Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mani mīļie skatītāji! Pie manis uz filmu vakaru Ogres bibliotēkā pirmdien bija atnācis LTV žurnālists Ivo Leitāns (attēlā), mēģinot uzspiest savu revolucionāro pārliecību, ka tikai viņš drīkst sevi saukt par žurnālistu, bet es ne.

Savu ieskrējienu bibliotēkā Ivo Leitāns skaidroja ar to, ka esmu kļuvis par Eiropas Parlamenta deputātu, un tādēļ pēc viņa domām, vairāk nedrīkstot uzņemt filmas. Vairāk nekā stundu kolēģis man lēkāja apkārt kā Lieldienu zaķis cerībā izvilināt kaut kādus faktus no manas biogrāfijas, kuriem nav nekāda sakara ar manu nokļūšanu Briselē, bet kas saistīti ar filmu uzņemšanas izmaksām.

Kolēģim izskaidroju, ka, ja vien man atmiņa neviļ, tad papildus ienākumiem no kino biļetēm un interneta vērotāju maksājumiem ar mani saistītais uzņēmums ir saņēmis pastarpinātu finansējumu no mežsaimniecības organizācijām, bet šajos gadījumos līgumā par finanšu atbalstu filmas veidošanā ir punkts, ka dokumentālo darbu satura nosaku es, un saturu neviens cits nevar ietekmēt. Un, kas būtiski, manas filmas ir uz akmens cietiem dokumentiem balstītas. Neviens un nekad nav mēģinājis apstrīdēt tur minētos faktus.

Privāto un publisko personu atbalsts dokumentālajam kino ir Latvijā un Eiropā vispārpieņemta prakse. Tā ir bijusi ierasta prakse arī Latvijas Televīzijā, kur Ivo strādā. Manuprāt, mēģinot radīt šaubu ēnu par manu dokumentālo filmu atkarību no atbalstītājiem, Ivo Leitāns izpilda Latvijas Televīzijas un SEPLP vadības rīkojumu iekampt man sāniņā, jo esmu šīs personas neganti kritizējis par sabiedriskā ētera krieviskošanu.

Ivo arī interesējās, kādēļ manam ģimenes uzņēmumam ir parāds valstij. Izskaidroju, ka parādu mēs sedzam un dokumentos to drīz varēs redzēt. Vēlos vērst uzmanību, ka ne manis vadītā biedrība, ne manas ģimenes uzņēmums nekad nav pretendējuši uz SIF valsts finansējumu filmu uzņemšanai. Un to, ka zaļais kurss ir pilns ar bezjēdzībām, var redzēt jebkura saprāta balss Eiropā.

Aicinu Ivo Leitānu un citus LTV darbiniekus sekot drosmīgajam kolēģim Dāvidam Ernštreitam un stāties pretī krievu valodai LTV. Ivo! Esi patriots un parādi LTV galvenajai redaktorei Sigitai Roķei, ka te ir Latvija!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...