Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Ikviens var kļūt par premjeri

Jāzeps Baško, juniors
25.03.2024.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja Evika Siliņa būtu bijusi mana studiju biedrene lauku augstskolā vai vienkārši dzīves sists cilvēks, kas aizcīnījies līdz ilgi lolotām brīvdienām vai darbiņam Starbucks kafejnīcā Ņujorkā, bez lielas domāšanas būtu ietīkšķojis šo bildi. Ja tas ir tas, par ko meitene sapņoja, un viņai tas izdevies — cepuri nost!

Bet Evika Siliņa marta pirmajā pusē uz Lielo Ābolu aizdevās ne jau kā privātpersona. No 11. līdz 14. martam darba vizītē uz Amerikas Savienotajām Valstīm devās Latvijas Republikas ministru prezidents. Un tā tikai sanāk, ka šobrīd šo nomināli trešo augstāko, bet politiski Latvijā visnozīmīgāko amatu pilda Siliņas kundze. Tāpēc brīdī, kad Siliņa komandējuma laikā raksta publiskajā instagrama kontā, viņa uzstājas kā Latvijas premjere.

Evika Siliņa instagrammā dalās ar bildi no Taimskvēra, parakstot to ar rindiņu no amerikāņu repera Džeizī un dziedātājas Ališas Kīzas kopīgi 2009. gadā ierakstītās dziesmas Empire State of Mind:Concrete jungle where dreams are made of.

Izmantotajā parakstā nav pareizrakstības kļūdu. Tā ir precīza dziesmas rindiņa, kurai divas sekojošās ir: There's nothin' you can't do Now you're in New York.

Spriežot pēc premjerministres progresīvajiem politiskajiem izteikumiem, ticu, ka Evika Siliņa jūtas kā pasaules pilsone, kurai ar pārējo pasauli jāsazinās dolāru valodā. Atsauce uz lielu popularitāti iemantojušo dziesmu par Ņujorku pat varētu šķist kā nevainīgs jociņš. Haha, esmu izsitusies Ņujorkā, haha! Skaidrs, ka nav man nekāda sakara ar Ņujorku, kur nu vēl ar izsišanos, bet tā kā esmu te, kāpēc nepasmieties!

Tālumā vērstais skatiens gan stāsta ko citu. Tas nav nekāds joks. Evika Siliņa patiešām jūtas izdzīvojam dziesmas stāstu. Proti, ja esi izsities Ņujorkā, tad nav nekas tāds, ko tu nevarētu iespēt. Un patiešām. Ja Krišjānis Kariņš var piecus gadus nostrādāt par premjeru un pēc viņa mēs dabūnam Eviku Siliņu, tad nebūs melots, ja secināsim, ka ikviens var kļūt ja ne par pilotu vai programmētāju, tad vismaz par Latvijas premjeru pavisam noteikti.

Atliek tikai atcerēties premjerministres performanci Minhenes drošības konferencē.

Siliņas kundze patiešām izdzīvo lauku meitenes sapni. Bez amatam vismaz citos laikos sagaidāmās izpratnes viņa ir tomēr to dabūjusi un tagad braukā pa pasauli. Bildē skatus, kuri viņai iepriekš kā parastai meitenei nebija pieejami. Kā ierindas cilvēku es viņu saprotu. Ar nelielu nokaunēšanos man jāatzīstas, ka Ņujorka man ir vēl neapmeklēto ceļojumu galamērķu sarakstā. Es bildētos Taimskvērā un liktu bildi privātā foto galerijā.

Bet viņa ir Latvijas premjerministre. Nevis pirmā lēdija, princese vai instagrammas ietekmele. Premjerministres privāto sapņu piepildījums ir pēdējais, par ko viņas pavalstnieks grib dzirdēt. Kur nu vēl svešā mēlē un atsaucēs uz amerikāņu popkultūru. Nebūsim nu tik provinciāli.

Pārpublicēts no jazepsbasko.lv

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...