Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šis ir jau divdesmit septītais gads, kad tiek publicēts jauns Latvijas 100 bagātāko cilvēku saraksts, un jau piekto gadu pēc kārtas „Dienas Biznesa” izdevumā „Miljonārs” atrodami veseli pieci Lato Lapsas un Kristīnes Bormanes sadarbībā ar „Lursoft” sagatavoti Latvijas privātajai uzņēmējdarbībai ļoti būtiski saraksti – reizē ar miljonāriem vēl arī lielāko pelnītāju, lielāko dividenžu saņēmēju, lielākos zaudējumus cietušo uzņēmēju un tagad arī patieso labuma guvēju simtnieki. Šodien Pietiek publicē pirmo desmit vislielāko legālo peļņu guvušo Latvijas uzņēmēju sarakstu no izdevuma „Miljonārs”.

1. Larisa Skrodele (-) – 93 822 669 eiro

Varētu teikt, ka šī uzņēmēja guvusi grāmatvedisku peļņu uz papīra, jo reāli viņas rīcībā šī summa nekad nav nonākusi. Būdama profesionāla grāmatvede, viņa ir vienīgā SIA Radikāls trests īpašniece, kas nodarbojas ar parādu piedziņas pakalpojumiem. Vēl pirms gada šis uzņēmums cieta vairāk nekā 90 miljonu eiro zaudējumus un tam bija mīnus 93,81 miljonu eiro „liels” negatīvs pašu kapitāls, kas saistīts ar to, ka grāmatvediski tiek iegrāmatoti cesijas līgumi, ar kuriem tiek iegādāti problemātiskie parādi. Taču pērn tam izdevies gūt 93,82 miljonu eiro peļņu, veiksmīgi atgūstot parādus. Tagad visa peļņa jānovirza iepriekšējo gadu zaudējumu segšanai un pašu kapitāla atjaunošanai.

2. Džons Martins Tallijs (2.) – 44 332 907 eiro

Tāpat kā jau vairākus iepriekšējos gadus, arī šoreiz vislielākā peļņa bijusi abiem Programmatūru attīstītāja SIA Mikrotīkls līdzīpašniekiem, lai gan tā ir par pieciem miljoniem eiro mazāka nekā pirms gada, proti, 85,78 miljoni eiro. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājam tāpat kā iepriekš pieder precīzi puse šīs vērtīgās un labi pelnošās kompānijas kapitāldaļu. Tāpat par ieguldījumu Latvijas ekonomikā mūsu valsts pilsonību ieguvušajam biznesmenim pieder arī puse kapitāldaļu SIA Starjt, kurā viņam arī pieder 50%, pērn strādājis ar peļņu 2,88 miljonu eiro apmērā. Viņam simtprocentīgi piederošā SIA Maksīna spējusi gūt 2 290 eiro peļņu.

3. Arnis Riekstiņš (3.) – 44 169 758 eiro

Arī otrs programmatūru attīstītāja SIA Mikrotīkls līdzīpašnieks atrodams lielāko pelnītāju saraksta galvgalī. Tiesa, viņam simtprocentīgi pieder arī SIA Classic Air, kas pērn strādāja ar 163 192 eiro zaudējumiem, tādēļ vieta sarakstā zemāka nekā kompanjonam.

4. Uldis Mierkalns (4.) – 34 381 981 eiro

Kokrūpniecības uzņēmuma SIA Pata īpašnieks, kuram kā vienīgajam īpašniekam pieder vēl trīs kompānijas, kā arī kapitāldaļas vēl divos uzņēmumos, jau vismaz ceturto reizi ir lielāko pelnītāju sarakstā, turklāt pie sākuma gala. Pagājušajā gadā SIA Pata peļņa bija 33,49 miljoni eiro. 381 919 eiro peļņa bija SIA Kubit, bet SIA FF Assets - 229 837 eiro.

5. Andris Ramoliņš (10.) – 21 146 965 eiro

Laiku pa laikam lielāko pelnītāju topā iekļūst meža nozares uzņēmējs, kuram kā vienīgajam īpašniekam pieder mežizstrādes kompānija SIA Stiga RM, kas pagājušajā gadā peļņu vairāk nekā dubultojusi salīdzinājumā ar 2021.gadu, sasniedzot 20,16 miljonu eiro atzīmi. Viņam vienpersoniski pieder arī SIA Stiga RM Distribution, kuras peļņa arī jau tuvojas miljonam un pērn bija 986 005 eiro.

6. Lauris Liberts (-) – 15 936 153 eiro

Drukas produktu ražotāja AS Printful Latvia patiesais labuma guvējs lielāko pelnītāju topā ir pirmo reizi. SIA Pirmdiena, kur viņam pieder puse kapitāldaļu un kas ir AS Printful akcionārs, pagājušo gadu noslēdza ar 31,85 miljonu eiro peļņu.

7. Inga Liberte (-) –15 925 683 eiro

Draugiem.lv dibinātāja Laura Liberta dzīvesbiedre ir otra SIA Pirmdiena īpašniece, kurai arī pieder 50%. Citas kompānijas viņai nepieder.

8. Aigars Kesenfelds (5.) – 13 968 885 eiro

Vairāk nekā uz pusi samazinājusies Liepājas puses biznesa veterāna Ivara Kesenfelda dēla gūtā peļņa salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Lielāko peļņas daļu – 11,51 miljonu eiro - viņam nodrošinājusi simtprocentīgi piederošā holdingkompānija SIA ALPPES Capital. Savukārt nebanku kreditētāja un lombardu darbības veicēja AS Delfin Group lielākā īpašnieka SIA L24 Finance, kur viņam pieder 49%, peļņa pērn bija 5,25 miljoni eiro.

9. Guntars Kokorevičs (-) – 13 189 021 eiro

Atkritumu savākšanas uzņēmuma SIA Clean R Grupa vienīgais oficiālais īpašnieks pirmo reizi var lepoties ar tik iespaidīgu peļņu, jo šis uzņēmums 2022.gadu noslēdzis ar 13,04 miljonu eiro peļņu. Ar peļņu 153 926 eiro apmērā strādājusi SIA Investīciju risinājumi, kurai arī viņš ir vienīgais īpašnieks, savukārt trešā uzņēmējam simtprocentīgi piederošā kompānija SIA TAK Capital cietusi 4 254 eiro zaudējumus.

10. Andrejs Horhorins (-) – 8 575 900 eiro

Ar SIA Elkor grupa saistītais uzņēmējs šogad debitē ne tikai Latvijas bagātāko cilvēku sarakstā, bet arī pie lielākās peļņas guvējiem. Viņam kā vienīgajam īpašniekam pieder nekustamo īpašumu apsaimniekotājs SIA RE Property, kuras peļņa pērn bija 8,28 miljoni eiro.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...