Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Afgāņu izcelsmes Latvijas uzņēmēja Gulama Mohammada Gulami intervijā Pietiek pieminētā lieta ar naftas platformas būvi, kuras ietvaros ticis izblēdīts līdz pusotram miljardam hrivnu no Ukrainas valsts uzņēmuma “Naftohaz”, savulaik bijusi pietiekami iespaidīga, lai kļūtu par vienu no zīmīgākajām „Janukoviča laiku” shēmām.

Tā kā šī informācija kārtējo reizi atkal kļuvusi aktuāla, pārpublicējam fragmentus no 13 ukraiņu un latviešu autoru grāmatas “Ukrainas Vēsture”, kas iznākusi apgādā “Jumava”: šī afēra parādīta pēdējā daļā “Revolūcija, aneksija, karš: Ukrainas cīņa par nākotni”, kurā apskatīti pēdējo desmit gadu notikumi.

Ap 2010. gadu bija iezīmējušās regulāras svārstības Ukrainas politikā: prokremliskus valsts līderus nomainīja rietumnieciski, pēc kā sabiedrības vairākuma noskaņojums atkal mainījās uz pretējo pusi. Kad 1991. gadā par prezidentu kļuva uz Ukrainas neatkarību, demokrātiju un Rietumu tirgus ekonomiku kopumā orientētais Leonīds Kravčuks, pēc viņa 1994. gadā vēlēšanās uzvarējušais Leonīds Kučma orientējās atpakaļ uz sadarbību ar Krieviju. 2004. gada rudenī pēc pirmās tūres, otrās tūres un atkārtotas balsošanas trešā raunda uzvaru ārkārtīgi intensīvā sacīkstē t. s. “Oranžās revolūcijas” laikā izcīnīja rietumnieciskais Viktors Juščenko — pat par spīti faktam, ka viņu priekšvēlēšanu kampaņas laikā mēģināja noindēt ar dioksīnu. Tomēr līdz 2010. gada prezidenta vēlēšanām ģeopolitiskais svārsts atkal bija pavērsies pretējā virzienā: uzvaru svinēja padomju laikā divkārt par laupīšanām un zādzībām cietumā sēdējušais, vēlāk deviņdesmito gadu laikā Doņeckā karjeru veidojušais, no divtūkstošo gadu sākuma premjerministra un deputāta amatus ieņēmušais prokremliskais Viktors Janukovičs.

2008. gada kredītu krīze, sākusies vispirms Amerikā, nākamajā gadā pārvērtās par pilnmēroga ekonomisko krīzi gandrīz visā pasaulē. Ukraina cieta tikpat smagi kā Baltija — 2009. gadā Ukrainas kopprodukts krita par 14,8%, un ekonomiskie satricinājumi atspoguļojās prezidenta Juščenko reitingā: tas nokrita līdz viencipara skaitlim, rezultējoties tikai 5,5% saņemtajās balsīs.

Viktors Janukovičs solīja tuvināšanos Maskavai un vienlaikus tomēr neatmest tādus rietumnieciskus principus kā cīņu pret korupciju, kamēr ar cīņas sparu un lieluzņēmēju atbalstu apveltītā Jūlija Timošenko bija sabojājusi attiecības ar bijušo sabiedroto Viktoru Juščenko, un panākumus iepriekš guvušais Oranžās revolūcijas tandēms “Juščenko — prezidents, Timošenko — premjere” līdz ar abu līderu komandām bija izjucis: eiropeiski noskaņotie politiķi viens otram ņēma nost balsis, kamēr promaskaviskie berzēja rokas. Balsis pēc vēlēšanu otrās kārtas skaitīja vēl nedēļu, kad tika paziņoti galīgie rezultāti: Janukovičs uzvarējis ar 49%.

Organizētā noziedzība nonāk pie varas valstī

Izrādījās, ka pie varas nonācis ne vien Janukovičs ar savu komandu, bet tā sauktais “Doņeckas organizētās noziedzības grupējums”. To neveidoja konkrēti bandīti ar konkrētu vadoni — ar “doņeckiešiem” tolaik saprata visu veidu darboņus no Donbasa, citu par citu apšaubāmākus, kas ieņēma arvien jaunus amatus visur Ukrainā un par savu praksi izvirzīja ņemt no valsts iepirkumiem ne vairs 10% vai 20% kukuļus, bet jau pusi.

Viens no labāk izpētītajiem piemēriem notika caur vairākām ārvalstīm, tāpēc to varēja atšķetināt ārzemju žurnālisti. Ukrainas valsts uzņēmums “Čornomornaftohaz”, pakļauts gigantiskajam holdingam “Naftohaz”, naftas ieguvei Melnajā jūrā pasūtīja kārtējās naftas platformas būvniecību. 2011. gada 2. novembrī Ukraina noslēdza līgumu ar A/S “Rīgas Kuģu būvētava” (RKB) 399 miljonu dolāru vērtībā par to, ka RKB gada laikā uzbūvēs jaunu naftas platformu, kaut arī RKB nekad savā vēsturē nav būvējusi naftas platformas un RKB dokos pie Mīlgrāvja tik milzīgu objektu nav iespējams novietot, kur nu vēl caur Sarkandaugavu izvilkt jūrā. Atklājās, ka platforma patiesībā tika būvēta Singapūrā, no kurienes tā, Rīgu neredzot, caur Dardaneļiem un Bosforu tika ievilkta Melnajā jūrā un nodota pasūtītājiem. Medijos izskanēja tālāki skaitļi: tajā pašā Singapūras dokā būvētas naftas platformas vērtība parasti ir ap 179 miljoniem dolāru, taču šoreiz, ņemot vērā uz pusi īsāko termiņu uzbūvēšanai, konkrētā platforma B319 esot izmaksājusi 220 miljonus dolāru. Starpība, kas tuvojās šādiem darījumiem ierastajiem 50%, vēlāk daļēji it kā tikusi pārskaitīta tālāk caur kādu nelielu, nesen dibinātu kuģu dzinēju darbnīcu Turcijā, kuras īpašnieks — trīsdesmitgadīgs kuģu mehāniķis ar rokām motoreļļā līdz elkoņiem — bija ne pa jokam izbrīnījies, kad pie viņa ieradās kāds britu žurnālists ar jautājumiem par darījumiem ar Ukrainas valsts uzņēmumu simtiem miljonu apmērā. Tikmēr kuģubūvētava Rīgā šajā biznesa plānā faktiski darbus neveica (ikkatrs pats tolaik varēja pārliecināties, ka Mīlgrāvī milzu naftas platforma metināta netiek), un tai pēc kāda laika nozīmēja tiesiskās aizsardzības procesu. Savukārt “Naftohaz” direktoru un viņa vietniekus pusotru gadu vēlāk arestēja aizdomās par kopumā 4 miljardu dolāru izsaimniekošanu.

Paralēli valsts budžeta tukšošanai Janukovičam pietuvinātās aprindas sāka atņemt īpašniekiem un piesavināties (“noreiderēt”) sev iepatikušos uzņēmumus un nekustamos īpašumus, savukārt valsts un pašvaldību uzņēmumos, iestādēs, struktūrās korupcija tika institucionalizēta līdz tādam līmenim, ka priekšniecība lika padotajiem izspiest naudu no iedzīvotājiem un atdot to “pa ķēdīti uz augšu”. Lūk, tipisks sievietes stāsts no Mikolajivas: “Saslimu — visiem gadās. Aizgāju pie dakteres, samaksāju pacienta līdzmaksājumu un oficiālo pakalpojuma maksu slimnīcas kasē. Bet daktere man ar asarām acīs saka, ka jādod vēl “pateicība” un pati atvainojas par to, jo viņa tiek spiesta “dalīties ar tiem, kas virs viņas”. Tikmēr oficiālā alga ārstiem ir 1300 hrivnas mēnesī [tobrīd ap 150 eiro]. Bandu nost!”

Tā kā jebkuram uzņēmējam varēja atņemt biznesu, bet pašu iemest cietumā, tad populārākais veids aizsardzībai bija došanās politikā, lai iekļūtu Augstākajā Radā un iegūtu deputāta neaizskaramības statusu. Ja tas neizdevās, tad daudzi nelabprāt pārdeva savus biznesus, kamēr vēl varēja, un devās padzīvot ārzemēs. Taču parastajiem iedzīvotājiem tāda iespēja neradās, ja vien negribēja doties uz Poliju kā t. s. “zarobitčani” un strādāt fermās vai rūpnīcās par minimālo algu. Ekspremjere Jūlija Timošenko tika ieslodzīta acīmredzami politizētā tiesas procesā. Korupcijas, tiesu uzpirkšanas un vēlēšanu viltošanas līmenis kļuva leģendārs pat ārpus Ukrainas. “Konstitucionālā tiesa atsacījusi izskatīt sūdzības par Augstākās Radas ārkārtas vēlēšanu rezultātiem, jo vēlēšanu uzvarētāji ar tiesnešiem vēl nav norēķinājušies par iepriekšējo vēlēšanu apstiprināšanu,” no skatuves jokoja aktieris Grabovs, taču šoreiz skatītājiem smiekli nāca maz.

Valstī aktīvi virzījās rusifikācija. Pēc Reģionu partijas deputāta Koļesņikova iniciatīvas pieņēma likumu par “reģionālajām valodām” — ja kādā reģionā vismaz 10% no iedzīvotājiem izteica vēlmi, lai viņu mazākumtautības valodu atzītu par “reģionālo” un ļautu tajā kārtot vietējo lietvedību, tad pašvaldība drīkstēja pieņemt tādu lēmumu. Faktiski tas nozīmēja, ka krievu valoda daudzviet ieguva statusu, kas tuvojās otrās valsts valodas statusam. Turpretī Krimas tatāri paši atteicās prasīt šādu statusu savai valodai Krimā: “Mums jau tagad ir sava mūzika, sava literatūra, savi reģionālie mediji, savs telekanāls ATR mūsu valodā, tur likumu nevajag. Savukārt visu oficiālo saraksti, dokumentāciju un darījumu lietvedību mēs turpināsim veikt ukrainiski, kā līdz šim.”

Ārpolitika Janukoviča laikā bija prognozējama — slēdza līgumus un vienošanās ar Krieviju un Baltkrieviju, to prezidenti braukāja cits pie cita, plānoja “ciešāku integrāciju”. Ukraina pagarināja Krievijas tiesības lietot Melnās jūras flotes bāzi Sevastopolē līdz 2042. gadam, par to pretī iegūstot zemas gāzes cenas, izdevīgus noteikumus ukraiņu preču eksportam un citus labumus. Sabiedrības vairākums pret to izturējās mierīgi, jo tauta kopumā uzskatīja — labas attiecības starp kaimiņvalstīm ir taču pašsaprotamas un dabiskas.

Kamēr valsts varas struktūras korumpējās un degradējās, sabiedrības un ekonomikas aktīvā daļa darīja pretējo. Tautsaimniecībā sāka pieaugt IT, programmēšanas un augsto tehnoloģiju sektora nozīme. Atklāja ne vien naftas iegulas jūrā, bet arī slānekļa gāzes iegulas iekšzemē, ko nekavējoties sāka apgūt un izstrādāt gan valsts uzņēmumi, gan privātie konsorciji, mazinot valsts atkarību no Krievijas dabasgāzes. Ukrainas bankas vēra vaļā filiāles ārzemēs, lielie agroholdingi sasniedza jaunus ražas un pārtikas eksporta rekordus, metalurģija un metālapstrāde konkurēja pasaules tirgos, Antonova rūpnīcas kravas lidmašīnas AN-125 “Руслан” lidoja pa visu pasauli, atdzīvojās kosmisko tehnoloģiju sektors. Ukraina eksportēja visdažādākās preces, sākot ar kviešiem un akmeņoglēm, turpinot ar tēraudu un “PocketBook” e-grāmatu lasīšanas ierīcēm, un beidzot ar kravas lidmašīnām, bruņutehniku un kosmisko nesējraķešu dzinējiem.

Sabiedrība sāka pārveidoties ne pēc ienākumu līmeņa vai valodas lietojuma, bet drīzāk pēc izpratnes un vērtībām. No vienas puses, bija Ukrainas pilsoņi, kas darba vai ģimenes dēļ regulāri saskārās ar Eiropas Savienību un citām Rietumvalstīm — bija tur braukuši pastrādāt, pie radiem, biznesa darīšanās vai kā tūristi, taču bija guvuši priekšstatu par dzīvi sakārtotā, attīstītā, demokrātiskā sabiedrībā. Simttūkstoši strādāja globālajā IT sektorā, kvalificētie strādnieki jebkurā profesijā kļuva par vidusšķiru ar dzīvokļiem “jaunajos projektos” un brīvdienām Varšavā vai Milānā, ne Maskavā vai Sočos. No otras puses, sabiedrības vairākumu daudzviet veidoja Krievijas propagandas pseidomediju vidē dzīvojoši pilsoņi ar jūtami zemākiem ienākumiem, kuri bija sabiedriski pasīvi un nedomāja iebilst korupcijai, Janukoviča varai un beztiesiskumam, savukārt rusifikāciju aktīvi atbalstīja daudzi miljoni — un viņiem visiem bija balsstiesības, veidojot lielāko vēlētāju masas daļu. 2013. gada vidū vienīgā vieta, kur Ukrainas iestāšanos ES kā vērā ņemamu ideju varēja apspriest pilnā nopietnībā, bija “95. kvartāla” humora šovs. “Ja iestāsimies Eiropas Savienībā, mums vajadzēs meklēt jaunus noieta tirgus mūsu ražotajam šņabim. Ja būsim Krievijā, mēs tik daudz nespēsim pieražot! Ja stāsimies Eiropā, nāksies mācīties jaunas valodas. Ja būsim Krievijā, nāksies aizmirst pašiem savējo,” tā no skatuves rezumēja Volodimirs Zelenskis.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...