Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan pašam likās, ka dažādu institūciju rakstītie šedevri pārsteigt vairs nespēj, esmu kļūdījies, un cieņā noņemu cepuri Valsts darba inspekcijas (VDI) darboņu priekšā!

Ogres novada pašvaldībai - gan jau, ka pilnīgi nejauši un bez politiska konteksta, - ir pievērsusies minētā iestāde. Un nosūtījusi pašvaldības trīs nodaļu darbiniekiem anketu, kurā cita starpā jāatbild uz jautājumu, vai ir bijušas problēmas, nesaskaņas un konflikti ar vadību?

Jautājums izklausās gana normāls, bet jautrākais slēpjas atbilžu variantos: 1) jā, bet reti, 2) jā, periodiski, 3) jā, sistemātiski.

Man ļoti gribētos dzirdēt publisku VDI atbildi, vai tas ir kāds joks? Vai arī jāpieņem, ka atzinums jau sen uzrakstīts un tam tikai formāli nepieciešama kaut kāda aptauja? Ko vispār šādā veidā var noskaidrot? Vai tas nav pašas inspekcijas bieži piesauktais mobings pret pašvaldības darbiniekiem? Pielādēti jautājumi bez izvēles iespējām.

Šis man atgādināja Hitlera pieeju referenduma anketām (attēls – zemāk), tikai mazliet komiskāk, jo mūsu “Arbeit” inspekcija nav pat pieļāvusi tādu iespēju, ka kaut maza un niecīga, bet tomēr pastāv iespēja, ka problēmu un konfliktu nav! Tāda izteiksmīga liberālā demokrātija sanākusi! Bet varbūt tā ir tikai mana nespēja saskatīt šajās atbildēs iemaskēto izvēles iespēju? Varbūt kāds zinošs psihologs var izskaidrot, kā tas domāts?

Zīmīga ir arī teksta valodas kvalitāte. Starp citu, ja par valodu runājam: Valsts darba inspekcija līdz šim ne cik jūtami nav pievērsusies soctīkolos bieži lasāmajai problēmai - nepamatotai krievu valodas prasmes pieprasīšanai darba vietās. Bet varbūt tas ir likumsakarīgi, jo no anketas atbilžu variantiem dveš krieviska teikuma uzbūve?

Lai kā arī nebūtu, gaidu VDI publisku skaidrojumu un savas kļūdainās pieejas labošanu!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...