Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Esiet gatavi! Jums jebkurā mirklī „tiesiski” var atņemt visu! Tāds ir jaunais „bezkompromisa tiesiskums”! Un neceriet, ka ar jums tā negadīsies! Tā var gadīties ar burtiski ikvienu! Atņems – un viss!” – ar šādu brīdinājumu nezināmu personu izveidota interneta vietne komunisms.com ir sākusi publicēt līdz šim no Latvijas sabiedrības slēptos tiesu nolēmumus par mantas konfiskāciju. Ņemot vērā problēmas nopietnību, šos nolēmumus turpina pārpublicēt pietiek.com.

Divām fiziskajām personām Latvijas kredītiestādē bankas kontā tika uzglabāta paprāva naudas summa, kur pārsniedz 800 tūkstošu euro. Bez tam šīm personām piederēja kopīpašumā arī dzīvoklis Rīgas centrā. Gan nauda, gan dzīvoklis šīm personām tika konfiscēti, balstoties uz kārtējām “aizdomām” par noziedzīgi iegūtu mantu.

Legāla naudas izcelsme ir skaidrota ar konkrētiem darījumiem, kas abām fiziskajām personām reāli nodrošināja ienākumus vajadzīgajā apmērā, lai par to nebūtu šaubu. Ienākumi tika gūti 2010. un 2012. gadā, taču šis fakts mūsu tiesību aizsardzības iestādes neinteresēja. Iestādēm bija cita interese – konfiscēt šīm personām īpašumu (gan naudu, gan nekustami īpašumu). Un interese bija tik liela, ka naudas konfiskācija 2023. gadā tika skaidrota ar apstākli… redziet, mēs mantu abām personām arestējām jau tālajā 2020. gadā, jo divus gadus vēlāk (!), t.i., 2022. gadā no kādas ārvalstu iestādes ir saņemta informācija par kriminālprocesa ierosināšanu pret vienu no šīm personām. Vai tiešām tas izklausās dīvaini un nesaprotami? Mēģināsim visu salikt pa plauktiņiem, lai viestu lielāku skaidrību.

Tātad. 2020. gada novembrī uz aizdomu pamata Latvijā ir uzsākts process par naudas atmazgāšanu. Procesa ietvaros tiek arestēta nauda bankas kontā un dzīvokļa īpašums. Pierādījumu naudas atmazgāšanas faktam, protams, nav. Bet aizdomas ir.

2022. gada augustā no naudas atmazgāšanas procesa tiek izdalīta lieta par noziedzīgi iegūtas mantas konfiskāciju, jo, kā jau parasti, pamatlietas izmeklēšana var prasīt pārāk daudz laika…. Lieki piebilst, ka pamatlietā personu vainu vajag pierādīt, bet izdalītajā procesā nekas nav jāpierāda – pietiek tikai ar aizdomām vien, un mantu var konfiscēt uz aizdomu pamata. Labi vēl, ka cietumā uz aizdomu pamata pagaidām vēl nevar iesēdināt.

2022. gada augustā ārvalsts tiesībaizsardzības iestāde ierosina kriminālprocesu pret vienu no “aizdomīgajām” personām. No tā mēs varam secināt, ka 2020. gadā mūsu policistiem jau bija aizdomas, ka pēc 2 gadiem kādā citā valstī šāds process tiks ierosināts, tāpēc arī arestam 2 gadus iepriekš bija pamats, un aizdomas arī bija pamatotas.

Un tad rodas daži retoriski jautājumi…. Kā mūsu tiesību aizsardzības iestādes mācēja 2 gadus iepriekš sajust aizdomas vispār bez jebkādiem pierādījumiem? Un vēl. Kāpēc un uz kāda likuma pamata var arestēt un konfiscēt īpašumu 2 fiziskajām personām, ja aizdomu ēna 2 gadus vēlāk sāka krist tikai uz vienu no šīm personām? Droši vien tam nav nozīmes, jo tagad gluži kā senā dziesmiņā jūsu manta no jūsējās ir kļuvusi par mūsējo, bet izmeklēšanu t.s. “pamatlietā” par naudas atmazgāšanu droši var klapēt ciet.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Dokuments pdf formātā

Dokuments PDF formātā

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...