Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Grinčs, kas gatavojas nozagt LOK

Pietiek lasītājs
20.05.2024.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Katrā daudzmaz pieklājīgā valstī ir sava (nacionālā) olimpiskā komiteja. Vienkārši citādi vai pretēji valsts nevar īstenot barona Pjēra de Kubertēna idejas. Savukārt idejas īstenot liek nacionālā pašapziņa un spiež sabiedriskā doma. Pats par sevi saprotams, ka arī Latvijā ir sava Olimpiskā komiteja, tikpat skaidrs, ka ir kāds, kas to vada un šo cilvēku lielākas pieklājības pēc pat sauc par prezidentu.

Teorētiski Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentam būtu jābūt ar nevainojamu reputāciju, jo komiteja saņem valsts budžeta (visu un jebkādu nodokļu maksātāju) finansējumu. Labi, ja prezidents sportā sajēgtu vairāk par TV tiešraides noskatīšanos uz mājas dīvāna un būtu iepriekšējā dzīvē vismaz vadījis regbija klubu „Viskāļu kuiļi”. Līdz šai vietai it kā viss visiem skaidrs.

Tālāk kā ierasti Latvijā. Uzzinu, ka, reaģējot uz biedru iesniegumu, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomiteja LOK Ģenerālo asambleju, kurā tiks vēlēts organizācijas prezidents, vienojusies rīkot 4. jūnijā. Prezidenta amatam jau pieteikti pieci pretendenti. Un tagad klusuma brīdis: tajā skaitā – „Jaunās Vienotības” politiķis Jānis Reirs, kuru pieteikusi Latvijas Kamaniņu federācija. Svarīgākais, ka tas nav nelabs joks vai ļauna anekdote.

Nē, es pat nesākšu ar to, ka Latvijas PSR laikā biedrs Reirs darbojies Rīgas elektromehāniskās rūpnīcas Komjaunatnes (ĻKJS) pirmorganizācijas vadībā, piedalījies Latvijas PSR ĻKJS XXIII kongresā un Vissavienības ĻKJS XX forumā. Kam kāda daļa, ko kurš jaunībā darījis vai kur aktīvi darbojies.

Es pat neturpināšu ar to, ka J. Reirs bijis precējies trīs reizes. Pēdējā neveiksmīgā laulība ar Gundu Reiri (dzimusi Ignatāne), bijušo Saeimas priekšsēdētājas (un partijas biedres) Solvitas Āboltiņas biroja vadītāju. Kam kas negadās, bet tomēr - https://pietiek. com/raksti/vienotibas_reira_sieva_un_bijusi_aboltinas_biroja_vaditaja_iekartota_par_vienotibas_rinkevica_padomnieci.

Kā teica Janka no Pampāļiem, „visa Latvija ir liela gulta, kur visi guļ ar visiem”, jo jāatgādina, ka iepriekš baumoja, ka bijušais finanšu ministrs Jānis Reirs un izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ir pāris. Tāpat iepriekš izskanēja baumas, ka Reiram ir attiecības ar bijušo izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci. Toreiz viņš to noliedza, tāpat kā situācijā ar Čakšu uzsvēra, ka romantisku attiecību starp abiem nav. Labi, sveci neviens nav turējis, nav, tak nav.

Tagad par ko pavisam citu. Periodā no 2019. gada 23. janvāra līdz 2022. gada 14. decembrim biedrs Reirs ir Latvijas Republikas finanšu ministrs. Pirmās COVID-19 pacientes diagnosticēšana mūsmājās notika 2020. gada 2. martā. Respektīvi, viss COVID-19 pandēmijas finansējums gāja tieši caur komjaunieša Reira rokām. Nav jēgas pārskaitīt to, kas un kā notika ar šo finansējumu. Atbilstoši 19. gadsimta muižnieku tradīcijām un goda kodeksam pēc tā visa finanšu ministram būtu jānošaujas. Muižniekam, bet - ne biedram.

Diemžēl tā nav tikai viena epizode. Tieši biedra Reira laikā VID darbojās „pasūtījumu galds”, un pēc neatkarīgu ekspertu aptuveniem aprēķiniem no valsts budžeta ik gadu, ceļamies kājās, tika nofenderēts apaļš 1 (viens) miljards eur. Tieši tad bija ziedu laiki visādām ievām jaunzemēm, „viskija ģīmjiem” kaspariem podiņiem un vēl veselam baram prusaku-prusacieņu, kas jau sēž uz apsūdzēto sola.

Es cienu savu un jūsu laiku, cienu portālu. Esmu absolūti pārliecināts, ka tālāk var turpināt ar airBaltic „melno caurumu” un vēl simtiem lietu. Jautājums patiesībā viens - vai Latvijas Republikai vajag Grinču, kas gatavojas nozagt Latvijas Olimpisko komiteju?! Katram pašam jāatbild sev uz šo jautājumu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...