Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vēl tikai nesen nezināmam pircējam tika pārdots deviņdesmitajos gados izgatavots un nezināmai personai piešķirts vai „noklīdis” pirmās šķiras Triju Zvaigžņu ordenis, bet tagad februāra vidū paredzētā izsolē izlikts cits nezināmā veidā pārdošanā nonācis priekšmets – mūslaiku Latvijas armijas parādes zobens.

Interneta vietnē vitber.com izliktais aukstais ierocis (https://www.vitber.com/lv/lot/52676) aprakstīts kā „Latvijas armijas parādes zobens, pilnā komplektācijā, izmēri: asmens garums 83.5 cm, kopējais garums 96.5 cm, ražotāja valsts: Latvija, periods: 20. gs. 90. gadi”. Kā zobena sākuma cena minēti 400 eiro.

Kā no avotiem Aizsardzības ministrijā noskaidroja Pietiek, šādu Latvijas bruņoto spēku vajadzībām centralizēti iegādātu zobenu skaits ir bijis salīdzinoši neliels, un atklātā pārdošanā tie nekad nav nonākuši.

Pretēji interneta vietnes aprakstā apgalvotajam šādi parādes zobeni gan ir izgatavoti nevis Latvijā, bet gan Vācijā pēc Latvijas Nacionālo bruņoto spēku oficiāla pasūtījuma.

Tie ir diezgan tuvs atdarinājums pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu zobeniem, taču ir arī atšķirības, - piemēram, „modernie” zobeni vairs nav izrotāti ar „politiski nepareizo” ugunskrustu.

Pēc Pietiek rīcībā esošām ziņām, šāda priekšmeta parādīšanās publiskā izsolē, kurā to var iegādāties jebkurš interesents, jau ir izraisījusi neizpratni un rosību militārajā resorā, kura pārstāvji apsverot iespēju vispirms jau sākt dienesta pārbaudi, lai noskaidrotu, kādā veidā šāds zobens vispār „noklīdis” no armijas krājumiem.

An error has occured