Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ziemassvētku vakarā, ievelkot elpu pēc sēdēšanas pie bagātīgi klātajiem galdiem, ielūkojos vecajā, labajā tviterī jeb platformā ”X”, kā viņa tagad jaunmodīgi tiek dēvēta. Nejauši uzdūros Finanšu ministrijas ierakstam par to, ka ministrs Arvils Ašeradens Ziemasvētku priekšvakarā ar svītu ir devies darba vizītē uz Latgali.  Johaidī! Visa valsts jau vismaz pāris dienas dzīvo svētku priekšnojautās, bet mūsu ministrs ne pats atpūšas, ne darbiniekiem ļauj mierīgi sagatavoties tradicionālajai latviešu Ziemassvētku nodarbei – negausīgai rosola stampāšanai gremošanas sistēmā.

Jāuzteic, bet mūsu Arvils ir gana žiperīgs vīrs. Draugi! Absolūts vairākums no mums pat nezina, kur tāda Kaplava atrodas, bet mūsu valstsvīrs ar kolēgām jau labu laiku pirms pusdienām ir pabijis Kaplavā un apsekojis Austrumu robežu, ticies ar mediju pārstāvjiem un noteikti ir paziņojis, ka robežai tomēr būt! Vēl šogad.

Tas vēl nav viss. Mūsu Figaro šajā dienā ir visur. Visa Latgale ir kungam pie kājas, piedodiet pie kājām. Te viņš tiekas ar Rēzeknes pilsētas deputātiem un darbiniekiem. Ar dziļu rievu pierē un komisāru pie kreisās rokas apspriež pašvaldības finansiālo situāciju un meklē iespējamos risinājumus finanšu stabilitātes atjaunošanai. Par pieņemtajiem lēmumiem un sasniedzamajiem rezultātiem kārtējā preses brīfingā enerģiski informē vietējos masu mediju pārstāvjus. Izrādās, ka tas šajā dienā nav vēl viss. Spriežot pēc kaklasaites neesamības, atceļā uz Rīgu ir paspējis apmeklēt arī Līvānu novada pašvaldību un tikties ar Līvānu mēra vietnieci Gintu Kraukli.

Kā vēsta, jau pieminētā platforma „X”, Līvānu domē tika pārrunāts ES investīciju ieviešanas progress un iespējas, jo skaidra un pragmatiska virzība ES fondu ieviešanā ar konkrētiem atbalsta mehānismiem un vadlīnijām ir svarīgs solis no fondu ieviešanas procesa, tādēļ būtiski pārrunāt kopējo situāciju un vienoties par tālāko. ES fondi ir nozīmīgs finansējuma atbalsts reģionos, kas palīdz ne tikai uzlabot novada infrastruktūru, bet arī celt kopējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti un attīstīt arī ekonomisko veiktspēju.

Reiz kāda eksperte nosauca Ašeradenu par izteiktu, patoloģisku meli. Piebilstot, ka nevar ticēt ne vienam viņa pateiktajam vārdam. Pat ja, atsevišķi ņemot, it kā nav melots.

Šajā vietā metīsim pie malas irgošanos un ironiju un paspriedīsim mazliet nopietnāk. Šoreiz liksim mierā Austrumu robežu un Rēzeknes deputātus. Tāpat visiem ir skaidrs, ka šai vizītes  daļai ir vairāk dekoratīvs raksturs nekā praktisks labums. Tāda pazīmēšanās uz gaidāmo vēlēšanu fona. Sak’, es arī tur biju. Robežžogu uzcēlu un mēru Bartaševiču īstenībā arī es nogāzu.

Līvānu gadījums, vismaz man tā liekas, ir tā vērts, lai to apskatītu mazliet rūpīgāk. No abām pusēm.

Pats tvitera ieraksts ir pietiekoši amizants. Nebūšu slinks un iekopēšu fragmentu no tā: „ES investīciju ieviešanas progress un iespējas, jo skaidra un pragmatiska virzība ES fondu ieviešanā ar konkrētiem atbalsta mehānismiem un vadlīnijām ir svarīgs solis no fondu ieviešanas procesa, tādēļ būtiski pārrunāt kopējo situāciju un vienoties par tālāko.”

Līvānu domē saskaņā ar Krimināllikumu par dažādām mahinācijām ar ES finanšu līdzekļiem ir ierosinātas 2 krimināllietas par krāpšanu lielā apmērā vai organizētā grupā. Turklāt pilsētā runā, ka vienā no lietām galvenā aizdomās turamā persona ir esošais pilsētas mērs AndrisVaivods. No ES izblēdīto finanšu līdzekļu apjoms vien mērāms vismaz vairākos miljonos eiro.

Traģikomiskākais ir tas, ka, spriežot pēc publicētajiem fotoattēliem, tikšanās notiek ilgstoši attaisnotā prombūtnē esošā mēra Vaivoda kabinetā. Tanī pašā, kuru gadu atpakaļ ar īpašu rūpību kratīja Eiropas prokuratūra, pie tā paša galda, pie kura mērs Vaivods parakstīja pratināšanas protokolus, tagad sēž mūsu Arvils Ašeradens un no mēra vietnieces rokām pieņem dārgas dāvanas. Ekskluzīvu stikla trauku veidā.

Ašeradena kungs! Pa ceļam uz darbu piestājiet pie kādas baznīcas, lai priesteris nosvēta jūs ar svētīto ūdeni. Nedod, dievs, ja nu būsiet to mēra Vaivoda kabineta garu un auru paņēmis sev līdzi uz Rīgu!

Ministrs Ašeradens ir ieradies pašvaldībā, kurā pēdējā laikā ES finanšu līdzekļu piesaistīšanā un apguvē ir nolaists podā viss, ko vien var šajā jomā iedomāties. Pašvaldībā, kuras vārdu pēdējā laikā pieminot, lielai daļai publikas rodas asociācija. Āā! Tā ir tā pilsēta, kur blēdās ar Eiropas naudu! Ministrs sēž pie galda ar dārgu stikla kausu rokā un spriež par investīciju ieviešanu, pragmatisku virzību un dažādiem atbalsta mehānismiem. Pārrunā situāciju un vienojas par tālāko. Ko pārrunā? Uzklausa Līvānu pieredzi Eiropas līdzekļu apgūšanā un vienojas, kā to ieviest visā valstī?

Kurš klerks ministrijā rūpējas par ministra publicitāti? Atlaist viņu! Nekavējoties! Lai savāc savas parpalas un vairāk nerādās.

Lai būtu objektīvs, paskatīsimies uz šo visu arī no Līvānu mēra un viņa vietnieces skatu punkta.

Visā dueta „Andris Vaivods un Ginta Kraukle” kopējā darba laikā politiskais jumts ir mainīts kā biksīšu ieliktnīši, pēc vajadzības. Piesmērēja ieliktnīti, nokļuva opozīcijā un steigšus meklēja, pie kā un kur atkal varētu piezīsties. Notupties un ar baudu piesūkties. Vienalga, vai tā bija Tautas partija, ZZS vai  Attīstībai/Par.

Pēc Attīstībai/Par kraha pēdējās vēlēšanās, tālumā redzamajiem restotajiem logiem un samilzušajām problēmām ar  ES  līdzekļu apsaimniekošanu ir izveidojusies situācija, kad mēra vietniecei Gintai Krauklei vajadzīgs jauns saimnieks, varens saimnieks, kuram piesūkties, lai tikai varētu noturēties tur augšā un turpināt jau tik ierasto dzīves veidu.

Ginta Kraukle izmisīgi vēlas dabūt sev jumtu, kurš viņu, iespējams, varētu pasargāt no briestošajām nepatikšanām. Tāds, lūk, aprēķins.

JV nekad nav bijušas tās labākās pozīcijas Latgalē. Izmisīga cīņa par sabiedrotajiem, par elektorātu gaidāmajās vēlēšanās. Tā to varētu raksturot. Zinot mūsu valstī eksistējošo politisko loģiku, kad ideoloģiskie uzskati un partijas tiek mainīti kā izmantoti prezervatīvi, var droši apgalvot, ka JV kā kloāka arī Latgalē savāks pietiekamu skaitu bez saimnieka palikušu, caurkritušu politiķu. Ne velti odiozais JV emisārs Abramovičs ir vairākkārt apmeklējis arī Līvānu domi.

Nobeigumā daži teikumi par beigto Napoleonu, kurš jāaprok zemē, lai tas nepasliktinātu sanitāro situāciju ciemā. Spriežot pēc publicētajiem  fotoattēliem, tad iespējams, ka ir notikušas vēl skaļi neizziņotas pārmaiņas Līvānu varas vertikālē. Lai kādā prombūtnē atrastos mērs, lai kas viņu aizvietotu, tas pirmām kārtām ir mēra kabinets, viņa pils un cietoksnis. Tāpat kā karalim kronis. Līdz ko to uzdrošinās piemērīt kāds cits, tam ir tikai viena nozīme. Karalis ir nosprādzis, lai dzīvo princese Ginta! Vēstījums līvāniešiem ir pilnīgi skaidrs. Faktiski jau ir notikusi varas maiņa.

Viens jautājums man gan neliek mieru. Tā skaistā dāvana, ko ministra kungs saņēma no Līvānu mēra vietnieces Gintas Kraukles rokām. Ašeradena kungs! Vai vismaz ētisku apsvērumu dēļ nebija jāatsakās no šīs veltes, lai vēlāk nevarētu tikt apšaubīta pieņemtā lēmuma objektivitāte un amatpersonas neitralitāte.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...