Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Spilgti ilustrējot situāciju ne tikai Valsts ieņēmumu dienestā (VID), bet arī Valsts policijā un „likumību uzraugošajā” Prokuratūrā, „futbols” ar Lato Lapsas iesniegumu par neslavas celšanu, ko veikusi VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, kļūst aizvien absurdāks: pēc tam, kad policija šo iesniegumu bija nosūtījusi izskatīšanai VID, bet tas tālāk – Ģenerālprokuratūrai, tā šo iesniegumu tagad ir nosūtījusi… atpakaļ policijai.

Pietiek.com jau iepriekš norādīja – to, kā tieši notiek pasūtījuma lietu piesegšana un noziedzīgu nodarījumu „noslāpēšana”, uzskatāmi rāda tas, kas noticis ar Valsts policijai adresēto Lato Lapsas iesniegumu ar aicinājumu sākt pret VID ģenerāldirektori I. Jaunzemi kriminālprocesu par neslavas celšanu.

Šo iesniegumu odiozā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersona Ina Frīde bija nosūtījusi… I. Jaunzemes padotajam, VID Iekšējās drošības pārvaldes direktoram Aigaram Prusakam.

Savukārt saistībā ar pasūtījuma lietu skandālu reizē ar VID ģenerāldirektori I. Jaunzemi un savu bijušo sievu, nu jau darbu VID zaudējušo Kristīni Prusaku-Brinkmani bieži pieminētais VID Iekšējās drošības pārvaldes direktors, par Jura Juraša „brigādes” pārstāvi saukātais A. Prusaks bija spiests konstatēt, ka viņš nevarēs izskatīt lietu par I. Jaunzemes veiktu neslavas celšanu un „aizfutbolēja” iesniegumu tālāk – Ģenerālprokuratūrai..

Pietiek.com iepriekš bez plašākiem komentāriem publicēja gan Lato Lapsas iesniegumu, gan I. Frīdes lēmumu, gan A. Prusaka parakstīto dokumentu, bet šodien – LR Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta lēmums – iesniegumu nosūtīt atpakaļ Valsts policijai, no kurienes tas bija sācis savu ceļu pa iestādēm:

„Rīgā 2023. gada 15. martā

Valsts policijas priekšniekam A.Rukam

Par iesniegumu

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Pirmstiesas kriminālprocesa un tiesvedības koordinācijas nodaļā 2023.gada 13.martā saņemta Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Iekšējās drošības pārvaldes direktora A.Prusaka 2023.gada 13.marta vēstule Nr.VID.4.1/16.3/248 ar tai pievienoto Lato Lapsas 2023.gada 3.marta iesniegumu par kriminālprocesa uzsākšanu.

Vēstulē norādīts, ka VID Iekšējās drošības pārvaldei kā struktūrvienībai, kas atrodas tiešā VID ģenerāldirektora pakļautībā, nav tiesiska pamata vērtēt VID ģenerāldirektores I.Jaunzemes rīcību, tādēļ L.Lapsas iesniegums tiek nosūtīts tā piekritības noteikšanai.

Ievērojot minēto, saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 26. panta trešo daļu, 371. panta otro daļu  un 30. nodaļā noteikto, nosūtu Jums izvērtēšanas organizēšanai un procesuāla lēmuma pieņemšanai L.Lapsas 2023.gada 3.marta iesniegumu, kas satur ziņas par Krimināllikuma 157.pantā paredzēta noziedzīga nodarījuma iespējamu izdarīšanu (neslavas celšanu), kas izpaudās I.Jaunzemes rīcībā, pildot VID ģenerāldirektores pienākumus, pārstāvot VID 2023.gada 1.marta TV3 raidījumā “900 sekundes”.

Par iesnieguma izskatīšanas rezultātu lūdzu informēt L.Lapsu un Ģenerālprokuratūras Krimināltiesisko departamentu.

Pielikumā (tikai pirmajam adresātam):

- 2023.gada 3.marta  Lato Lapsas iesniegums (viena datne);

- 2023.gada 13.marta Valsts ieņēmumu dienesta Iekšējās drošības pārvaldes direktora A.Prusaka vēstule (viena datne);

- 2023.gada 7.marta Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes Izmeklēšanas koordinācijas un Kriminālizlūkošanas nodaļas priekšnieces I.Frīdes vēstule (viena datne).

Pirmstiesas kriminālprocesa un tiesvedības koordinācijas nodaļas prokurore L.Īzaka.”

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...