Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Izdomājot neeksistējošu aizliegumu un faktiski pārkāpjot LR Satversmi, iekšlietu ministre Marija Golubeva (Attīstībai/Par) svētdien sociālajā tīklā Twitter paziņoja, ka 9. maijā „Krievijas Federācijas karogs tiks vērtēts kā Krievijas karu atbalstoša simbolika”, pēc kā apklusa un pārtrauca solīto tālāko vēstījumu.

Lai gan sākotnēji ministre, kas nule saņēmusi jaunu kritikas devu par „priekšvēlēšanu tūrismu” kopā ar savu padomnieci Lindu Curiku uz Ukrainu, kur abas izklaidējušās, iepazīstoties ar slaveno suni Patronu un pielaikojot bruņuvesti, bija solījusi sociālajā tīklā Twitter publicēt deviņus vēstījumus 9. maija sakarā, tie aprāvās jau pēc piektā. Publicējam to, ko ministre paspēja paziņot:

- 9. maijs ir Ukrainas cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas diena. Aicinu nedoties uz pasākumiem, kuros var tikt pausts atbalsts Krievijas karam Ukrainā. 1/9

- Ikvienam ir jāsaprot, ka šis gads nav kā iepriekšējie un dalība jebkāda veida aktivitātēs un 9.maija svinēšana var tikt izmantota Krievijas propagandā. 2/9

- Valsts_policija uzraudzīs iedzīvotāju kustību, norobežošanai izmantos barjeras. Policijas klātbūtne būs ne tikai Rīgā, bet arī citviet Latvijā, kur ļaudis varētu pulcēties padomju laikos izvietoto pieminekļu tuvumā. 3/9

- Tiks uzraudzīts, vai netiek izmantoti, piemēram, stilizēti formastērpi, Georga lenta, simboli "Z" un "V", apkrāsoti transportlīdzekļi vai citi simboli, kas slavina vai attaisno karu. 4/9

- Krievijas Federācijas, Doņeckas un Luhanskas Tautas Republikas karogi vai vienkārši sarkanas krāsas karogi tiks vērtēti kā Krievijas karu atbalstoša simbolika.  9. un 10. maijā Latvijā noteikts pirotehnikas izmantošanas aizliegums. Arī šīs prasības ievērošana tiks kontrolēta. 5/9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

FotoŠonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk. Nacionālā apvienība aicināja premjeru padzīt amatam nepiemērotu ministri, pret ko premjers, Saeimas spīkera vārdiem runājot, neiebilda, taču pie viena padzina arī citu ministru, pret kuru nevienam pretenziju nebija.
Lasīt visu...

6

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

FotoKrievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības uzdevums bija maksimāli ātri atteikties no Krievijas gāzes un nodrošināt alternatīvas piegādes par saprātīgu cenu. Gandrīz trīs mēnešu laikā par to atbildīgais ekonomikas ministrs neko no tā nav spējis izdarīt.
Lasīt visu...

13

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

FotoŠobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares, aicinām valdību un koalīcijas partnerus nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus.
Lasīt visu...

21

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

FotoVakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam spiedienam, ir nolēmis mani neatbalstīt. Šī būs mana pēdējā darba diena iekšlietu ministres amatā.”
Lasīt visu...

13

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

FotoLatvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu laikā mainīt ministru, kurš ir atbildīgs par daudzu šobrīd ļoti svarīgu jautājumu risināšanu, ir bezatbildīgi.
Lasīt visu...

21

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

FotoSociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju nepārdomāta rīcība un atsevišķu valsts amatpersonu aizvainojuši izteikumi izraisījuši Latvijas sabiedrībā pastiprinātu spriedzi, kādu mūsu valstī nav nācies piedzīvot pēdējo gadu desmitu laikā.
Lasīt visu...

21

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

FotoVai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar vācu armiju Otrā pasaules kara laikā?
Lasīt visu...