Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Ieva Jaunzeme un nekaunība

Pietiek lasītājs
06.03.2024.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šonedēļ publiskajā telpā parādījās informācija, ka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores amatu pametušajai Ievai Jaunzemei ir izmaksāts atlaišanas pabalsts nepilnu 22 tūkstošu eiro apmērā.

Finanšu ministrija (FM) šādu lēmumu pamato ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, kura 17.panta 12.punktā tiešām ir paredzēts atlaišanas pabalsts trīs mēnešu mēnešalgas apmērā gadījumos, ja amatpersona atstāj amatu sakarā ar termiņa izbeigšanos vai tā izbeidz civildienesta attiecības, pamatojoties uz savstarpēju vienošanos ar attiecīgo Ministra kabineta locekli (konkrētajā gadījumā finanšu ministru Arvilu Ašeradenu).

Piekasīgāki juristi varētu izteikt argumentu, ka, tā kā 2023.gada 28.jūlijā Finanšu ministrijā tika saņemts I.Jaunzemes iesniegums par nevēlēšanos turpināt darba attiecības, saskaņā ar tā paša Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 17.panta 13.punktu viņai šāds atlaišanas pabalsts nepienākas.

Tomēr, pat ja Finanšu ministrijas juristi ir izmantojuši citādāku I.Jaunzemes iesnieguma interpretāciju, 22 tūkstošu eiro pabalsta izmaksu par vēl nekaunīgāku padara fakts, ka A.Ašeradens ir izdomājis jaunu plānu, kā iebīdīt I.Jaunzemi FM valsts sekretāra vietnieces amatā.

Ja piepildīsies A.Ašeradena plāns par reorganizāciju Finanšu ministrijā un tā rezultātā I.Jaunzeme tuvāko mēnešu laikā iegūs tur amatu, kā šīs ministrijas ierēdņi attaisnos ne tikai milzīga pabalsta izmaksu personai, kura pēc neilga laika tiek iekārtota jaunā amatā, bet arī jaunu darba līguma slēgšanu ar ierēdni, kuru šīs pašas ministrijas ierēdņi oficiāli ir atzinuši par nekompetentu un nespējīgu izpildīt uzdotos uzdevumus?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...