Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Patiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.

Palikuši tikai pāris mēneši rast risinājumu. Turklāt jaunu obligāciju emisija ar jebkādu likmi, ja šobrīd nav jau veikti priekšdarbi, ir faktiski nereāla un riskanta termiņu dēļ.

Tātad visdrīzāk atliek tikai valsts budžets. Vai nu tiešā veidā, vai izsniedzot bankas garantiju ilgtermiņa kredītam. Arī kredīta noformēšanai ir vajadzīgs laiks, un tas neveiksmīgam parādniekam kā vienmēr ir zelta vērtē. Gaidām.

Vai Gauss nodemonstrēs izcila menedžera spējas un atradīs saprātīgu finansējumu vai arī būs visu laiku vazājis sabiedrību aiz deguna? Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O'Līrijs?

Tāpat neaizmirstam, ka valsts interešu realizāciju airBaltic veic uzņēmuma padome, kas ir atbildīga par valdes iecelšanu/atlaišanu un attiecīgi arī darbu. Tāpat pašreizējam satiksmes ministram kā bijušajam ilgstošam airBaltic padomes loceklim ir ārkārtīgi svarīgi, lai Gauss atrastu iespēju pārfinansēt 200 miljonus eiro bez valsts palīdzības.

Vai spēs pa visiem kopā?

P.S Tikai priecāšos, ja viņiem tas izdosies.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...