Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Izdevusies valsts

Aldis Gobzems
19.01.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar mani “nedistancējās” daži cilvēki, ar kuriem draudzīgi parunājām. Par to mūs izdrāza “izdevusies valsts”, kaut gan neviens necieta, nevienam no klātesošajiem nekas ļauns netika nodarīts un arī šodien pasaulē ir jau pierādīts, ka distancēšanās bija lielākais absurds pasaules vēsturē.

2. Es “izdevušajā valstī” varu samaksāt jebcik nodokļu, bet, ja nav blats un nauda, tad pie jebkura ārsta savlaicīgi aiziet ir tāpat kā nopirkt biļeti līdz Marsam. Ātro palīdzību “izdevušajā valstī” mani aicina saukt tikai tad, ja esmu bezsamaņā. Ja agrāk pasaukšu, riskēju ar nepamatota izsaukuma veikšanu.

3. Ja “izdevušajā valstī” man nozog auto spoguļus, tad pat tad, ja policijai iesniegsi video ar zādzības brīdi, būs atteikums ierosināt krimināllietu. Neticat, pamēģiniet. Tā būs.

4. “Izdevušajā valstī”, ja es dzīvoju Kuldīgā (proti, ja man ir palaimējies), tad fiziku mani bērni brauc mācīties uz Rīgu, jo uz vietas nav skolotāja. Bet, ja nelaimīgas sagadīšanās pēc esmu no Krāslavas, tad ir, godīgi sakot, d…rsā.

5. “Izdevušajā valstī” Tukuma bibliotēka gadiem nomā telpas no Vienotības kasiera Kampara par paaugstinātu cenu, un nevienam tiesībsargam ne silts, ne auksts.

6. ”Izdevušajā valstī” ir visas pirmās vietas no otrā gala. Vai vismaz pjedestāls. Alkoholisms, nabadzība, inflācija, dzīves dārdzība, pašnāvības, mirstības/dzimstības attiecība. Nu jebkas. Skaties jebkuru topu, ko gribi. Visur topā.

7. No “izdevušās valsts” bēg ģimenēm. Tūkstošu tūkstošiem. Jo izdevusies taču. Un dzimst simt gados vismazāk. Jo izdevusies.

8. “Izdevušajā valstī” Bolderājā, proti, nu tas ir aptuveni ģeogrāfiski – ž…pinskā, elektrības rēķins blokmājas divistabu dzīvoklī ir četrreiz lielāks nekā villā ar baseinu Spānijā.

Apstāšos pie skaitļa astoņi, jo šo sarakstu var turpināt bezgalīgi. Man vienkārši nelabi metas no tukšiem vārdiem bez seguma. Tas ir tieši tikpat tukši, cik uzsiet prievītes un nopi…ģīt iepirkumā. Latvija ir nevis izdevusies vai neizdevusies valsts. Latvija ir cilvēka normālai dzīvei nedraudzīga valsts. Vai tas nozīmē - izdevusies vai neizdevusies, lai spriež tie, kam patīk tukši saukļi. Mums ir jātic, ka tā ir izdevusies, jo nekas cits kā ticība, kas par to liecinātu, nav.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...