Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Haraldmurgam

18.12.2015. 11:15

»

haralds

tie idiņi no kolchõznieku nama 13. stāva arī izdomājuši, ka printeris pārāk angliski, pareizi būšot druknis. lai tie idiņi no kolchõznieku nama 13. stāva aizbrauc uz Vāterland'i un izlasa uz durvīm, ja rakstīts "ziehen", tad lai lasa otrā pusē


Un kur Jūs šādu lēmumu esat lasījis? Ja kāds uzraksta kaut kur kaut ko - tas taču nenozīmē, ka viņš tūdaļ ir valodnieks. Aprobežotība komentārs zeļ un plaukst.

Atbildēt

Upe

18.12.2015. 11:08

»

Udox

Nu, tie lēmumi gan tādi. Sākumā vietā pavīdēja Insert vietā normālais - ievietott. Bet pēc tam - iespraust. Nav gan precizēts, kur iespraust, bet nu - lai jau ir. Tas pats - Windows tiek beidzēts. Laikam jau sāpīgs pasākums, ka šādi nosaukts. Nevis Windows sistēma beidz darbu, vai atslēdzas vai ko tamlīdzīgi...


Pirms riet uz valodniekiem, noskaidrojiet, kurš ko dara. Latvijā nemaz nav tik daudz valodnieku, lai visās nozarēs radītu nepieciešamos terminus. To dara paši nozares speciālisti. Tā ka šī raksteļa autoram pašam vajadzētu draudzēties ar to daļu galvā, ko sauc par smadzenēm.
Citvalodu īpašvārdus atveido no oriģinālvalodas - (Arabic: شرم الشيخ‎, IPA: [ˈʃɑɾm eʃˈʃeːx]). Tas, ka angļu un krievu valodā tas darīts citādi un visi dara pakaļ, nenozīmē, ka latviešu valodā arī tā jādara.

Atbildēt

Udox

07.12.2015. 15:10

»

b

Tiem, kas te cepas par latviskotajām OS, ņemiet zināšanai, ka lēmumu par latviskošanu pieņem ražotājs vai izstrādātājs, un tad, konsultējoties ar valodniekiem, tiek izstrādāta nozares valoda. Neviens viņiem nepavēl sākt ražot visu nīstus latviskotus datorus...


Nu, tie lēmumi gan tādi. Sākumā vietā pavīdēja Insert vietā normālais - ievietott. Bet pēc tam - iespraust. Nav gan precizēts, kur iespraust, bet nu - lai jau ir. Tas pats - Windows tiek beidzēts. Laikam jau sāpīgs pasākums, ka šādi nosaukts. Nevis Windows sistēma beidz darbu, vai atslēdzas vai ko tamlīdzīgi. Nē, tieši nobeidzēts. Tāpēc vien nemīlu latvisko Windows - tik daudz "ģeniālu" tulkojumu, ka normāli nemaz nevari saprast, ko tas nozīmē.

Atbildēt

Kukkia

07.12.2015. 05:41

Nupat kādā DELFU vai apollo rakstā bija ,,Erdogāns,,

Atbildēt

Fīlologs

03.12.2015. 17:27

Rassā rassā radsassā
Valodnieki piderasi
Bullji tupariliji

Atbildēt

b

25.11.2015. 18:18

Tiem, kas te cepas par latviskotajām OS, ņemiet zināšanai, ka lēmumu par latviskošanu pieņem ražotājs vai izstrādātājs, un tad, konsultējoties ar valodniekiem, tiek izstrādāta nozares valoda. Neviens viņiem nepavēl sākt ražot visu nīstus latviskotus datorus.
Riebj, ka vervelē visādi muļķi par tēmām, kurām pat tuvu nav bijuši un nesaprot nedz to, kā lietas strādā, nedz kā valoda attīstās. Mētā tikai kaut kādus tautas anekdotēs vien eksistējušus "tulkojumus" kā baigos argumentus.

Atbildēt

Kundz'ite

24.11.2015. 21:00

Man filolo'ges asoci'ejas tikai ar garo v'estuli pret L'ivu dziesmu " Dzimt'a valoda". Tas bija nopietns nosod'ijums.

Atbildēt

no malas

24.11.2015. 12:40

»

RE

Pirms pļurkstēt, noskaidrojiet, kurš rada nozares terminus. Ja kas valodā, tad valodnieki vainīgi! Nozares terminus rada katras nozares speciālisti...


Tajos "nozares speciālistu sarakstos" nekādi nozares speciālisti nav, cilvēki ar lielām ambīcijām, zemu pašnovērtējumu un mēslu mušas talantu līst visur. Dažreiz liekas, ka viņi savā (es pat nezinu kā to nosaukt) sacenšas kādu vēl kretīnismu izdomāt un tad skatīties, kā ar varu spiedīs ieviest dzīvē. Vai kāds vēl atceras TV sižetu par Terminoloģijas komisijas sēdi, kurā apsprieda eiro, euro. Tur viens nevienam nozarē nepazīstams "speciālists" ar IT izglītību teica, ka jābūt eira.... un tad sākās - trakāk nekā Centrāltirgū.

Atbildēt

b. Nevilks

24.11.2015. 11:27

»

Anonīmais Šakālis

Turpmāk man būs jāparakstās šādi


Bezvaardis Maitusuns?

Atbildēt

23.11.2015. 18:06

»

Anonīmais Šakālis

Turpmāk man būs jāparakstās šādi


pietiek tikai ar maitēdi..

Atbildēt

Aprobežotajiem

23.11.2015. 17:16

»

Endzelīns

krēsls - padirsenis


Nevajag saukt par Endzelīna radītu to, ko, par viņu ņirgājoties, kāds viņam piedēvēja. Tā tikai savu aprobežotību parādāt. Izdariet kaut simto daļu no tā, ko izdarīja Endzelīns.

Atbildēt

RE

23.11.2015. 17:12

»

haralds

tie idiņi no kolchõznieku nama 13. stāva arī izdomājuši, ka printeris pārāk angliski, pareizi būšot druknis. lai tie idiņi no kolchõznieku nama 13. stāva aizbrauc uz Vāterland'i un izlasa uz durvīm, ja rakstīts "ziehen", tad lai lasa otrā pusē


Pirms pļurkstēt, noskaidrojiet, kurš rada nozares terminus. Ja kas valodā, tad valodnieki vainīgi! Nozares terminus rada katras nozares speciālisti.

Informācijas tehnoloģijas, telekomunikācijas un elektronikas terminoloģijas apakškomisija
http://termini.lza.lv/article.php?id=34

Turklāt nevajag piedēvēt valodniekiem to, ko kāds izdomājis un publiskajā telpā palaidis.
Un galvenais - ka tik pret latvisku kaut ko nobļauties.

Atbildēt

Noskaidrojiet.

23.11.2015. 17:03

»

e

Tu nopietni? Kaut kā neticas...


Pajautājiet datoriķiem un informātikas speciālistiem. Adrese - LZA Terminoloģijas komisijas mājas lapā. Garumzīmes dažu valodu v''ardos ir tāpēc, ka tos atveido atbilstoši izrunai oriģinālvalodā.

Atbildēt

e

23.11.2015. 15:17

»

kk

Es arī gribētu paskatīties acīs tiem latviešiem, kas iztulkoja un pēc tam apstiprināja, ka datoru vajag nevis IESLĒGT un IZSLĒGT, bet SĀKNĒT un BEIDZĒT


Tu nopietni? Kaut kā neticas...
bet- ja jau tur sēž tajās valodu komisijās ípatņi, tad varētu šiem " pamest ideju" ķerties klāt " pa ístam" valodas " saglabāšanai" . Ir taču tik daudz vārdu, kuriem ir absolūti nelatviska izcelsme- kurus varētu pārdēvēt- nu kaut vai viss, kas beidzas ar - isms, - ija , ( kapitālisms, demokrātija) , tie ir vārdi, kas nupat ir internacionāli, vienādi vairumā valodu.
ir literārā valoda, kas jāsargā un jāattista, tā ir pamatu pamats, bet ir arī darba valoda, internacionāla saknēs, kur latviskošana bútu tikai galotņu pielikšana.( revolution- revolúcija vai pa tiešo copy- kopēt, scan- skanēt)
Latviešu valodu, arī literāro, nav radījuši kadi tur filologi, tā ir pašas tautas radíta, sadzíves lietošanā pieslīpēta, tā - lai tā bútu racionāla un saprotami lietojama. Kaut gan- misticisma pieskaņa visā šajā procesā tomēr ir, jo- saprast jau nevar- kā tāda krāšņa valoda ar visiem locïjumiem, dzimtēm, divdabja teicieniem, plašo vārdu klāstu un izteiksmes iespējām ir kādā teritorijā radusies. Un - tas ir par visām pasaules valodām. Filologi tur tuvumā nav stāvējuši, viņi var tikai pētít rezultātu un sajúsminaties, nevis ietekmēt mākslígi procesu

Atbildēt

Anonīmais Šakālis

23.11.2015. 13:44

Turpmāk man būs jāparakstās šādi:

Neizpaustvārdis Bāldzeltenmaitēdis?

Atbildēt

Žulis

23.11.2015. 09:57

Kārtējais uzbrukums latviešu valodai. Atšķirībā no krievu skolu atbalstītāju uzbrukumiem, šis ir noorganizēts augstākā līmenī. Šeit darbojas padomju laikos izskolotie "latviešu valodnieki".
Kaut kur bija teikts apmēram tā: "Tauta nav uzvarēta pat tad, ja ienaidnieks ir izpostījis visas tautas svētvietas un izņirgājies par tautai svētām un dārgām lietām. Tauta ir uzvarēta tad, ja ienaidnieks ir panācis, ka pati tauta iznīcina savas svētvietas un ņirgājas par saviem svētumiem."

Atbildēt

omg

23.11.2015. 09:31

Tāds .irsējs, bet vārdu un uzvārdu norādīt nevar.

Atbildēt

Alis

23.11.2015. 09:30

Šos "filologus" ar sūdainu koku uz Pleskavu aiztriekt - nē,nu,bet var taču idioti būt uz pasaules! Un tādi domā,ka viņi tik tiešām veic kaut kādu darbu. Tāpēc vien man nemūžam nebūs latviskots Windows,jo vienkārši tās galvenes,starpenes u.c. dumjības besī ārā.Vēl taču bija tā mocīšanās ar "eirām".Pampari,kuri "durju majutsja" aiz neko darīt.

Atbildēt

Fēlis

23.11.2015. 07:44

Atceraties farsu ar Īslandi- Islandi? Gribējās kādam liekēdim un kaitniekam pa purnu sadot.

Atbildēt

endzelīns-2

23.11.2015. 05:26

Vāģiem ir pakaļa, spainim ir dibens, bet cilvēkam ir dirsa!

Atbildēt

pusoptimistiski

23.11.2015. 03:28

> Tā vien šķiet, ka vienīgā zināmā negaudulīgā
> dziesma no zaldātu repertuāra ir „Mirdzot
> šķēpiem zeltsaules staros”, citu nav

tā ir pusoptimistiska, jo beigās ir sēras:

"Bāla meiča kopj kapu ar rozēm,
Rūgtu rūgtajas asaras lej."

kaut kas pusoptimistisks ir "..vaņka", ko dzied Vilki un


Vārdu autors:

Pulkv. Skaistlauks
Komponists:

Leģionāru dziesma
Izpildītājs:

***
2x
Kad ar uzvaru šo kauju
Līdz galam nobeigsim.
2x
Kad lielgabali klusēs
Un daudz jau mierā dusēs.
Kam dārga bij` tēvija.

Tad daiļas latvju meičas
Kops kapus varoņiem.
Jo viss kas dzīvē iznīkst,
Pat lauru vainags novīst,
Bet mīlestība – nekad.

Vienu vietiņu sev vēlos,
Kur kādreiz mierīgi
Tad varēšu es dusēt,
Par tēvi zemi klusēt,
Kas man tik dārga bij`.

Atbildēt

Plutons

23.11.2015. 00:18

Brīnums, ka Islandei atgrieza veco nosaukumu, jo "Īslande" vispār nebija ne pēc kādiem latviskošanas noteikumiem. Jāpiekrīt, ka tie jefiņi tiešām cenšas attaisnot savu eksistenci, ja pat latviskošanas noteikumus nespēj izlasīt un ievērot.

Atbildēt

Annele no laukiem

23.11.2015. 00:15

....kā lai tulko OIK un tiek no viņa vaļā?
ar 2016. gada 01. janvāri Ekonomikas ministrija plāno samazināt OIK Liepājas metalurgam un to piešķirto samazinājumu 4.5 ļimoni nāksies maksāt pārējiem - mazajiem uzņēmumiem un mājsaimniecībām, jo ministre DRO neizsita no FM finansējumu priekš LM, tātad cels tarifus OIKam.
.... kā tikt vaļā no OIKa, laikam jau tāpat kā ukraina no krimas, vienkārši pārcirst vadus no gazes TEC-iem, no vēja turbīnām un mazajiem Hesiem, kas iepludina kopējos elektrības tīklos divkārši dārgo elektrību, ko ministres DRO kundze apsolījusi maksāt astoņu gadu garumā, bet gāzes iekārtu Teciem apsolījusi divkāršu cenu maksāt visu mūžu.....
..... NOCIRST TECus, Nocirst vēja turbīnas u.t.t lai viņu elektrība neieplūst Latvenergo tīklos un PĀRDOT man elektrību BEZ OIK-a..... NOST ar OIK-u!!!!!!!!..
....kāpēc man jāsedz L-metalurga 4.5 miljoni, ja to nevar izdarīt valsts??????????

Atbildēt

haralds

22.11.2015. 22:31

tie idiņi no kolchõznieku nama 13. stāva arī izdomājuši, ka printeris pārāk angliski, pareizi būšot druknis. lai tie idiņi no kolchõznieku nama 13. stāva aizbrauc uz Vāterland'i un izlasa uz durvīm, ja rakstīts "ziehen", tad lai lasa otrā pusē!

Atbildēt

Ripa

22.11.2015. 21:15

Ek, tūdali, kalpu dvēseles, pat pašu valoda 'pojebu', ka tik kungiem izpatikt!
Smadzeni palietot - nu priekš kam???
LATVISKI VISS SKAN TIK LAUCINIECISKI UN NESTILĪGI!!!
Nu bļacc, intelektuālais datoriķi, izdomā, kā būs latviski 'header'!!!!

Atbildēt

22.11.2015. 18:24

Krievžīdi tomēr ir krievžīdi un mīt tikai Latvijā, un atrodas valsts un politisko partiju varas posteņos, lai kā tas nepatiktu ebrejiem Izraēlā un žīdiem Latvijā.

Atbildēt

NEzālīte

22.11.2015. 18:23

Nu jā,endzeliņš paliek pie "vārtiem",tās visas antoškas kantora GUDRO vārsmas.

Atbildēt

Dzelīns

22.11.2015. 17:55

skavotājs - drātētājs

Atbildēt

kk

22.11.2015. 17:36

paturpinot tēmu - ja reiz esam sapinušies ar monopolistiem, un skolās mācām Windows un Office, kas varbūt nav nekas slikts, tad būtu kategoriski jāaizliedz mācīt latviskoto windows un latviskoto office. Tas ir starptautisks produkts!!! Cilvēks, kas ir viduvējs datora lietotājs, kurš vēl intuitīvi nestrādā un nav iegaumējis pogu atrašanās vietu vai simbolus uz tām, reāli uz ENG datora pēc latiskotā nevar pastrādāt.

Kāpēc mēs neliekam automobiļu dīleriem latviskot pogas tām automašīnām, kas tiek pārdotas Latvijā? Kaut kā negodīgi... ja reiz laižam tikai pastalnieku valodā, tad, lūdzu, visās nozarēs!

Vēl viena noziedzīga tēma ir tā programma, kas ir apstiprināta un kuru māca skolās datoru apguvē. Tai ar reālo dzīvi vispār nav nekāda sakara. Bet pagaidām mēs par izglītības sistēmu vispārīgi runājam, paies vēl ilgs laiks, kamēr tiksim līdz konkrētām lietām.

Atbildēt

kk

22.11.2015. 17:25

Es arī gribētu paskatīties acīs tiem latviešiem, kas iztulkoja un pēc tam apstiprināja, ka datoru vajag nevis IESLĒGT un IZSLĒGT, bet SĀKNĒT un BEIDZĒT!!!
Labi, var patrāpīties viens debīlis, bet pie latviskošanas taču bija vesela komisija!

Atbildēt

Endzelīns

22.11.2015. 16:51

krēsls - padirsenis
galošas - maucenes

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

FotoLatvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību un izglītības kā personas un tātad arī valsts veidotāju.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...