Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šis ir jau divdesmit septītais gads, kad tiek publicēts jauns Latvijas 100 bagātāko cilvēku saraksts, un jau piekto gadu pēc kārtas „Dienas Biznesa” izdevumā „Miljonārs” atrodami veseli pieci Lato Lapsas un Kristīnes Bormanes sadarbībā ar „Lursoft” sagatavoti Latvijas privātajai uzņēmējdarbībai ļoti būtiski saraksti – reizē ar miljonāriem vēl arī lielāko pelnītāju, lielāko dividenžu saņēmēju, lielākos zaudējumus cietušo uzņēmēju un tagad arī patieso labuma guvēju simtnieki. Šodien Pietiek publicē pirmo desmit vislielākos zaudējumus cietušo Latvijas uzņēmēju sarakstu no izdevuma „Miljonārs”.

1. Armands Strods (vieta pirms gada -) – 9 702 140 eiro

Zaudējumu gūšanas rekordists šogad ir iepriekš tik lielus mīnusus savā biznesā nepieredzējis uzņēmējs, kuram pieder 100% holdingkompānijā SIA Ieguldījumu projekti, kas pagājušo gadu noslēdza ar 9,73  miljonu eiro zaudējumiem. Tāpat viņam pieder visas kapitāldaļas SIA Mītnes, kas pērn strādāja ar 24 988 eiro peļņu.

2. Juris Savickis (-) – 5 136 862 eiro

Ilggadīgā Latvijas gāze padomes loceklis un hokeja komandas Dinamo Rīga valdes priekšsēdētājs lielāko zaudētāju topā ir pirmo reizi. Lai gan arī iepriekš AS Dinamo Rīga, kurā viņam pieder  75,61% akciju pakete , cietusi ievērojamus zaudējumus, tomēr to spējušas kompensēt citas viņam piederošas kompānijas. AS Dinamo Rīga zaudējumi 2022.gadā bija 3,09 miljoni eiro. Tāpat ar prāviem mīnusiem darbojies autobusu pārvadātājs AS Nordeka, kuram tie bija 2,71 miljona eiro apmērā. Kopumā viņš ir dalībnieks 12 uzņēmumos, no kuriem septiņas pagājušajā gadā strādājušas ar zaudējumiem.

3. Pēteris Pildegovičs (3.) – 5 025 900 eiro

Sniega krabju Norvēģijā iesaistītās kompānijas, maksātnespējīgās SIA North Star Ltd vienīgais īpašnieks lielākos zaudējumus guvušo sarakstā ir debitants. Šī kompānija aizvadītajā gadā strādājusi ar 3,15 miljonu eiro zaudējumiem. Tāpat prāvi zaudējumi 1,95 miljonu eiro apmērā bija SIA Artic Trawlers Ltd. Viņam pavisam pieder kapitāldaļas sešos uzņēmumos, no kuriem četri strādājuši ar zaudējumiem.

4. Antons Fetisovs (-) – 4 104 455 eiro

Šis uzņēmējs ir lauksaimniecības preču tirgotāja SIA Jupaks lielākais īpašnieks, kuram pieder 95,01% kapitāldaļu un kas pagājušo gadu noslēdza ar 4,55 miljonu eiro zaudējumiem. Viņam pieder kapitāldaļas sešos uzņēmumos, no kuriem puse pērn strādāja ar zaudējumiem.

5. Juris Kravalis (-) – 3 799 686 eiro

Šo celtniecības biznesa pārstāvi bieži bijām redzējuši lielāko pelnītāju rindās, lai gan arī pirms trim gadiem iespaidīgus zaudējumus apmērā guva viņam simtprocentīgi piederošā būvniecības projektu izstrādātāja SIA Tehnocentrs. Šoreiz šīs kompānijas zaudējumi ir 3,82 miljoni eiro. Kopumā viņš ir dalībnieks piecos uzņēmumos, no kuriem tikai viena pagājušajā gadā spējusi gūt peļņu.

6. Reinis Martinsons (-) – 3 511 799 eiro

Finanšu eksperts pērn bija lielāko pelnītāju sarakstā, bet šoreiz tā pati kompānija - simtprocentīgi piederošā SIA Finanšu risku pārvalde, kuras peļņa 2021.gadā bija 5,36 miljoni eiro. Pērn tā piedzīvojusi 3,51 miljona eiro zaudējumus.

7. Evelīna Smoļina (-) – 3 042 950 eiro

Metāla konstrukciju un to sastāvdaļu ražošanas uzņēmuma SIA Marine Systems vienīgā īpašniece lielāko zaudētāju topā ir pirmo reizi. Šīs kompānijas zaudējumi pagājušajā gadā bija 3,04 miljoni eiro. Citi uzņēmumi viņai nepieder.

8. Valērijs Belokoņs (-) – 2 807 257 eiro

Pirms četriem gadiem šis baņķieris, kurš ir problemātiskās Baltic International Bank lielākais īpašnieks, pie lielākajiem zaudētājiem ir pirmo reizi, bet iepriekš varēja pat lepoties ar megapeļņu. Iekļūšanu sarakstā nodrošinājusi AS BFFH 5,61 miljona eiro zaudējumi, jo viņam šajā kompānijā pieder puse kapitāldaļu (saskaņā ar publiski pieejamo akcionāru sarakstu). Ar 137 91 547 eiro zaudējumiem SIA Rīgas golfa skola, kurā viņam pieder 49,92% kapitāldaļu.

9. Vilorijs Belokoņs (-) – 2 805 321 eiro

Arī otrs brālis ierindojas šajā topā, jo arī viņam pieder 50% AS BFFH, kuras zaudējumi 2022.gadā bija 5,61 miljons eiro. Citi uzņēmumi viņam nepieder.

10. Kristaps Loze (-)  -2 494 800 eiro

Zvērināts advokāts pirmo reizi iekļuvis lielākos zaudējumus guvušo vidū. Viņam vienpersoniski piederošā holdingkompānija SIA Kannas 2 piedzīvoja 2,49 miljonu zaudējumus. Tā ir vienīgā viņam piederošā kapitālsabiedrība.

Visu 100 lielākos zaudējumus cietušo uzņēmēju saraksts atrodams Dienas Biznesa jaunajā izdevumā Miljonārs.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...