Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2022. gada aprīlī Eiropas Savienība noteica sankcijas (aizliegumu tirgot, eksportēt, piedalīties loģistikā, tieši vai netieši palīdzēt piekļūt šīm precēm) tirdzniecībā ar Krieviju noteiktām preču grupām:

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/HTML/?uri=OJ%3AL%3A2022%3A111%3AFULL

Tai skaitā – mangāna rūdai jeb mangāna dioksīdam (manganese dioxide) kas nepieciešams militāro “preču’’ ražošanai. Mangāna rūda tiek izmantota augstas kvalitātes tērauda ražošanā, kas nepieciešama ieroču stobriem, bruņumašīnām un šādu transportlīdzekļu kāpurķēdēm.

Mangāna ķīmiskā tabulas apzīmējums (formula) ir Mn: https://en.wikipedia.org/wiki/Manganese.

Mangāna dioksīda ķīmiskā formula ir “MnO2’’: https://en.wikipedia.org/wiki/Manganese_dioxide

Mangāna rūdas “pyrolusite” (kuru iegūst Āfrikā) ķīmiskā formula ir “MnO2’’, un tās sastāvā pārsvarā ir mangāna dioksīds.

Šī mangāna dioksīda lielākās atradnes atrodas Dienvidāfrikas republikā, no kuras Šķēles un Šlesera ģimenes uzņēmumi “saņem’’ mangāna dioksīda kravas: https://en.wikipedia.org/wiki/Pyrolusite

Arī daudzos resursos mangāna dioksīdam un mangāna rūdai ir viena un tā pati ķīmiskā formula “MnO2’’. Pasaules Veselības organizācijas – Eiropas Komisijas resurss: https://www.ilo.org/dyn/icsc/showcard.display?p_lang=en&p_card_id=0175&p_version=2

Tātad ’Pyrolusite’’ ir mangāna dioksīds, un, ja tiek ievests no Dienvidāfrikas, Republikas, ir fiziski neiespējams, ka rūda ir attīrīta no tiem, jo tad tā neskaitītos vairs rūda, bet attīrīts variants, kas tāpat atrodas ES sankcijās.

Šīs aizliegtās kravas (pēc Latvijas Avīzes datiem) pārvadā “Riga Bulk terminal’’.

Arī “Postimees’’ un Latvijas sabiedriskie mediji saka, ka 90% šo aizliegto kravu iziet caur Latviju un Igauniju: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/08.03.2024-medijs-ierocu-razosana-izmantojama-mangana-ruda-uz-krieviju-plust-caur-latvijas-un-igaunijas-ostam.a546068/

SIA "Rīgas centrālais termināls" (40103626836) un SIA "Riga Port Terminal" (40003242169) pieder akciju sabiedrībai "Riga Port" (40103523241). Šīs akciju sabiedrības 100% kapitāldaļu turētājs ir SIA "Multi Capital Holdings" (40103565584) Savukārt “Multi Capital Holdings pieder Šleseru un Šķēļu ģimenēm.

Lai arī ES sankcijām ir konkrēts mitas kods, kas neatticas uz “mangāna rūdu’’, tā tāpat satur aizliegtos ķīmiskos elementus, un, ja tiek izmantots “pyrolusite”, tad tas satur 75-85% mangāna dioksīda, un tā nav “mangāna rūda’’, jo muitas kodā “26020000’’ (mangāna rūda) koncentrācijai jābūt zem 20%.

Atgādinu, ka abiem - mangāna dioksīdam un pirolusītam („pyrolusite”) - ir vienāda ķīmiskā formula, kas ir MnO2. Kā aŗī „pyrolusite” muitas kods ir 682010 00, un sankciju muitas kods ir 282010. Tātad abi preces ir vienā un tanī pat preču kategorijā/grupā.

Ņemot vērā iepriekš sacīto, mangāna rūdai un mangāna dioksīdam ir viena un tā pati ķīmiskā formula, un faktiski tā ir viena un tā pati prece. Un pēc ES muitas koda “mangāna rūdai’’ jābūt mangāna saturam zem 20%, bet “pyrolusite” satur 75-85% mangāna dioksīda. “Pyrolusite” ir vairāk mangāna dioksīds nekā jebkas cits, tikai ar piemaisījumiem.

Lūdzu, uzsāciet kriminālizmeklēšanu par ES sankciju pārkāpšanu pret Šķēļu un Šleseru ģimeni, jo ir tās ir patiesie labuma guvēji kompānijās SIA "Rīgas centrālais termināls" (40103626836), SIA "Riga Port Terminal" (40003242169) un “Multi Capital holdings’’, kā arī uzsāciet kriminālprocesu pret šīm kompānijām.

Lūdzu, arestējiet to kravas, arestējiet minēto kompāniju finanšu līdzekļus un uzsāciet kriminālprocesu pret visām iesaistītajām fiziskajām un juridiskajām personām, kam pieder minētās kompānijas, kuras pārkāpj ES sankcijas un palīdz Krievijas karaspēkam ražot ieročus, ar ko nogalināt sievietes un bērnus.

Kā arī pārbaudiet, kādus muitas kodus izmantoja Šķēļu-Šleseru ģimenes uzņēmumi, vai neviltoja muitas dokumentus un neieveda “pyrolusite” (mangāna dioksīdu) kā mangāna rūdu.

* Pretkorupcijas un pretkrāpšanas biedrība „Rītdienai”

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...