Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien Rīgas pilsētas tiesā hiēnu bizesa projekta prāvā – maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā bija slēgta tiesas sēde: Jura Stukāna vadītā prokuratūra uzstāja, ka šādā veidā tikšot pasargāts kāds „īpaši slepens liecinieks”. Pietiek šodien publicē fragmentu no Lato Lapsas grāmatas „Hiēnu biznesa projekts”, kas atklāj to, ka patiesībā runa ir tikai par jau kārtējo ģenerālprokurora Jura Stukāna ākstību, - „slepenais liecinieks” īstenībā ir labi zināms un elementāri identificējams.

Publiski ir paziņots – ar kriminālās autoritātes Genādija Vaļagina slepkavību viss ir kārtībā. Slepkavība ir atklāta, noziedznieki – divi lietuvieši – ir notverti un jau notiesāti, policija un prokuratūra ir bijušas uzdevumu augstumos.

Taču, kā tas aizvien biežāk gadās ar Latvijas tiesībsargāšanas iestāžu paziņojumiem, arī šis ir bleķis, blefs un blēņas. Patiesībā Genādija Vaļagina slepkavība nav atklāta – no četriem slepkavības dalībniekiem notverti ir tikai divi, par pārējiem diviem nekādu drošu ziņu nav, un, kas vēl būtiskāk, izmeklēšanā nav arī noskaidrots, kam īsti bija savajadzējies dabūt kriminālo autoritāti zem zemes un kas pasūtījis viņa nošaušanu.

To nepārprotami apliecina oficiālā apsūdzība: divi slepkavības dalībnieki palikuši nezināmi, un slepkavības pasūtītāji nav noskaidroti tieši tāpat kā nozieguma motīvi. Ja Mihailam Uļmanam un Aleksandram Babenko izmeklētāju skatījumā vismaz bija radusies milzu “nepatika” pret Mārtiņu Bunku, kas arī esot likusi pasūtīt maksātnespējas administratora slepkavību, tad Genādija Vaļagina gadījumā nav pat tik daudz. Kaut kur, kaut kad visi četri slepkavības dalībnieki vienkārši nolēmuši nogalināt kriminālo autoritāti – un viss, punkts, ar to ir pieticis, lai prokuratūra lietu nosūtītu uz tiesu.

Taču interesanti ir tas, ka abi slepkavas – Aleksandrs Bespalovs un Vītauts Zigmantavičs, kuri kategoriski atteikušies atklāt gan pārējos divus Genādija Vaļagina slepkavības līdzdalībniekus, gan nozieguma pasūtītājus (un tādējādi “uzprasījušies” uz vēl ilgākiem cietumsodiem), ir izrādījušies ārkārtīgi noderīgi Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklētājiem.

Pat ne vienkārši noderīgi. Izmeklēšanas grupas vadītājam Romānam Jašinam un prokuroram Aldim Lasmanim (kurš būtībā gan ir tikai virsprokurora Armīna Meistera marionete) pēc galvenā apsūdzības versijas balsta – Viktora Krivošeja – “sabojāšanās” un atteikšanās no savas “vaļsirdīgās atzīšanās” ir bijuši ļoti, ļoti, ļoti nepieciešami kādi papildu liecinieki, kas kaut nedaudz, kaut netieši apstiprinātu “killera” sākotnējā stāsta patiesīgumu. Un noticis jau kārtējais brīnums – tādi ir parādījušies, turklāt veseli divi!

Pirmais no šiem lieciniekiem ir ārkārtīgi slepens. Ģenerālprokurors Juris Stukāns kopā ar saviem padotajiem sniedz nejēdzības, tizluma un neprofesionalitātes paraugdemonstrējumu, Mārtiņa Bunkus slepkavības kriminālprocesā ievedot “speciāli procesuāli aizsargājamu liecinieku”, kam tiek piešķirts pseidonīms – Adrians Lielkalnieks. Lūk, Jura Stukāna 2023. gada 20. aprīļa uzziņa:

“2023. gada 20. aprīlī kriminālprocesā Nr. 11511001018 pieņēmu lēmumu par liecinieka atzīšanu par speciāli procesuāli aizsargājamu, slēpjot viņa identitātes datus, aizstājot tos visos krimināllietas dokumentos ar pseidonīmu Adrians Lielkalnieks un nosakot, ka turpmākā pirmstiesas procesā un iztiesāšanas gaitā attiecībā uz minēto liecinieku piemērojami Kriminālprocesa likuma 303. panta ceturtās daļas, 308. panta pirmās – trešās un piektās daļas, 309. panta nosacījumi. Uzziņa izsniegta atbilstoši Kriminālprocesa likuma 304. panta trešās daļas noteikumiem pievienošanai kriminālprocesa Nr. 11511001018 materiāliem.”

2022. gada 22. septembrī – tātad precīzi mēnesi pēc tam, kad Mārtiņa Bunkus slepkavības oficiālās versijas balsts Viktors Krivošejs ir “sabojājies” un sācis atteikties no savas “vaļsirdīgās atzīšanās”, radot izmeklētājiem un prokuroriem pamatīgas galvassāpes un labi saprotamu vēlmi kaut kā saglābt visu uzbūvēto konstrukciju, ļoti slepenais “Adrians Lielkalnieks” nolemj uzrakstīt iesniegumu tā paša Romāna Jašina padotajam – policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas 1. nodaļas 1. biroja inspektoram E. Andrijevskim. Viņš pēkšņi ir atcerējies – vai arī “atcerējies” – tieši to, kas nepieciešams Romānam Jašinam un Aldim Lasmanim ar “komandu”.

Turklāt šī Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklētāju versijai vajadzīgo ziņu „atcerēšanās” notikusi nevis tā vienkārši, sēžot pie televizora vai ar makšķeri pie ezera. Nē, „Adrians Lielkalnieks” “sēž” cita kriminālprocesa ietvaros un, protams, ir ļoti atvērts dažādiem darījumu piedāvājumiem no policijas puses, – un to, kādas labas lietas par sadarbību ir tikušas neformāli solītas (un neizsniegtas) Viktoram Krivošejam, atspoguļo grāmatā publicētais pulkvežleitnanta Romāna Jašina ziņojums prokuratūrai. Kāpēc lai kaut ko nepiesolītu arī “Adrianam Lielkalniekam”? Galu galā, kā Romāns Jašins bez kautrēšanās atzīst savā ziņojumā, pēc tam taču noziedznieku var vienkārši “uzmest”.

Jūs jautāsiet – bet kas tad tas tāds par kriminālprocesu Nr. 11089025222? Tas ir tas pats, kura ietvaros Rīgas Austrumu prokuratūras prokurors Edijs Pastars ceļ apsūdzību diviem noskaidrotajiem Genādija Vaļagina slepkavām.

Šī kriminālprocesa ietvaros ir tikai divi apsūdzētie un apcietinātie – Aleksandrs Bespalovs un Vītauts Zigmantavičs, kas ar iesauku “Briežkopis” jau ir pieminēts kā Dmitrija Grečņeva “labs paziņa”. Tieši viņš tad arī ir ģenerālprokurora Jura Stukāna tik rūpīgi (un satriecoši stulbi un neefektīvi) slēptais “Adrians Lielkalnieks”.

Kāpēc tieši “Briežkopis” un nevis otrs Genādija Vaļagina slepkava Aleksandrs Bespalovs? Tāpēc, ka ir vēl viens brīnums: Romānam Jašinam ar kompāniju ir veicies tik ļoti, ka arī Aleksandrs Bespalovs ir bijis gatavs sniegt liecības – un vēl daudz, daudz detalizētākas liecības – Mārtiņa Bunkus slepkavības sakarā. Protams, arī tās ir noderējušas, lai pabalstītu sašķobījušos apsūdzības oficiālās versijas konstrukciju. Un, protams, arī Aleksandrs Bespalovs ir bijis ļoti gatavs šīs liecības apstiprināt tieši laikā, kad bijis apcietinājumā saistībā ar Genādija Vaļagina slepkavību. Vēl vairāk, viņš vispār Latvijas policijai pats padevies vairākus mēnešus pēc Genādija Vaļagina slepkavības, kaut līdz tam mierīgi, neviena netraucēts, dzīvojis Lietuvā – un meties sniegt izmeklēšanas „pareizajai” versijai vajadzīgās liecības par Mārtiņa Bunkus slepkavību.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu...

Foto

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

Godājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt...

Foto

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

Latvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs...

Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...