu. Kremlis acīmredzot cer uzkrāt rezerves, veicot slēptu mobilizāciju, un veikt pasākumus loģistikas uzlabošanai, vienlaicīgi turpinot ukraiņu pilsētu apšaudi no droša attāluma cerībā salauzt ukraiņu pretošanās garu un piespiest Zeļenski pieņemt Maskavas ultimātu.

Paralēli tam tiek veikts nepārtraukts spiediens uz Lukašenko ar mērķi piespiest ūsaino tarakānu dod pavēli baltkrievu sauszemes spēkiem sākt iebrukumu Ukrainā, cerot, ka tas palīdzēs nogriezt Rietumu militārās palīdzības ceļus no Polijas un atvieglot Krievijas BS veikt Kijevas aplenkšanu.

Tarakāns saprot risku un tāpēc lavierē. Kā atzīmē militārie apskatnieki, tad baltkrievu BS kaujas spējas ir zemas, ņemot vērā motivācijas un kaujas pieredzes trūkumu. Turklāt, veicot uzbrukumu Luckas un Rivnes virzienā ir jārēķinās ar mežainu un purvainu apvidu. Domājams, ka tas nenotiks tuvāko dienu laikā, jo baltkrievu uzbrukumam vajadzētu būt sinhronam ar aktīvās karadarbības atsākšanu no krievu puses Kijevas virzienā.

Kas šajā situācijā būtu svarīgi Ukrainai? Kā atzīmē ukraiņu militārie analītiķi, tad karot gribētāju viņiem pietiek, un arī tie MIG-29, kurus ASV un Polija mētāja viena otrai kā karstu kartupeli, nav tas svarīgākais, bet ir nepieciešams smagais bruņojums un it īpaši efektīvi pretgaisa aizsardzības līdzekļi, kas ļautu ne vien cīnīties pret pretinieka aviāciju, bet arī pārtvert raķetes, tai skaitā ballistiskās.

Ja var ticēt ukraiņu BS sniegtajai informācijai, tad uz raksta tapšanas brīdi notriekto krievu kaujas lidmašīnu skaits ir pārsniedzis simtu. Tas nozīmē, ka krieviem sāk trūkt pieredzējušu lidotāju (lai pienācīgi sagatavotu kaujas lidotāju, ir nepieciešami 6-7 gadi) un uzsvars tiks likts uz raķešu apšaudi.

Krievijas rīcībā ir mobilie sauszemes kompleksi Iskander ar darbības rādiusu 500 km, uz peldlīdzekļiem bāzētās spārnotās raķetes Kalibr (2000 km), ka arī stratēģiskie raķešu nesēji Tu-160, kas var tikt bruņoti ar spārnotajām vai ballistiskajām raķetēm. Kā izriet no publiski pieejamas informācijas, tad 13.martā raķešu trieciens pa Javorovas bāzi Ukrainā 20 km attālumā no Polijas robežas tika veikts no šiem lidaparātiem, kas pacēlās no lidlauka Saratovā un triecienu veica ar spārnotajām raķetēm, atrodoties virs Melnās Jūras akvatorijas. Ir vēl hiperskaņas raķetes “Kinžal”, bet domājams, ka to nav vairāk par pāris eksemplāriem.

Mediji ziņo, ka ASV taisās vai jau ir piegādājušas Ukrainai vēl padomijā saražotos kompleksus S-300. Visai ticams, ka tie ir novecojuši modeļi un ASV ražotie kompleksi Patriot būtu noderīgāki. Turklāt arguments, ka ukraiņi nav apmācīti rīkoties ar šo bruņojumu, ir nevietā. Piemēram, kāpēc šos kompleksus nevar apkalpot kāds “ārvalstu brīvprātīgais”, kā to dara pati Krievija, paziņojot, ka Donbasā viņu militārpersonu nav, bet tur karo “ogļrači”.

Ak, jā, Kremlis var uzzināt un sāks atkal draudēt ar kodolrungu. Šai sakarā nāk prātā pazīstamā apskatnieka Jurija Šveca komentārs attiecībā uz Kremļa žurku: “Kāds ar tik rūpīgi koptiem nagiem nebūs tas, kas nospiedīs sarkano pogu.” Es no savas puses papildināšu: “Kāds, kas publiski zīmējas jakā no brenda Loro Piana par 13500 USD, nebūs tas, kurš būs gatavs visu zaudēt vienā acumirklī.”

* Literārs pseidonīms

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Ministra Pleša paziņojumi par pieminekļu demontāžu ir priekšvēlēšanu izrādīšanās

FotoDaugavpils mērs Andrejs Elksniņš vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam uzsver, ka likuma prasības par pašvaldības teritorijā esošo pieminekļu, kas iekļauti Ministru kabineta izstrādātajā sarakstā, demontēšana ir jāveic līdz 15.novembrim.
Lasīt visu...

3

Lai arī Latvija kā laicīga valsts ir reliģiski neitrāla un garantē reliģijas brīvību, tā respektē sabiedrības vērtības, kas veido mūsu identitāti (un tas nekas, ka jūs nesaprotat, ko es te saku)

FotoAglyunīši! Svātceļnīki! Meilī draugi! Maņ ir eistyna prīca byut otkon kūpā ar jiusim Aglyunā. Sirsneigi sveicīni itymūs skaistajūs i īdvasmojušūs svātkūs!
Lasīt visu...

3

Visi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki

FotoVisi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki. Jūs jau tagad grasījāties rakstīt heita komentāru. Bet vispirms izlasiet, kāpēc es šo teikumu uzrakstīju.
Lasīt visu...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja...

Foto

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

Rīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā...

Foto

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

Pilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru...

Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...