Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Izraēla pret “Hamās”

Ex-seržants*
23.10.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī raksta mērķis nav iztirzāt iespējamos cēloņus, kas ļāva “Hamās” pārsteigt izraēliešus nesagatavotus. Izraēlas žurnālists un atvaļinātais specdienestu virsnieks Grigorijs Tamars apgalvo, ka Izraēlas militārā vadība bija brīdinājusi premjeru Benjaminu Netanjahu par apdraudējumu, bet tas tiika ignorēts.

Tas, ka Izraēlas valdības pēdējo gadu politika attiecībā uz “Hamās” bija samiernieciska, ir fakts, tāpat kā nav jāpierāda Izraēlas īpašās attiecības ar Maskavu, kas ļāva viņu premjeram ar piespraustu Georga lentīti doties uz 9.maija svinībām, lai draudzīgi sarokotos ar Kremļa žurku.

Pašlaik izraēliešiem pamazām rodas apskaidrība par to, kas patiesībā ir Kremļa žurka un kāda ir viņa loma 7.oktobra notikumos. Cerams, ka sabiedrības spiediena rezultāta Izraēlā tiks veikta neatkarīga izmeklēšana un katrs dabūs pēc nopelniem. Tāpēc šoreiz ne par to.

Rakstā mēģināšu apskatīt iespējamos notikumu attīstības scenārijus, balstoties uz vēsturisko pieredzi. Izraēla ir valsts, kas vienmēr centusies darīt visu iespējamo, lai atbrīvotu no teroristu rokām savus pilsoņus. Lūk piemērs.

Ir 1976.gada 4. jūlija vēls vakars. Uz neapgaismota Entebbes (Uganda) lidostas skrejceļa viena pēc otras nolaižas Lockheed C-130 “Herkuless” lidmašīnas ar atvērtām kravas nodalījuma lūkām no kuram izripo džipi ar CAHAL            specvienības kaujiniekiem. Kolonnas priekšgalā virzās melns “Mercedess”, lai maldinātu ugandiešu apsardzi, liekot tiem domāt, kā tas ir Ugandas prezidenta Idi Amina kortežs. Pēc ugandiešu sargkareivju likvidācijas trieciengrupa dodas uz termināli, kur atrodas ķīlnieki. Pēc īsas apšaudes visi septiņi teroristi - ķīlnieku sagrābēji ir likvidēti.

Jau tad, kad izraēlieši sāk ķīlnieku izvietošanu lidmašīnas, ugandiešu apsardze attopas un atklāj uguni no dispečeru torņa. Izraēlieši apklusina ugandiešus, atklājot pretuguni no rokas ložmetējiem un prettanku granātmetējiem. Apšaudes rezultātā tiek nāvīgi ievainots specvienības komandieris Jonatans Netanjahu - pašreizējā Izraēlas premjera brālis. Tas arī ir vienīgais kritušais izraēliešu pusē. Pirms izlidošanas kaujinieki apšauda un izsit no ierindas lidlaukā izvietotos ugandiešu MIG iznīcinātājus, lai novērstu iespējamo pakaļdzīšanos. Operācijas rezultāta no 106 ķīlniekiem trīs gāja bojā, un desmit tika ievainoti. Pārējie sveiku un veseli atgriezās Izraēlā.

Kādi tad bija tie apstākļi,. Kas nodrošināja operācijas izdošanos? Pirmkārt, tas bija pārsteiguma moments. Otrkārt, operāciju atviegloja tas, ka ķīlnieki bija izvietoti vienkopus, turklāt izraēliešiem bija zināma ķīlnieku izvietojuma vieta un termināla plānojums, pateicoties informācijai, kas bija iegūta no ķīlniekiem, kurus teroristi bija atbrīvojuši iepriekš (pamatā tie, kuriem nebija Izraēlas pases). Un beidzot - ugandiešu apsardzes zemais sagatavotības līmenis un motivācijas trūkums mirt par kaut kādām tur palestīniešu interesēm. Kā jau tas bija minēts, teroristi bija tikai septiņi, un viņi nebija morāli gatavi uzspridzināties kopā ar ķīlniekiem.

Šodien Gazā situācija ir kardināli atšķirīga. Ne par kādu pārsteigumu runāt nenākas, ja jau tūlīt pēc 7.oktobra notikumiem Izraēlas valdība paziņoja par to, ka “Hamās” tiks iznīcināts. Manuprāt, tas bija lieki, jo radīja zināmu nepacietību sabiedrībā, gaidot tūlītēju rezultātu, kas savukārt radīja zināmu stresu militāras operācijas plānotājiem. Prātīgāk būtu iemidzināt pretinieka modrību un veikt triecienu tad, kad tas to vismazāk gaidītu.

Nākošais moments. Ķīlnieki atrodas ne vien “Hamās” rokās, bet tos notur arī citi grupējumi, tai skaita kriminālie, kas sekoja “Hamās” kaujiniekiem, lai nodarbotos ar marodierismu, pie reizes sagrābjot ķīlniekus. Par to, ka ķīlnieki tiek turēti maksimāli decentralizēti, šaubīties nevajadzētu. Cik tas zināms no publiski pieejamas informācijas, tad Gazas sektorā “Hamās” ir izbūvējis veselu pazemes pilsētu ar tuneļiem un bunkuriem vairākos līmeņos, kas vēl vairāk sarežģī atbrīvošanas operāciju.

Ja visi tie līdzekļi, kas tika piešķirti palestīniešiem no citām valstīm dažādu atbalstu programmu ietvaros, tiktu izmantoti lietderīgi, tad pilnīgi iespējams, ka šodien Gazā būtu Silikona ieleja vai mazā Taivāna, bet šie izvēlējās rakt tuneļus un būvēt bunkurus.

Ja runa par motivāciju, tad tādu, kas būs gatavi mirt “mocekļa” nāvē, uzspridzinot sevi un apkārtējos, lai nokļūtu savā “paradīzē” un tur izdr...tu 76 jaunavas (nav skaidrs, kāpēc vajag tik daudz), šīs tumsonīgās publikas vidū nebūs mazums. Tad kādi varianti problēmas risināšanā? Personīgi redzu tikai vienu - darījums „ķīlnieki pret Izraēlas cietumos esošajiem palestīniešu teroristiem ar otro sekojošu novirzīšanu uz Gazas sektoru, kur tos arī aprakt kopā ar viņu “cīņu biedriem” viņu tuneļos”.

Un tagad par gaidāmo CAHAL sauszemes operāciju. Vēl tai nesākoties, dažādi “liberasti-pederasti” un citi “noderīgi idioti” rietumvalstīs ceļ trauksmi par Izraēlas vardarbību pret civilajiem, kaut vēl neviens civilais Izraēlas vainas dēļ nav gājis bojā (attiecīgiem dienestiem vajadzētu papētīt, kas ir šo protesta akciju organizētāji un no kurienes tam “kājas aug”).

Apzīmējums “civilais” konkrētā gadījumā ir nosacīts, jo (tas ir mans viedoklis) 80% no Gazā mītošajiem palestīniešiem atbalsta “Hamās” teroru. Nu bet labi, ja nav rokās paņēmis ieroci, tad civilais. Attiecīgi Izraēla paziņo ka līdz noteiktam datumam visiem civilajiem Gazas zona ir jāpamet. Pretēja gadījumā jebkurš operācijas gaitā tur sastaptais tiks uzskatīts par teroristu neatkarīgi no vecuma un dzimuma. Citādāk var nākties satapties ar situāciju, kad nebūs skaidrs kur ir “Hamās” kaujinieks un kur civilais. Piemērs - palestīniete ar bērnu uz rokām tup ielas vidū un lūdz CAHAL karavīru palīdzību, bet izrādās, ka zem paltraka tai apjozta pašnāvnieka josta.

Problēma ar Ēģipti, kas saprotamu iemeslu dēļ nevēlas ielaist šo publiku, var būt risināma, iesaistoties ASV, un tas, ņemot vērā Ēgiptes ekonomikas problēmas, varētu būt tirgošanās jautājums. Saprotams, ka jāveic pasākumi, lai no Gazas neizlaistu teroristus. Kad tas atrisināts, tad iziet cauri ar aviāciju un artilēriju, bet pazemes tuneļu un bunkuru sagraušanai izmantot atbilstošu bruņojumu, tādu kā paaugstinātas jaudas aviācijas bumbu GBU-57 (Massive Ordnance Penetrator) ar spēju caururbties zemes slānim 61 m dziļumā vai caursist 19 m biezu armēta betona sienu, vai tās jaunāko modifikāciju GBU-72 (tehniskie dati noslepenoti).

Drošības labad ventilācijas atverēs var ielaist kādu draņķi, lai “izslēgtu” tur palikušos. Un tikai pēc tam kājnieki tīra teritoriju bruņutehnikas aizsegā - ēka pēc ēkas (vai drupu kaudze pēc drupu kaudzes), kvartāls pēc kvartāla un nekādu atsevišķu apakšvienību reidu iepriekš nenodrošinātā teritorijā. Pretējā gadījumā var nākties sastapties ar kaut ko līdzīgu tam, ko piedzīvoja amerikāņi Somālijas pilsētā Mogadišā 1993.gadā, medījot vietējo bruņoto formējumu līderi, par ko savulaik tika uzņemta Holivudas filma ar nosaukumu “Black Hawk Down” https://youtu.be/97OGWTfObQw?si=nMG1AVAH3OAFJdwm.

Nobeigumā atzīmēšu, ka “Hamās” iznīcināšana neatrisinās problēmu tikmēr, kamēr Teherānā pie varas būs islāmistu radikāļi, kas ir atklāti paziņojuši savu dzīves galveno mērķi - iznīcināt Izraēlu. Tiks radīts “Hamās” 2, Al-Aksas mocekļi vai kas tamlīdzīgs. Nosaukumam nav nozīmes - mērķis paliks nemainīgs.

* Literārs pseidonīms

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...