Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iekšlietu ministrijā 2021.gada 4.oktobrī saņemts Jūsu 2021.gada 2.oktobra iesniegums, kurā lūdzat man sniegt atbildes jautājumiem, kas saistīti ar manu publisko uzstāšanos 2021.gada 29.septembra televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums” un 2021.gada 2.septembra ierakstu mikroblogu vietnē “Twitter”.

No Jūsu iesnieguma satura noprotams, ka gan manu pausto viedokli raidījumā “Šodienas jautājums”, gan ierakstu “Twitter” uzskatāt par sava veida spiedienu uz Valsts policiju, lai tiktu pieņemti noteikta satura lēmumi.

Domāju, ka nav jāizskaidro mans sašutums pēc žurnālistes Ineses Liepiņas publikācijas “Pati vainīga, ka izvaroja”, ņemot vērā, ka tās saturs  norādīja uz klājiem cilvēktiesību pārkāpumiem.

Eiropas Savienībā kā viena no prioritātēm ir izvirzīta vardarbības pret sievietēm apkarošana, tādējādi iezīmējot jautājuma nozīmīgumu.

Ņemot vērā, ka minētajā rakstā tika atstāstīts jaunas sievietes stāsts par notikumu, kas saistīts ar viņas dzimumneaizskaramību, un komunikācijas pieredze ar Valsts policiju atspoguļota kā negatīva, paudu savu viedokli par to, ka izvarošanas upurim ir jāsaņem palīdzība. Mans viedoklis paliek nemainīgs un esmu pārliecināta, ka jebkuram ir tiesības saņemt palīdzību Valsts policijā.

Jūsu iesniegumā minētais, ka izteicos saistībā ar uzsākto kriminālprocesu, kurā notiek izmeklēšana un personas vaina nav pierādīta likumā noteiktajā kārtībā, neatbilst patiesībai. Savu viedokli izteicu par izvarošanas upura tiesībām saņemt palīdzību. Neesmu pieminējusi konkrētu kriminālprocesu, kā arī to, ka kādas personas vaina būtu pierādīta ar Kriminālprocesa likumā paredzētajiem līdzekļiem.

Neizteicos kopsakarā ar konkrētu kriminālprocesu, bet paudu viedokli (savu subjektīvo vērtējumu) jautājumā, kas skar sieviešu dzimumneaizskaramību, īpaši uzsverot nepieciešamību stiprināt Valsts policijas darbinieku kapacitāti, komunicējot ar cietušām personām.

Saistībā ar Jūsu jautājumu: “Kādu iemeslu dēļ M.Golubeva izdarīja publisku spiedienu uz izmeklēšanu, minot attiecīgā kriminālprocesa vēlamo iznākumu?” vēlos norādīt turpmāk minēto.

2021.gada 29.septembrī, sniedzot interviju televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums”, cita starpā atbildēju uz raidījuma vadītājas jautājumu par uzsākto kriminālprocesu pret mākslinieku Brekti. Mani pirmie vārdi, izdzirdot raidījuma vadītājas jautājumu par Brekti, bija šādi: “Es ļoti ceru, ka nekad iekšlietu ministra viedoklis par mākslas darbiem nebūs tas, kas noteiks valsts nostāju šajā jautājumā”.

Tāpat es uzsvēru, ka nezinu konkrētās lietas apstākļus un man nav zināms kriminālprocesa uzsākšanas pamats un iemesls. Nobeigumā, sniedzot atbildi uz jautājumu, vai es uzticos Valsts policijai, atbildēju, ka uzticos un “uzticos arī, ka, visticamāk, policija arī izbeigs šo kriminālprocesu. Un būšu ļoti pārsteigta ja nē, tad būtu jāskatās, kas tieši tajā darbā ir tāds. Es nezinu, par kuru konkrēti darbu iet runa, bet kopumā māksla nav tas objekts, kurš būtu jāanalizē ar kriminālprocesuālajiem rīkiem”.

Tātad es tieši norādīju, ka uzticos Valsts policijas profesionalitātei un, manā skatījumā, mans kā iekšlietu ministres izteiktais viedoklis par to, kādā veidā lēmumu Valsts policija varētu pieņemt, nevar ietekmēt iznākumu kriminālprocesā, pirmkārt, tāpēc, ka izmeklētājs, veicot izmeklēšanu kriminālprocesā, ir neatkarīgs un ir tiesīgs pieņemt jebkuru procesuālo lēmumu un, otrkārt, tāpēc, ka iekšlietu ministrs neuzrauga izmeklēšanu kriminālprocesos un nevērtē kriminālprocesuālo lēmumu tiesiskumu un pamatotību.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Mēs izmisīgi gribam izkrāpt valsts iepirkuma garantijas mūsu terminālim!

FotoDarbs pie sašķidrinātās dabasgāzes jeb LNG (liquefied natural gas) termināļa izveides Latvijā norisinās jau teju desmitgadi un varētu turpināties vēl tikpat ilgi, ja ne Krievijas agresija Ukrainā, kas nepārprotami lika saprast mūsu valsts enerģētisko atkarību ar visām no tā izrietošajām sekām.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas: kāpēc vajag iet vai neiet pie balsošanas urnām

FotoPašreiz sociālajos tīklos izskan daudz aicinājumi boikotēt vēlēšanas, un daudzi arī uzskata, ka nav vērts piedalīties vēlēšanām, jo pa lielam nekas nemainīsies. Un uz vēlēšanām pamatā neiet cilvēki, kuri nav apmierināti ar valdību, ar Saeimā ievēlēto deputātu darbu. Bet vēlēšanu boikots ir izdevīgs varas partijām, un tās to slēpti atbalsta.
Lasīt visu...

18

Mūsu politprostitūciju nedrīkst publiski saukt par politprostitūciju!

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju reaģēt uz deputāta Aleksandra Kiršteina (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK) 25. septembra izteikumiem mikroblogošanas vietnē Twitter. Deputāts, komentējot priekšvēlēšanu debates LTV ēterā, raksta: “Politprostitūta Bērtule, vadot Saeimas kandidātu debates LTV1, visu laiku melo, ka politiķi (domāti NA) grib likvidēt Satversmes Tiesu, noklusējot, ka tā ir jāpārceļ uz Augstāko Tiesu kā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā! Pirmskara Latvijā Satversmes jautājumus skatīja AT Senāts!”
Lasīt visu...

12

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

FotoLīdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot savu balsi, piedāvāju 15 iemeslus, kāpēc balsot par 15. sarakstu – Progresīvajiem.
Lasīt visu...

15

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

FotoŠis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar ko tika rotāti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes, vienas no Jaunās konservatīvās partijas līderēm, bēru vainagi no viņas partijas biedriem.
Lasīt visu...

21

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

FotoJums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi nosaukumi, tam daudz ko nepelnīti piedēvē, un tam ir dažādas izpausmes, bet patiesībā runa ir par vienu un to pašu – par patikšanu un nepatikšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

Satversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder...

Foto

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

Vadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

Nepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet...

Foto

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

Ļoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

Jūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms...

Foto

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

Mums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi...

Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...