Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šābrīža pensiju sistēmas pamatā ir pay-as-you-go princips. Viscaur Eiropā. Tie, kuri strādā šodien, ar saviem nodokļiem samaksā pensijas, kuras kaut kad aprēķinātas šodienas pensionāriem. Izņēmums ir salīdzinoši mazais 2. un 3. līmenis.

Nekāda fiziska uzkrājuma nav - tas, ko pensijas saņēmējs nomaksājis nodokļos savas dzīves laikā, ir sen iztērēts. Viņam kaut ko sasolīja, bet reāli sistēmas finanšu spējas/kapacitāti pildīt solījumus nosaka tagad strādājošo nomaksātie nodokļi. Katrā valstī šis ļoti atšķiras.

Katrā valstī ir sava nodokļu, arī algu nodokļu, politika, sava situācija darba tirgū, sava attiecība starp strādājošo un pensionēto cilvēku skaitu, un… no tā izriet kopējais pensiju izmaksām paredzētais naudas apjoms. Katra valsts cenšas savas valsts senioriem samaksāt tik, cik spēj.

Eiropas Savienības budžets pensiju apjomu nekādi neregulē, nenosaka nodokļu politiku dalībvalstīs. Tas ir katras dalībvalsts kompetence. ES līmenī nav ne finansējuma avotu, ne iespēju ietekmēt pensiju politiku, apjomu dalībvalstīs.

Un tad atnāk… krāpnieki. Viņi pat nesaprot finanšu 1+1 vai to, kurā peļķē iekāpuši (nezināšana gan neatbrīvo no atbildības). Tagad mēģina apkrāpt mūsu seniorus, lai tik dabūtu algu Briselē. Smirdīgi.

Melo par to, ka ES līmenī noteikts minimālās algas lielums. Nekā tamlīdzīga. Un pat neplānojas. Eksistē direktīva, kura nosaka dažādus vispārīgus pamatprincipus saistībā ar minimālā atalgojuma noteikšanu, bet pilnīgi nekādi neregulē tā absolūto lielumu. Direktīva nr. 2022/2041 pat nepaģēr minimālās algas noteikšanu tajās dalībvalstīs, kur tāda nav noteikta.

Iepazīstamies - krāpnieki Elīna Pinto un „Progresīvie”.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...