Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mēdz teikt, ka slava ir kā atkarība – tas, kas reiz baudījis šo vilinošo biķeri, bieži nespēj vairs atteikties kārtējā slavas “malka”. Var droši apgalvot, ka šo “atkarīgo” vidū arī ir bēdīgi slavenais bijušais Maksātnespējas administrācijas vadītājs, kādreizējais advokāts un margināls politiķis, “Maxima” traģēdijā cietušo “glābējs”, Covid-19 un vakcīnu noliedzējs. Droši vien jau spējāt iedomāties šī personāža vārdu. Pareizi, tas ir Aldis Gobzems.

Droši vien arī esat pamanījuši - kur izskan Gobzema vārds, tur ir skandāls. Nu ir izrādījies, ka Aldis Gobzems ir nolēmis piedalīties Eiroparlaenta vēlēšanās. Šajā sakarā interesanti apskatīt, kādus kandidātus vēlētājiem piedāvā viņa pārstāvētā politiskā apvienība “Jaunlatvieši”.

Skandālisti, meļi un putinisti

Jaunlatviešiem, kas 19. gadsimtā satricināja sabiedrību ar savu brīvdomību, ir maz kopīga ar tiem ļautiņiem mūsdienās, kas sevi arī nosaukuši tādā pašā vārdā.

Ko vien vērts jau ir viens no šīs politiskās partijas “lokomotīvēm”, bijušais diplomāts Rūdolfs Brēmanis, kurš jau ilgi ir centies kļūt slavens. Vispirms ar visnotaļ skandalozām attiecībām ar sievietēm, tad mēģinot trāpīt uz KPV.LV popularitātes viļņa, tāpat piedaloties dažādās akcijās pret Covid-19 pandēmijas ierobežošanas līdzekļiem.

Tomēr viņa “meistarstiķis” nenoliedzami ir Ārlietu ministrijas apkrāpšana. Proti, viņš apsūdzēts par to, ka kā amatpersona, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli un rīkojoties pretēji dienesta interesēm, no 2013. līdz 2016.gadam izkrāpa un piesavinājās valsts līdzekļus vairāk nekā 102 721 eiro apmērā.

Runājot par Brēmani, nevar nepieminēt bēdīgi slaveno Gloriju Grevcovu, kas pieslējusies politiskajam spēkam un pašam Brēmanim. Grevcova savulaik kļuva slavena ar saviem klaji naidīgajiem izteikumiem par Latviju, bet par “ķirsīti” viņas politiskajā karjerā kļuva izraidīšana no Saeimas par melošanu. Nu viņa tēmē jau uz Eiropas Parlamentu.

Deputātu kandidātu vidū tika virzīts arī Aivis Vasiļevskis. Tiesa, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) lika viņu svītrot, jo uz EP nevar kandidēt persona, kas bijusi sodīta par smagu vai sevišķi smagu noziegumu un kurai sodāmība nav dzēsta. Starp citu - Aivis Vasiļevskis no antivakseru karognesēja pārkvalificējās par Krievijas kara Ukrainā atbalstītāju.

Jaunlatviešu rindās netrūkst arī citu košu tēlu, piemēram, tur ir Jānis Straumītis un Šarlote Šulca, kuru performances un skandāli regulāri tiek publicēti sociālajos tīklos, un viņu vidū tad nu, lūk, ir ieslīdējis arī “patiesības” un “ētikas” cīnītājs Aldis Gobzems.

Ētikas pārkāpumi, Spānija un “Maxima” traģēdija

Pirms vairākiem gadiem Latvijas Zvērinātu advokātu padome (LZAP) izslēdza Aldi Gobzemu no advokatūras. LZAP skaidroja, ka par iemeslu tam kalpojuši vairāki ētikas pārkāpumi. Proti, premjera amatam savulaik nominētais Aldis Gobzems izpaudis profesionālo noslēpumu, pārkāpis nevainīguma prezumpciju un vainojis mirušu kolēģi smagos noziegumos bez pierādījumiem.

Pēc skandālu apvītas “sabiedriskās” darbības un neveiksmes iepriekšējās Saeimas vēlēšanās Aldis Gobzems “uzmeta lūpu”. pa(uz)meta savus partijas biedrus un devās emigrācijā uz Spāniju. Neveiksmi cieta arī Gobzema laulība, kas tika šķirta, bet taisnības cīnītājs attiesāja bērnus no savas bijušās sievas un ir izvedis viņus no Latvijas.

Līdz ar pārcelšanos uz Spāniju Gobzems arī pārdeva savu īpašumu Latvijā. Ir jāmin nekustamais īpašums "Ausekļi" Ādažu pagastā. Par to Gobzems saņēma 340 000 eiro lielu pirkuma maksu. Šis īpašums tika iegādāts 2020. gada 17. jūlijā, samaksājot par to 250 000 eiro. Interesanti, vai Aldis Gobzems deklarēja darījumu un nomaksāja nodokli no kapitāla pieauguma – un vai gadījumā neieguva fiktīvus dokumentus, kas it kā apliecināja, ka veikti ieguldījumi nekustamajā īpašumā, - gadījumā, ja par šo darījumu interesētos Valsts ieņēmumu dienests.

Turklāt, izmantojot savas juridiskās zināšanas, Aldis Gobzems, iespējams, pārcēlās dzīvot uz Spāniju, lai izvairītos no nodokļu nomaksas, mainot nodokļu rezidenci, kas saskan ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas otro stadiju - strukturēšanu jeb noslāņošanu...

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...