Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Labdien, vērsos KNAB ar iesniegumu sakarā ar NRA publikāciju, no kuras izriet, ka oligarhi dabūjuši valsts dotācijas pasažieru pārvadājumiem 500 000 000 euro apmērā. Rezultātā nākotnē pārstās darboties pašvaldību pasažieru pārvadāšanas uzņēmumi VTU Valmiera un AS Cata (Cēsis).

Cik saprotu no situācijas kopsakarā, Aleksandra Brandava uzņēmumam nav savu autobusu, viņš iecerējis tos nomāt no Palangas vai Klaipēdas uzņēmuma. Šodien saņēmu atbidi no KNAB, no kuras izriet, ka šis darījums, kas izskatās pēc Aināra Šlesera, Andra Šķēles, Jura Savicka un Edgara Jaunupa ar Krišjāni Kariņu kopējās afēras, KNAB vadību nav ieinteresējis.

Kas notiek ar Valmieras un Cēsu uzņēmumu SIA VTU Valmiera un AS CATA darbiniekiem un to ģimenēm, ne Vienotības Valmieras mēru Baiku, ne Cēsu Vienotības meru Rozenbergu, ne ministru prezidentu Kariņu neinteresē.

Zemāk KNAB amatpersonas atbilde:

Par Jūsu 06.05.2021. iesniegumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk - Birojs) saņemts Jūsu iesniegums (turpmāk – Iesniegums), kurā lūdzāt Biroju veikt pārbaudi saistībā ar portālā www.nra.lv 05.05.2021. rakstā “Autobusu pārvadājumus sadala Šķēle, Šlesers, Savickis un Brandavs” minētajiem apstākļiem, aicinot uzsākt kriminālprocesu.

Informējam, ka Birojā saņemtais Iesniegums izskatīts saskaņā ar Iesniegumu likuma 5.panta pirmo daļu, kurā noteikts, ka iestāde iesniegumu izskata, vadoties pēc tā satura.

Iepazīstoties ar Iesnieguma saturu, kā arī Iesniegumā norādīto publikāciju “Autobusu pārvadājumus sadala Šķēle, Šlesers, Savickis un Brandavs”, secināms, ka Iesnieguma saturs un publikācijā minētās ziņas nav pietiekamas, lai secinātu, ka izdarīts noziedzīgs nodarījums, kas saistīts ar korupciju.

Atbilstoši Kriminālprocesa likuma 370.panta pirmajā daļā noteiktajam, kriminālprocesu var uzsākt, ja pastāv reāla iespēja, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Savukārt saskaņā ar šā panta otro daļu kriminālprocesu var uzsākt arī tad, ja ziņas satur informāciju par iespējamu notikušu noziedzīgu nodarījumu un tās iespējams pārbaudīt tikai ar kriminālprocesa līdzekļiem un metodēm.

Tādējādi, lai uz iesnieguma pamata uzsāktu kriminālprocesu, tajā ir jābūt minētiem faktiem, kuri liecina par izdarītu noziedzīgu nodarījumu. Turklāt Kriminālprocesa likuma 370.pantā lietotie jēdzieni „pastāv reāla iespēja” un „iespējami noticis noziedzīgs nodarījums” norāda uz to, ka iesniegumā minētiem faktiem ir jābauda zināma ticamības pakāpe.

Minētajā publikācijā šis pieņēmums par personu negodprātību vai prettiesisko rīcību balstīts uz pieņēmumu, ka šāda rīcība ir prettiesiska, tomēr iztrūkstot citiem objektīviem, pietiekami konkrētiem un pārbaudāmiem faktiem, kas norādītu uz iespējamu noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, ir atzīstami par nepietiekamiem, lai būtu saskatāms kriminālprocesa uzsākšanas tiesisks pamats.

Informējam, ka saskaņā ar Iesniegumu likuma 5.panta ceturto daļu, Birojs Iesniegumu ir pieņēmis zināšanai un izmanto savā darbā atbilstoši tā saturam.

Priekšnieka vietniece I.Cīrule

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man vislabāk spēs palīdzēt Selma Levrence, jo viņa ir jauna, gudra, pieredzējusi un zina daudzas valodas

FotoPēc ilgām pārdomām par to, kas varētu kļūt par manu palīgu Saeimā, esmu izlēmis, ka tā būs Selma Levrence, un man ir liels prieks, ka viņa ir tam piekritusi.
Lasīt visu...

21

„Sargsuns” pazemīgi lūdz atlikt nodokļu reformu

FotoLatvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) aicina valdošo koalīciju atlikt nodokļu reformas uzsākšanu no 2021. gada 1. jūnija. LPIA uzskata, ka valsts pārvalde nav pietiekami informējusi sabiedrību, it sevišķi to sabiedrības daļu, kuru reforma skars tieši, ietekmējot tās finansiālo labklājību. Vēl nesen vēstulē vērsāmies pie jums ar bažām un problēmjautājumu uzskaitījumu, lai novērstu reformas negatīvo ietekmi uz mūsu nozari.
Lasīt visu...

21

Viss sākās ar Šleseru!

FotoTvnet var lasīt Re:Baltica sagatavotu propagandas rakstu, kurā skaidri tiek pateikts, ka Latvijā baznīcas nedrīkst aizstāvēt kristīgās vērtības! Esmu pārsteigts, ar kādu naidu pret Baznīcām, pret kristīgām vērtībām un cilvēkiem, kuriem kristīgās vērtības ir svarīgas, vēršas Re:Baltica!
Lasīt visu...

18

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

FotoPašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā, ir neizplatīt nepatiesu informāciju, pašiem neradīt nepatiesu informāciju un neizplatīt citu radītās “feika” ziņas.
Lasīt visu...