Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

"Noderīgajiem idiotiem" ir jābeidz stāstīt pekstiņus, ka 9. maija pasākumi ir kaut kāds vēsturisks, dabiski radies un krievvalodīgo kopienas identitātei svarīgs kultūras notikums: Ne arī okupācijas stabs ir vērā ņemams arhitektūras šedevrs. Lietas būtība ir cita.

1. 9. maija simbolismu (Georga lentes, Putina uzrunas, "nemirstīgo gājiens") rada Krievijā, bet vēlāk ar Krievijas mediju starpniecību izplata tālāk. Tās nav senas tradīcijas, bet gan bērnu slepkavu un izvarotāju valsts propaganda!

2. Viens no šiem medijiem ir tagad Latvijā slēgtais PBK (Pirmais Baltijas kanāls). Viņi ir bijuši šo aktivitāšu centrā Latvijā līdz šim. PBK labuma guvējs ir Putina miljardieris Jurijs Kovaļčuks. PBK žurnālists savulaik bija Nils Ušakovs, un šis kanāls īpaši dāsni atspoguļoja Ušakova darbošanos pirms 2009. gada pašvaldību vēlēšanām, faktiski radot "Saskaņas" projektu Rīgā.

3. Ušakovs par saviem tēriņiem atskaitījās Krievijas vēstniecības darbiniekam Aleksandram Hapilovam, kuru izraidīja par spiegošanu. Tagad Ušakovs, protams, mēģina mest kažoku uz otru pusi, kaut vēl nesen priecājās par milzīgu no ziediem veidotu sarkano zvaigzni pie okupācijas staba, bet Putinu sauca par labāko, kas vispār var būt.

4. Ar "Saskaņu" cieši saistīta ir biedrība "9. maijs.lv", kas ir galvenie "Uzvaras dienas" pasākumu organizatori. Kopš 2014. gada (Ukrainas kara sākuma!) Krievijas vēstniecība šai biedrībai ir devusi vairāk nekā 23 tūkstošus eiro!

5. Kremlis nekad nav licis visu naudu uz vienu zirgu. Agresīvākie Latvijas pārkrievotāji no Ždanokas "Krievu savienības" ir izveidojuši "9. maija fondu". Tas tiešā veidā nesaņem Kremļa naudu (vismaz ne oficiāli), bet cita ar Ždanoku saistīta biedrība 'Latvijas Cilvēktiesību komiteja", sākot no 2014. gada, no "Krievijas tautiešu atbalsta un tiesību aizstāvības fonda" ir saņēmusi 822 872 eiro!

Īsāk sakot, bez Latvijai naidīgās kara noziedznieku un genocīda īstenotāju valsts naudas un propagandas nekas no 9. maija pasākumiem nenotiktu. Ir nožēlojami, ka šī Kremļa ietekme netika apturēta jau pēc 2014. gada. Šis ir pēdējais brīdis rīkoties!

Okupācijas stabs ir jānojauc, bet prokremliskās partijas jāaizliedz! Tam jānotiek maksimāli ātri, bet noteikti līdz Saeimas vēlēšanām, nevis šie temati jāizmanto bezgalīgu diskusiju turpināšanai.

Kad reiz "Uzvaras laukumā", kas turpina Brīvības ielas asi un ir nosaukts par godu uzvarai pār Berrnontu, pacelsies latviešu tautai būtiski monumenti, nevis Brīvības pretstats, tad zināsim - Latvija ir patiesi brīva, Latvija ir valsts latviešiem!

Ilustrācija - @BlackHalt

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

FotoŠonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk. Nacionālā apvienība aicināja premjeru padzīt amatam nepiemērotu ministri, pret ko premjers, Saeimas spīkera vārdiem runājot, neiebilda, taču pie viena padzina arī citu ministru, pret kuru nevienam pretenziju nebija.
Lasīt visu...

6

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

FotoKrievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības uzdevums bija maksimāli ātri atteikties no Krievijas gāzes un nodrošināt alternatīvas piegādes par saprātīgu cenu. Gandrīz trīs mēnešu laikā par to atbildīgais ekonomikas ministrs neko no tā nav spējis izdarīt.
Lasīt visu...

13

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

FotoŠobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares, aicinām valdību un koalīcijas partnerus nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus.
Lasīt visu...

21

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

FotoVakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam spiedienam, ir nolēmis mani neatbalstīt. Šī būs mana pēdējā darba diena iekšlietu ministres amatā.”
Lasīt visu...

13

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

FotoLatvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu laikā mainīt ministru, kurš ir atbildīgs par daudzu šobrīd ļoti svarīgu jautājumu risināšanu, ir bezatbildīgi.
Lasīt visu...

21

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

FotoSociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju nepārdomāta rīcība un atsevišķu valsts amatpersonu aizvainojuši izteikumi izraisījuši Latvijas sabiedrībā pastiprinātu spriedzi, kādu mūsu valstī nav nācies piedzīvot pēdējo gadu desmitu laikā.
Lasīt visu...

21

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

FotoVai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar vācu armiju Otrā pasaules kara laikā?
Lasīt visu...