Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saņemot Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centra atbildi uz mūsu iesniegumu, esam patiesi satriekti par Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta nolaidīgo darbību, piesedzot korupciju un  noziegumus.

Departamentam, kam jārūpējas par rīdzinieku izglītību, fizisko attīstību, kultūru un garīgo attīstību, jau gadiem velkas līdzi korupcijas un noziedzības ēna. Departamentam, kuram no rīdzinieku nodokļiem tiek piešķirts milzīgs finansējums, ir jābūt ar nevainojamu reputāciju un par to arī jārūpējas. Bet...

Vēršam uzmanību, ka pēdējo divu gadu laikā Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs saņēmis virkni iesniegumu saistībā ar Aigara Aglenieka negodprātīgu rīcību, vienā gadījumā veiktās revīzijas materiāli tika nosūtīti Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, kur 2020.gada aprīlī ir uzsākts kriminālprocess.

Jāatzīmē, ka nekādas redzamas darbības no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta nesekoja, un līdz ar to ir pamats uzskatīt, ka šāda pasivitāte jeb bezdarbība liecina par departamenta nespēju ieviest kārtību sporta skolā “Rīdzene”. 

Darbinieki, kuri veikuši, iespējams, noziedzīgas darbības, iet uz darbu, veic savus tiešos darba pienākumus, iespējams, ietekmē izmeklēšanas procesu. Tas nav savienojams ar labas un godīgas pārvaldības principiem. Departaments dzīvo pēc principa - nav notiesāts, nav vainīgs. Vai tiešām dažu ģimeņu izveidotais „biznesa plāns” uz rīdzinieku nodokļu rēķina tiks turpināts arī tālāk?

Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktoram Mārim Krastiņam

Par iesnieguma pārsūtīšanu

Nosūtām izskatīšanai pēc būtības Jūsu kompetences ietvaros Sporta skolas “Rīdzene”  Airēšanas grupas vecāku pārstāves 21.02.2021. iesniegumu.  Par iesnieguma izskatīšanas rezultātiem lūdzu informēt iesniedzēju un Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centru.

Vēršam Jūsu uzmanību, ka pēdējo divu gadu laikā Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs saņēmis virkni iesniegumu saistībā ar Aigara Aglenieka negodprātīgu rīcību, vienā gadījumā veiktās revīzijas materiāli tika nosūtīti Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, kur 2020.gda aprīlī ir uzsākts kriminālprocess.

Jāatzīmē, ka nekādas redzamas darbības no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta nesekoja un līdz ar to ir pamats uzskatīt, ka šāda pasivitāte jeb bezdarbība liecina par departamenta nespēju ieviest kārtību sporta skolā “Rīdzene”. 

Centra vadītājs S.Novikovs

Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centram - airēšanas grupas vecāku pārstāves iesniegums

Treneriem saņemot sporta skolas “Rīdzene” rīkojumu nr. SPR-20-261-rs par audzēkņu laivu uzskaiti, kur likts no bāzes teritorijas (ēlingiem) 5 dienu laikā izvākt treneru personīgās laivas (pielikums nr 1.), rīkojumā minēts, ka personīgas un sporta skolai nepiederošās laivas bāzes teritorijā atrasties nedrīkst.

Mums rodas jautājums, kāpēc bāzes teritorijā atrodas Aigara Aglenieka tuva ģimenes drauga personīgais atpūtas kuteris ar noslēptu reģistrācijas numuru (pielikums nr. 2) Šī atpūtas kuteris  atrodas Lucavsalas bāzes slēgtajā teritorijā, kur stāv jau vairāk nekā 7 gadus. Ziemā tas atrodas sporta laukumā, vasarā apsargātā teritorijā uz ūdens. Šo atpūtas kuteri izmanto tikai Aigara Aglenieka tuvs ģimenes draugs personīgām atpūtas vajadzībām. Mums sporta skolas “Rīdzene ”direktorei Zanei Reinei rodas šādi jautājumi:

1.   Cik saprotam, tas ir ”sporta skolas nezināmā sponsora” personīgais atpūtas kuteris: kāpēc “sponsora atpūtas kuteris” un Aigara Aglenieka privātie trenažieri drīkst atrasties bāzes teritorijā, bet treneru personīgās laivas, ar kurām viņas sponsorējušas mazos airētājus visus šos gadus, nedrīkst atrasties bāzes teritorijā. Marijas Zīles un Ludmilas Lazdenieces audzēkņi visas treneru laivas iznesa ārpus bāzes teritorijas. Kāpēc tiek pieļauta šāda ciniska diskriminācija no sporta skolas “Rīdzene” direktores Zanes Reines un Aigara Aglenieka puses.

2.   Kāpēc Rīgas nodokļu maksātajiem pa savu naudu  jāsedz šīs atpūtas laivas uzturēšana (365 dienas gadā un diennakts apsardze).

3.   Ņemot vērā, ka bāzes teritorijā drīkst atrasties sporta skolas “Rīdzene” darbinieki un audzēkņi tad mums rodas jautājums, kāpēc darbinieki darba laikā spiesti rūpēties par trešās personas personīgo inventāru, kuru sporta skolai ir aizliegts izmantot (kuri jūsu darbinieki izcēla kuteri no ūdens un novietoja bāzes teritorijas sporta laukumā, ja bāzes teritorijā nepiederošām personām aizliegts atrasties).

4.   Cik Rīgas nodokļu maksātajiem ir izmaksājusi personīgas laivas apsardze 24/7 365 dienas gadā.

5.   Vai visiem Rīgas iedzīvotajiem ir iespējams atstāt savas personīgās laivas sporta skolas “Rīdzene” slēgtajā un apsargātajā teritorijā.

6.   Vai ir noslēgts ir nomas līgums starp atpūtas kutera īpašnieku un Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamentu. Jo sporta skolas direktore Zane Reine ir minējusi, ka līgums nav pagarināts AK Kaija un klubam Lucavsalas airi.

Mums rodas priekšstats, ka Aigars Aglenieks ar sporta skolas direktores  Zanes  Reines atbalstu un pretimnākšanu  ir "privatizējis" Lucavsalas airēšanas bāzi un uzstāda tur sev un saviem pietuvinātajiem cilvēkiem izdevīgus noteikumus. Citi treneri, kuri iestājas par godīgumu, tiek pazemoti, apmeloti un mobingoti. Šādu attieksmi gadiem arī izjūt viņu audzēkņi, kuri tiek nostādīti nevienlīdzīgā situācijā pret pārējiem sporta skolas bērniem. (skatiet pielikumu nr.3)

Ziemas periodā, kad bija atļauts trenēties, bērni svaru zāle nodarbojās +5 grādu temperatūrā, mazie treneres Ludmilas Lazdenieces un Marijas Zīles bērni trenējās svaru zālē cimdos un ziemas jakās, tikmēr Raivo Aglenieka un Madaras Aldiņas audzēkņi labiekārtotā, siltā, labi aprīkotā svaru zālē; bieži vien bērni izjūt apsmieklu par to, ka trenējas šādos apstākļos, no citiem audzēkņiem, kuriem viss ir nodrošināts.

Lūdzu, izskatiet arī jautājumu par Lucavsalas airēšanas bāzes privātiem dāvinājumiem, kas nav attiecīgi noformēti LR likumdošanas prasībām. Sporta skolas “Rīdzene” direktore Zane Reine vairākkārt uzvērusi, ka bāzē atrodas Aigara Aglenieka privātais, viņam dāvinātais sporta inventārs, citu treneru audzēkņi šo inventāru izmantot nedrīkst, inventārs atrodas labiekārtotā svaru zālē, un Ludmilas Lazdenieces un Marijas Zīles audzēkņiem ieeja tur ir kategoriski aizliegta.

Uzskatām, ja tas ir dāvinājums sporta skolai, tam jābūt attiecīgi noformētam un ievadītam inventarizācijas sistēmā. Sanāk, ka citu treneru treneru personīgais sporta  inventārs bāzē atrasties nedrīkst, bet Aigara Aglenieka privātais inventārs atrasties bāzē drīkst. Šādu diskrimināciju gadiem ir pieļāvis Aigars Aglenieks un Zane Reine, kuri atbalsta tik sev pietuvinātos trenerus un pieļāvuši gadiem ilgu audzēkņu, treneru, vecāku diskrimināciju un maldināšanu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Vienotības" Agitas Zariņas-Stūres nulles izpratne par izglītību un tālmācību

FotoPēdējā laikā kļūst arvien redzamāka Agitas Zariņas-Stūres, Saeimas deputātes un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājas, nekompetence. Lai gan visa viņas profesionālā dzīve ir bijusi saistīta ar izglītību, šķiet, ka viņa neizprot pat elementāras izglītības tendences Latvijā un pasaulē.
Lasīt visu...

3

Ko jūs, mēs neiejaucamies mediju darbībā un vispār nekur neiejaucamies! Mēs spējam ietekmēt tikai policistes, kas piestrādā par apkopējām!

FotoKorupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) noliedz publiskajā telpā izskanējušos apgalvojumus par iestādes it kā iejaukšanos atsevišķu plašsaziņas līdzekļu redakcionālajā neatkarībā un cenzūras īstenošanu. KNAB savas funkcijas, tostarp priekšvēlēšanu aģitācijas uzraudzību, veic saskaņā ar normatīvajos aktos noteiktajām pilnvarām un tiesībām.
Lasīt visu...

21

"airBaltic" un "Rail Baltica": Siliņas valdībai galva smiltīs un dupsis gaisā

FotoEs te paklausījos Ivo Butkeviča podkāstu ar bijušo AirBaltic padomes priekšsēdētāju Klāvu Vasku. Doma bija saprast, kur mans un amatpersonas viedokļi varētu atšķiras. Vai arī viņš lies bleķi kā Jānis Ošlejs un dezinformēs sabiedrību?
Lasīt visu...

21

Jo tuvāk vēlēšanas, jo vairāk bezjēdzīgu, populistisku ideju dzird vēlētāji

FotoZaļo un Zemnieku savienība atbalsta iespēju Latvijā izveidot musulmaņu mošejas. Partija paziņoja, ka tā aicinās partijas, kas ir koalīcijā ar to, atbalstīt šo ideju. Īsāk sakot, jo tuvāk vēlēšanas, jo vairāk bezjēdzīgu, populistisku ideju dzird vēlētāji.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vai nebalsot pašvaldību vēlēšanās 7.jūnijā Salaspilī?

FotoPar ko balsot pašvaldību vēlēšanās 7.jūnijā Salaspilī? Šāds jautājums nodarbina daudzu salaspiliešu prātus, un daudzi arī jautā man, lai es skaidri pasaku, par ko balsot. Baznīca ir šķirta no valsts, bet nav šķirta no sabiedrības, tādēļ neaģitēšu ne par vienu konkrētu partiju, bet kā Salaspils Romas katoļu draudzes prāvests došu savu vērtējumu par visām partijām, kas kandidē šajās vēlēšanās.
Lasīt visu...

12

Apvienotais saraksts Ropažu novadā – komanda vai tikai ilūzija?

FotoApvienotais saraksts Ropažos lepni sevi sauc par “komandu”. Spēcīgu, profesionālu, godprātīgu un ar augstāko cieņas līmeni. Taču kādu cieņu pret novada iedzīvotājiem var gaidīt, ja pat šīs “komandas” iekšienē valda savstarpēja konkurence, ambīcijas un čuksti par varas dalīšanu?
Lasīt visu...

21

Tauta skrien, bet valsts bremzē

FotoFiziskas aktivitātes nav tikai sports – tās ir arī veselības pamats. Aktīvs, sportisks dzīvesveids stiprina ķermeni un līdzsvaro prātu. Taču Latvijā šo vienkāršo patiesību par tautas sportu atbildīgā iestāde Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pauž tikai vārdos un preses relīzēs, bet praksē jau otro gadu tiek būtiski un nepamatoti aizkavēta līdzekļu piešķiršana. Atbalsts tautas sportam un fiziskajām aktivitātēm joprojām ir neregulārs, sadrumstalots un nepietiekams. Rezultāts – biedējošs.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Neviens nerunā par izrāvienu. Neviens nesaka: „Rīga būs instruments Latvijas izaugsmei!”

Mans draugs, šodien es centīšos kaut cik korekti ieskatīties dažās personībās un idejās, kas ne...

Foto

Klusēšana nav miers

Manā sirdī ir nemiers. Tāds, kas rodas nevis no pasaules trokšņiem vai politiskiem strīdiem, bet gan no Dvēseles klusuma, kur Svētais Gars elpo...

Foto

Mūsu viedās ministrijas viedie soļi un viedā rīcība

Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas reģionālās attīstības jautājumi vienmēr ir bijuši politiķu un valsts pārvaldes darba kārtībā. Uz tiem...

Foto

Kultūršoks vai Latvijas nodevēju saraksts?

Vai Latvijas sabiedrība neredz, kā „Latvijas sabiedriskais medijs” bieži izmanto to pašu, ko izmanto krievijas propaganda? Mēs Latvijā cieņpilni vienmēr esam...

Foto

Valsts kase ir tukša, naudas vienkārši vairs nav, ir politisks bankrots

Vai pusbeigtam zirgam nav vienalga kam līdzināsies Zaļā kursa remonts 2030. gadā: neliels komentārs par...

Foto

Dubultstandarti Latvijas varas retorikā: kad "attīstītās valstis" kalpo tikai algu celšanai

Latvijas politiskajā telpā bieži dzirdams arguments: “Attīstītajās valstīs ministri pelna vairāk – arī mums tas...

Foto

Vai katra ķēkša var vadīt valsti un lielus uzņēmumus? Viennozīmīgi - var, bet ne ilgi

Dīvainā Latvija. Zeme, kur iegulda (pagaidām gan vairāk sapņo un šķērdējas...

Foto

Eiropas Savienības pārsteidzošā klusēšana

Nezinu, ko jūs domājat, bet man personīgi ir diezgan slikti ar airBaltic ziņām. Tāpēc es aicinu Eiropas Savienību iejaukties situācijā ar Latvijas aviokompāniju, jo...

Foto

Kas ir latviešu nācija?

Pievērsīsimies vienam no pamatjēdzieniem nacionālisma domāšanā. Kad kāds saka, ka latviešu tauta ir nācija, kā to saprast? Vai “tauta” un “nācija” ir...

Foto

Par tiesisko pēctecību un mūžīgo taisnīgumu

Nekas nelikumīgs nevar radīt tiesiskas sekas. Šī patiesība ir tik vienkārša un vienlaikus tik dziļa, ka tā atbalsojas pāri laikiem,...

Foto

Esmu atradusi jaunu sili Sabiedrības integrācijas fonda vietā!

Kas Latviju padara stipru? Valsts amatpersonu uzrunās dzirdam, ka tie ir Latvijas cilvēki. Ik reizi jādomā – kas...

Foto

Aicinām likvidēt Klimata un enerģētikas ministriju

Apzinoties kritisko nepieciešamību rast papildu līdzekļus valsts aizsardzības spēju vairošanai, samazināt birokrātiju un administratīvo slogu, pārskatīt mūsdienu situācijai neatbilstošas politikas...

Foto

Nu laikam arī man pietiek!

Nu laikam arī man pietiek! Sakarā ar jaunievēlētā Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) prezidenta A.Draudiņa paziņojumu par nepamatoti zemu cenu par boksu Kleistos ļoti...

Foto

Latvieši netic vadītāju spējām tikt galā un koordinēt visaptverošu dižķibeli

Latviešu dzīve vairs nav tik harmoniska kā vecos labos laikos, kad sabiedrības galvenie uzkarsumi bija problēma,...

Foto

Tiesa atzīst – Valsts kultūrkapitāla fonda lēmums ir prettiesisks

Mūzikas un mākslas attīstības fonds “Balsis” ir guvis tiesas atzinumu par Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) lēmuma prettiesiskumu....

Foto

Ārlietu ministres Baibas Bražes pirmais gads Evikas Siliņas valdības komandā: lūdzu, nesmejieties pārāk skaļi!

Saeima Baibu Braži ārlietu ministres amatā apstiprināja 2024. gada 19. aprīlī. Visu ministres...

Foto

Cerams, Latvijai ir kaut cik pašcieņas

Daži mēļo, ka krievija esot piedāvājusi Trampam šādu gājienu: atbloķēt iesaldēto krievu naudu un par to iepirkt krievijai ASV lidmašīnas....

Foto

Nu ko es varu darīt, ja nodokļu maksātāju nauda tik labi tērējas...

Publiskajā telpā ik pa laikam uzvirmo kārtējie apgalvojumi par to, cik daudz kas Latvijas...

Foto

Santa Ločmele – “patvēruma vietu” eksperte? Vai vienkārši nākamā glāze pirms vēlēšanām?

Kad Ogres deputāte, kura ir pazīstama vairāk ar vājību uz stiprajiem dzērieniem nekā ar...

Foto

Cik patiesībā maksā birokrātija?

Birokrātijas mazināšana ir viena no valdības prioritātēm, kas tika definētas šī gada sākumā, izveidota arī birokrātijas mazināšanas rīcības grupa. Kamēr gari un...

Foto

Nevainīguma prezumpcija un apsūdzības publicitāte

Ir kāds parasts žurnālistu – politiķu dialogs, kurš visbiežāk atkārtojas medijos pirms parlamenta vai pašvaldību vēlēšanām. Uz žurnālistu jautājumu par kāda...

Foto

Bez Amerikas. Ai un vai!?

Starptautiskās attiecības kļūst arvien samezglotākas un nervozākas. Taču vismaz mums, Latvijai un Baltijas valstīm, tajās ir iespējams izdzīvot pavisam vienkāršā, jau...

Foto

Tēma par "viltus studentiem" ir spekulatīva!

2. aprīlī raidījumā "Kas notiek Latvijā?" tika apspriests jautājums par trešo valstu pilsoņu klātbūtni Latvijas augstskolās un darba tirgū. Kā...

Foto

Valoda kā attieksme

Šogad tikai 3., 6. un 9. klasēs vēl varēja īstenot mazākumtautību programmas. Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) mācību gada sešos mēnešos izvērtēja 72...

Foto

Vai tad jūs tiešām nejūtat, cik pasakainā drošībā ir mūsu valsts? Pateicoties mums!

Šī gada 12. aprīlī Satversmes aizsardzības birojam (SAB) aprit 30 gadu. 1995. gada...

Foto

Latvijas sabiedrības būtisku daļu ir pārņēmusi kaut kāda totāla kognitīvā disonanse

Pavērojot publiskajā telpā notiekošās diskusijas, šķiet, ka Latvijas sabiedrības būtisku daļu ir pārņēmusi kaut kāda...

Foto

Latviešiem – ka tik kapeiciņa, santīmiņš, centiņš

Latvieši nav ne igauņi, kas aiztur krievu tankkuği, ne lietuvieši. Mums - ka tik kapeiciņa, santīmiņš, centiņš. Tikai bagāti...

Foto

Ko politiķi tev nestāsta

Kas ir kopīgs Ādolfam Hitleram un Donaldam Trampam? Pareizi – tā ir demokrātijas instrumentu izmantošana autokrātisma un savas varas nostiprināšanas interesēs....

Foto

No Trampa līdz Latvijai: kas notiek, kad demokrātijai kļūst par šauru?

Vēsture mums māca: pat šķietami “taisnīgs vadonis” iedibina sistēmu, ko kādu dienu var mantot daudz...

Foto

Ošlejs un viņa fufeļrunas

Tā, pievēršam uzmanību, Jānis Ošlejs ir mainījis naratīvu (skat. Twitter ierakstu zemāk*). Tagad stāsts norit pēc jaunas metoģičkas, acīmredzot saistībā ar jauno amatu pie briškeniem....

Foto

Divi “spēkavīru rekordi” gandrīz vienā laikā. Viens Ukrainā, otrs ASV

Pēc piektdien Krivijrihā Krievijas sarīkotā gaisa trieciena šobrīd jau gājuši bojā 10 bērnu. Tas esot “rekords”,...

Foto

Vai likumi mainīs dzīvnieku mazuļu apriti Latvijas patversmēs

Biedrības Dzīvnieku pansija Ulubele vadītāja Ilze Džonsone apliecina, ka pērn ar patversmē nonākušajiem mājdzīvnieku mazuļiem situācija tiešām bijusi...

Foto

Domu Bufalo spārniņi

Pirms nedēļas cēlu trauksmi par armijas lietām - ministrija malači, noreaģēja operatīvi, izskatās, ka tika izspiests sajūgs vai norauta roķene. Labi. Pamēģiniet tagad...

Foto

Ziņojums par pūšošo momentu

Sāksim ar vecām un jaunākām ārzemju ziņām. Pagājušajā gadā notika NATO ģenerālsekretāru maiņa. Jādomā, ar atvieglotu nopūšanos amatu beidza pildīt norvēģis Jenss...

Foto

Pastāstīšu 1. aprīļa joku par Stukāna prokuratūru

Vakar bija 1.aprīlis, tāpēc pastāstīšu joku: Latvija ir tiesiska valsts, kurā par prokuroriem strādā tikai rūpīgi atlasīti - zinoši...

Foto

Neredzu, ka kāds labprātīgi izvēlētos pārsēsties no privātās mašīnas trolejbusā

Mašīna uz ilgāku laiku remontā, tādēļ iemēģināju sabiedriskā transporta alternatīvas. Ar domu – varbūt pāriet pavisam....