Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Esmu jau sen pensijā, bet varu būt pateicīgs liktenim — sliktenim, ka tas man piespēlē nebeidzamu pamatu jauneklīgi brīnīties par mūsu birokrātijas spējām piedalīties kaut kādā Vislatvijas Absurda čempionātā!

Lai sadalītu nekustamo īpašumu, kurš sastāv no trim zemes gabaliem, Valsts zemes dienesta (VZD) prasība ir, lai zemes robežu plāna vietā, kurā man uz vienas lapas attēloti visi trīs zemes gabali, tiktu izgatavoti trīs plāni, katram gabalam savs. Pats VZD šādus pasūtījumus arī pieņem, tāpēc tur pasūtīju, samaksājot 116,40€. Taču viņi to varot darīt tikai tad, "ja robežu plānā attēlotas divas vai vairākas zemes vienības un informācija par tām apvienota (caurauklota) vienā dokumentā."

Mans dokuments tam atbilda: vairāk nekā divas zemes vienības, informācija apvienota vienā dokumentā. Taču man pasūtījumu izpildīt atteica, pamatojoties uz to, ka visa informācija (kadastra apzīmējumi, adrese, atsevišķo gabalu lietošanas veidi un platības u.c.) atrodas uz šīs vienas lapas, kas… neesot caurauklota. Sūtīja pie sertificētiem un apdrošinātiem mērniekiem, kuri drīkstot (?) to pašu darīt arī bez "caurauklota plāna", taču — jūs jau uzminējāt — par 2 līdz 10 reizēm augstāku samaksu.

Apstrīdēju to augstākā iestādē – Tieslietu ministrijā (TM). Tā kā bija jau noskaidrojies, ka visa vajadzīgā un daudz pilnīgākā informācija ar oriģinālajiem caurauklotajiem (!) dokumentiem atrodas paša VZD arhīvā, auklas tāpēc pēkšņi izrādījās nebūtiskas. TM ieskatā tagad būtiski bija, lai visi zemes gabali jau būtu attēloti katrs uz savas lapas un cauraukloti kopā ar vienu titullapu.

Kā no noteikumu definīcijas — pie vesela saprāta — iespējams izlobīt to, ka tad, ja man plānā ir 3 zemes vienības un es vēlos izdarīt izmaiņas plānojumā, lai tās sadalītu un tās katra varētu būt uz savas lapas, tām (pirms šo izmaiņu veikšanas) obligāti jau esot jābūt katrai uz savas lapas! To mans vecais pauris sagremot nespēj.

Vēl trakāk bija tas, ka par atteikumu izgatavot plānus no manis draudēja iekasēt 44,50€ par kaut kādu padarīto darbu. Kādu — nezinu, jo nekas padarīts netika.
Kas man cits atlika kā sūdzēt tiesā. Laikam arī tiesnesei TM versija likās par traku, tāpēc viņa atgriezās pie šņorēm. Informācija esot uz vienas lapas, kas nav sašnorēta, bet iespējams (!), ka arhīvā atrodas arī sašnorēta informācija, taču viņa jau neies pārbaudīt.

Tiesas sēdē VZD pārstāve Līga Stīvere jau pastāstīja, ka ir vēl trakāk — tie 44,50€ esot nevis par padarīto darbu, bet gan maksas pakalpojums par… atteikšanos pildīt pasūtījumu. Arī cenu precizēja — 17,85x3 neizgatavoti plāni = 53,55 €. Taču, ja klients uzraksta iesniegumu, ka viņam tos plānus nemaz nevajadzēja, bet viņš tikai pajokoja, tad nekādu maksas pakalpojumu no tāda nemaz neiekasējot. Tā esot VZD "labā griba", ko L. Stīvere atšifrēja tā: ja klients uzraksta atsaukumu, viņš tālāk vairs par VZD nevar sūdzēties, jo pats pateica, ka viņam no VZD neko nevajag. Gluži kā inkvizīcijas laikos, kad baznīca tirgoja indulģenci — tiesības grēkot. Tagad VZD tirgo tiesības par viņiem sūdzēties. Jauni laiki, jauni tikumi.

Man tādas aizdomas, vai tikai es nebūšu atrisinājis vienu strīdīgu lietu — kāpēc izmira neandertālieši un mamuti. Vai tikai nebija tā, ka neandertālieši nomedīja mamutu, gribēja to sadalīt gabalos, bet kāds pārgudrelis paziņoja, ka sadalīt drīkst tikai tādu mamutu, kurš jau ir sadalīts un sašnorēts. Tā kā nekā cita ēdama pa rokai nebija, tad nomira badā un izmira. Mamuti izmira no smiekliem, kad uzzināja par neandertāliešu izmiršanas iemesliem. Homo sapiensam (cilvēkam saprātīgajam (?)) pagaidām izmiršana nedraud. Pats vēl nesen biju mednieks, un ne reizi mums neradās problēma, ka mēs kādu medījumu nevarētu sadalīt tikai tāpēc, ka tas nav jau sadalīts. Sadalījām vienmēr!

Ar zemes gabaliem „sapieniem” ir krietni sarežģītāk, bet vismaz badā no tā neviens nemirst. Tas norāda uz to, ka planētu apdzīvojošās sugas spērušas krietnu soli uz priekšu savā attīstībā, ar ko arī visus apsveicu! Vienīgi nesaprotu, kāpēc nevienam medniekam, kurš tajā laikā, kamēr citi dīrā un skalda, mierīgi dzer šņabi un sildās pie uguns, kāpēc tādam nav ienācis prātā no pārējiem iekasēt maksas pakalpojumu par paša personīgi izteikto atteikumu dīrāt un skaldīt. Jocīgi…

Kā saprotat, tad tiesu zaudēju. Par indulģenci/maksas pakalpojumu tiesnese neuzskatīja par vajadzīgu vispār izteikties, izlikās, ka tāda jautājuma nemaz nav. Atliek spert nākamo soli.

Kā jau būsiet sapratuši, tad es esmu riebīgs vecis, ja reiz sūdzos par tādiem sīkumiem, piedevām saucu vārdā vainīgos, atvainojos, ņemu vārdus atpakaļ. Ka kāds ir vainīgs, to var noteikt tikai tiesa, bet pagaidām tiesa uzskata, ka visi nosauktie ir balti un pūkaini. Taču esmu tik riebīgs, ka šobrīd mana kvēlākā vēlēšanās ir, lai visi "pūkainīši", aizejot uz lielveikalu, pērkot, teiksim, desu un lūdzot sagriezt to ripiņās, saņemtu šādu atbildi — griežam tikai tādu desu, kas jau ir sagriezta un sašnorēta. Šī nav ne sagriezta, ne sašnorēta. Bet par atteikumu griezt šo nesagriezto desu jums tagad jāmaksā 17,85x20=357€, jo šajā desā ietilpst 20 ripiņas. Ja nemaksāsiet, izsauksim apsardzi! Labu apetīti!

Tiekamies apgabaltiesā…

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...