Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

“Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, kas ir uzbūvējusi infrastruktūru uz Latvijas – Krievijas valsts robežas, atbalsta Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra Dmitrija Trofimova ierosinājumu beidzot pieņemt to ekspluatācijā. Celtniecība ir pabeigta, un infrastruktūru jau ilgstoši valsts robežas aizsardzībai izmanto robežsargi.

Šāds priekšlikums izskanēja intervijā “Spried ar “Delfi”, kādēļ kavējas pagaidu žoga būvniecība uz robežas ar Baltkrieviju” 1. oktobrī.

“Igate” atzīst, ka pašlaik ir izveidojuises nepieņemama situācija, kad gadiem intensīvi tiek ekspluatēti infrastruktūras objekti, kuru celtniecība ir pabeigta, bet kas joprojām nav pieņemti ekspluatācijā. “Igate” uzsver, ka infrstruktūra ir uzbūvēta likumā  paredzētā kārtībā un no pasūtītāja nav saņemta neviena pretenzija par tās kvalitāti.

Uzbūvēto infrastruktūru bija iespējams pieņemt ekspluatācijā jau 2019. gadā, uz ko savulaik norādīja arī Valsts būvniecības kontroles birojs. Taču pēc toreizējā iekšlietu ministra Sandra Ģirģena iniciatīvas pieņemšana ekspluatācijā tika vilcināta, tādējādi nostādot robežsargus smagas izvēles priekšā – vai nu neizmantot jau uzbūvētu infrastruktūru, vai arī to tomēr izmantot, lai gan tā nav nodota ekspluatācijā, kā to prasa likums.

“Igate” ir gatava iespējami ātrāk uzsākt un pabeigt uzbūvētās infrastruktūras nodošanu ekspluatācijā un cer, ka tādējādi tiks pielikts punkts spekulācijām ap faktiski uzbūvētajām, bet juridiski neeksistējošajām būvēm pie Latvijas – Krievijas robežas.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...