Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Zinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 

Covid pīķa S proteīna gēns ir galvenā sastāvdaļa Pfizer/BioNTech/Moderna gēnu inženieru laboratorijās sintezētajās mRNS vakcīnās. Šīs farmācijas kompānijas līdz šim noliedza, ka jaunā tipa mRNS vakcīnu sastāvs var ietekmēt cilvēka DNS jeb genomu.

Horvātu zinātnieks Tomislavs Domazets-Lošo, kurš ir visā pasaulē atzīts evolucionārās ģenētikas pamatlicējs, ir pētījis vīrusu gēnu retropozicionēšanos cilvēku genomā, evolūcijas ģenētiku, evolūcijas attīstības bioloģiju, makroevolūciju un audzēju evolūciju un ir desmitiem citu zinātnieku recenzētu (peer-review) publikāciju autors, šogad 26.jūlijā savā publikācijā par viņa veikto zinātnisko pētījumu kā pasaulē radies mīts par to, ka mRNS vakcīna nemaina cilvēka genomu, raksta:

“Plaši atkārtotais apgalvojums par to, ka mRNS bāzētā terapeitika nevar ietekmēt genomu, ir nepamatots pieņēmums ar neskaidru izcelsmi.  Tas nozīmē, ka pašreizējie mRNS vakcīnu novērtējumi, kuros nav veikti pētījumi īpaši attiecībā uz genoma integrāciju, ir nepietiekami, lai pasludinātu šo vakcīnu genoma integrācijas drošību”.

Viņš norāda uz veselu virkni vakcīnu jomas zinātnieku nesenām pētījumu publikācijām, kuras cirkulāri atsaucas cita uz citu un kurās izteikts ne ar ko nepamatots apgalvojums, ka mRNS vakcīnas nespēj mainīt cilvēka DNS jeb genomu, taču nav norādīts, kā tas iespējams, un nav atrodamas atsauces uz kādu zinātnisku pētījumu vai eksperimentu, kas šādu apgalvojumu pierādītu.

Viņš norāda, ka pēdējos 40 gados veiktajos genoma pētījumos pasaulē desmitos zinātnisko pētījumu ir eksperimentāli pierādīts pretējais - tas, ka RNS vīrusi un to daļas spēj integrēties cilvēka genomā un izraisīt dažādas slimības: HIV, hepatītu, leikēmiju, dažādus audzējus un citas saslimšanas.

Avots:

“mRNA vakcīnas: Kāpēc tiek ignorēta retropozicionēšanās bioloģija”?

https://osf.io/uwx32/

Publikāciju skaits un citējamības indekss šim zinātniekam ir iespaidīgs:

https://scholar.google.com/citations?user=0EYho7sAAAAJ&hl=en 

Horvātu ģenētiķis secina, ka “apgalvojums par to, ka mRNS vakcīnas nevar ietekmēt cilvēka genomu, zinātniskajā literatūrā uzvedas kā „pašreplicējošās mēme”, tāpēc to nekādā gadījumā nedrīkst uzskatīt par zinātnisko patiesību”.

Patiesība ir vēl ļaunāka un šausmīgāka.  

Zviedrijas zinātnieki bioķīmiķi un virusologi no Stokholmas Universitātes Wennera-Grēna institūta un no pasaulslavenās Ūmeo universitātes Zviedrijā, kurā genoma pētnieki atklāja gēnu inženierijas ģenētisko šķēru jeb revolucionāro CRISPR gēnu rediģēšanas metodi, par ko 2020.gadā saņēma Nobela prēmiju ķīmijā, 2021.gadā eksperimentāli ir atklājuši, ka Pfizer/Moderna vakcīnas sastāvā esošā Covid vīrusa mRNS pīķa S proteīns tomēr iekļūst šūnu kodolā un sabojā cilvēka genomu.

Avots:

SARS–CoV–2 pīķa proteīns pasliktina DNS bojājumu izlabošanu un kavē V(D)J rekombināciju cilvēka audu paraugos

https://www.mdpi.com/1999-4915/13/10/2056

Pilns pētījuma teksts angļu valodā PDF šeit:

https://mdpi-res.com/d_attachment/viruses/viruses-13-02056/article_deploy/viruses-13-02056-v2.pdf

Šo pētījumu šogad pārpublicēja arī viena no pasaulē autoritatīvākajām cilvēces medicīnisko zināšanu krātuvēm - ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8538446/

Pētījuma rezultātus ikviens pasaulē var brīvi pārpublicēt, tulkot, citēt un izmantot ar atsauci, jo autori izpildījuši savu pasaules pilsoņu pienākumu un publicējuši to ar Radošās Kopienas (angl. - Creative Commons) licenci:

https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

Šie visu glabālo farmācijas kompāniju ģenētisko vakcīnu biznesu šokējošie, tagad publiski pieejamie Zviedrijas zinātnieku eksperimentu rezultāti publicēti šogad 13.oktobrī. 

Zinātnieki eksperimentos ar cilvēku šūnu paraugiem atklāja, ka Covid pīķa proteīns iekļūst šūnu kodolā un veic DNS gēnu bojājumu labošanas proteīnu bloķēšanu, šūnu kodolam daloties. Cilvēka DNS bojājumi rodas visu laiku brīvo radikāļu, radiācijas, ķīmiskās iedarbības, vides, diētas, stresa un citu faktoru dēļ.  Taču tas neizraisa iedzimtas pārmantojamas vai nāvējošas DNS mutācijas, jo šūnās eksistē dabīgs mehānisms šādu bojājumu konstatēšanai un izlabošanai, ko sauc par kļūdu labošanas proteīniem. Divi galvenie ir šādi proteīni:

Proteīns BRCA1:

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1349-7006.2004.tb02195.x

Proteīns 53BP1:

https://www.nature.com/articles/nrm3719

V(D)J rekombinācija:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/V(D)J_recombination

Zviedrijas zinātnieki savā pētījumā par Covid pīķa proteīna iedarbību uz cilvēka DNS ģenētisko gēnu kodu raksta:

“Mehāniski mēs atklājām, ka pīķa proteīns lokalizējas šūnu kodolā un kavē DNS bojājumu izlabošanu, bloķējot DNS bojājumu galveno labošanas proteīnu BRCA1 un 53BP1 mobilizēšanu bojājuma vietā.”

Zviedrijas zinātnieki universitātē, kurā ir pasaules vismodernākās iekārtas genoma izpētē, savos elektroniskajos mikroskopos un ķīmiskās luminiscences skaneros mehāniski (burtiski) ieraudzīja Covid pīķa S proteīnu cilvēka audu šūnu kodolos, kur tam nevajadzēja būt, turklāt ne tikai integrējušos, bet aktīvi bloķējot genoma DNS kļūdu (mutāciju) dabisko labošanas mehānismu, šūnām daloties.  

Zinātnieki eksperimentāli pierādīja, ka apgalvojums, ko pēdējos 2 gados izplatīja farmācijas kompāniju Pfizer/BioNTech/Moderna algotie zinātnieki par to, ka to sintētiski saražotais mRNS vakcīnas pīķa S proteīna ģenētiskais RNS kods neietekmējot cilvēka genomu, neatbilst realitātei.  Zinātnieki savās iekārtās ieraudzīja baisu realitāti.

Eksperimentos zinātnieki faktiski konstatēja, ka Covid pīķa jeb S proteīns iekļūst šūnu kodolā pie DNS gēniem un tas ir toksisks cilvēka genomam.  Eksperimentu rezultātos bija redzams, ka pīķa proteīns izraisa neizlabotas genoma kļūdas un paliekošas pārmantojamas mutācijas DNS gēnos, tālāk jau izraisot šo gēnu disfunkciju - būtiskus adaptīvās imunitātes B un T šūnu normālas darbības traucējumus.

Zinātnei kļuva skaidrs, ka toksiskā iedarbība notiek gan Covid īstā vīrusa, gan mākslīgi ar gēnu inženierijas metodi izveidoto Covid pīķa proteīna mRNS vakcīnu iedarbības gadījumā, jo ķīmiski tā ir viena un tā pati aktīvā viela.

Imunitātes šūnās Covid pīķa S proteīna radītie DNS gēnu bojājumi izpaužas visātrāk, jo šim cilvēka šūnu veidam ir vislielākais dalīšanās biežums. Bērniem aktīvi dalās visu orgānu šūnas, īpaši sirds un citu muskuļu šūnas. Pieaugušam cilvēkam jaunu imunitātes šūnu ražošana (šūnu dalīšanās procesā) organismā notiek nepārtraukti visu dzīves laiku kaula smadzenēs, liesā un aizkrūts dziedzerī. No šiem orgāniem B un T imūnšūnas caur asinsriti un limfmezgliem nonāk pārējos orgānos, nervu sistēmā un smadzenēs.  Covid vīrusa pīķa proteīna slepkavas daba tāpat kā HIV vīrusam vispirms izpaužas cilvēka imunitātes šūnu DNS gēnu bojājumos, izraisot imūnās aizsardzības pasliktināšanos pret citām slimībām ģenētiskā limenī.  

Agrākajos pētījumos ir zinātniski pierādīts, ka iedzimtības vai slimību mutāciju rezultātā bojātā cilvēka DNS genomā tiek ražotas arī defektīvas imūnšūnas. Tās apkaro ne tikai patogēnus, bet vēršas arī pret sava organisma veselajām šūnām.  Šādas bojātas imūnšūnas ilgākā laika posmā to nekontrolējami izdalīto citokīnu, peptīdu un fermentu produktu toksiskuma dēļ rada organismā audzējus, diabētu, autoimūnus smadzeņu darbības traucējumus un citas smagas slimības.

Avots:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6007890/

Daži RNS vīrusi kā HIV, SARS un Covid, spēj izraisīt negaidītu un pēkšņu imūnšūnu vētrainu vairošanās reakciju ar letālu iznākumu - citokīnu vētru. Tā parasti izpaužas kā pneimonija ar strauju audu atmiršanu vai kā nāvējoša tromboze citos orgānos. Citokīnu vētras radītie orgānu bojājumi ir galvenais nāves cēlonis HIV, SARS un Covid slimniekiem. 

Zinātnieki eksperimentos faktiski konstatēja, ka Covid vīrusa un mRNS vakcīnu sastāvā esošais pīķa S proteīns ķīmiski, vecinot DNS gēnu bojājumus šūnu dalīšanās brīdī, spēj izraisīt postošas sekas cilvēka genomā un organismā.  

Zviedrijas zinātnieki ne tikai ieraudzīja toksisko pīķa proteīnu integrējušos genoma šūnu kodolā un aktīvi bloķējot DNS kļūdu labošanas funkciju, bet arī izmērīja tā negatīvo iedarbību uz B un T šūnām.  Saskaņā ar pētījuma datiem cilvēka veselībai svarīgā V(D)J Rekombinācijas efektivitāte pīķa proteīna toksiskās iedarbības dēļ pasliktinās par vairāk nekā 50%.  Citiem vārdiem sakot, cilvēkiem, kuru šūnu kodolā pie DNS genoma ir iekļuvis pīķa S proteīns, katra otrā DNS kļūda netiks izlabota.

Ūmeo Universitātes un Stokholmas Universitātes Wennera Grēna Institūta zinātnieki savā kopīgajā publikācijā par viņu veikto bioķīmisko eksperimentu rezultātiem raksta:

 “Mūsu atklājumi ir sagādājuši pierādījumus par to, ka pīķa proteīns nolaupa DNS bojājumu labošanas mašinēriju un adaptīvās imunitātes mašinēriju cilvēku audu paraugos.”

Viņi secina:

“Mēs esam identificējuši vienu no svarīgajiem mehānismiem kādā veidā SARS-CoV-2 apspiež saimnieka organisma imūno mašinēriju. Vēl vairāk, mūsu atklājumi nozīmē potenciālu blakus efektu pilnā garuma pīķa proteīna vakcīnām. Šis mūsu zinātniskais darbs uzlabos izpratni par COVID-19 patoģenēzi un nodrošinās jaunas stratēģijas, lai izveidotu efektīvākas un drošākas vakcīnas.”

Zinātnieku eksperimentos atklātie fakti dod iespēju pamatoti secināt, ka Covid pīķa proteīns mRNS vakcīnās spēj izraisīt smagus veselības traucējumus ne tikai 15 minūtes pēc potēšanas, bet spēj šādus traucējumus izraisīt bojātā genoma DNS mutāciju dēļ ilgtermiņā - daudzu nākamo mēnešu un pat daudzu gadu garumā sapotēto cilvēku dzīvē. Zinātnieki pasvītro nepieciešamību pārskatīt priekšstatu par šāda veida mRNS vakcīnu blakus-efektiem un drošību.

Horvātijas un Zviedrijas zinātnieku pētījumiem pievienojušies arī ASV zinātnieki no pasaules visaugstākās raudzes zinātnes citadelēm: Kembridžas Biomedicīnas Pētījumu institūta, Nacionālā Vēža institūta Vēža Izpētes centra un Masačūsetas Tehnoloģiju institūta Bioloģijas Departamenta.

Viņi 2021.gada 25.martā publicējuši savu zinātnisko eksperimentu pētījuma rezultātus pasaules viscitētākajā zinātniskajā žurnālā Amerikas Savienoto Valstu “Nacionālās Zinātņu Akdēmijas Darbi”, kurā ziņo par savu atklājumu līdzīgos ģenētiskos eksperimentos:

“Reversi transkriptēta SARS-CoV-2 RNS nukleīnskābe var integrēties kultivētu cilvēka šūnu genomā un var tikt ekspresēta (diagnosticēta) pacienta audos”.

Avots:

https://www.pnas.org/content/pnas/118/21/e2105968118.full.pdf

ASV zinātnieki eksperimentos atklāja, ka Covid vīrusa daļas RNS nukleīnskābju veidā spēja līdz pat 1% gadījumu integrēties cilvēka DNS šūnās, tām daloties, izmantojot reversās transkriptāzes procesu.  Šis process pēc zinātnieku atklātā izraisa cilvēkiem tā saucamo garo Covid pēc pārslimošanas, kad organisms sāk pavairot DNS integrēto Covid vīrusa RNS daļu (himēru) proteīnu sastāvdaļas, un tādā veidā ģenētiski izraisa ilgstošu autoimūnu saslimšanu. Cilvēka imūnsistēma sāk apkarot pati savas šūnas, uzskatot paša DNS gēnu saražotās “Covid himēras” proteīnu daļas par īstu vīrusu, jeb, citiem vārdiem sakot, organisms nonāk un tam ir jādzīvo pastāvīga iekaisuma draudu un saslimšanas lēkmju apstākļos.  Tas visai loģiski izskaidro arī daudziem cilvēkiem piedzīvotās smagās blaknes pēc mRNS vakcīnas otrās potes.  Pēc pirmās potes tikai 1 no 100 cilvēkiem pastāv risks sabojāt savu genomu.  Otro poti saņemot, risks divkāršojas, un smagas blaknes būs jau 1 cilvēkam no 50, respektīvi, daudz biežāk.

Visi zinātnieki norāda uz to, ka neatkarīgi no pieņēmumiem un diskusijām par to, vai patreizējās mRNS vakcīnas var vai nevar integrēties genomā un ar kādu biežumu, to galarezultāts ir jāpierāda tikai ar eksperimentiem.

Zinātnieki norāda, ka šo jautājumu ir nepieciešams rūpīgi izpētīt eksperimentos, pieprasot Pfizer un Moderna atklāt šo kompāniju līgumos ar valdībām nenorādīto šo vakcīnu injekciju gēnu sastāvu.

Citējot ģenētiķa Tomislava Domazeta-Lošo rakstīto:

“Šajā sakarā ir ļoti svarīgi atklāt precīzu nekleīnskābju secību šajās vakcīnās un šo produktu informācijas dokumentos (**), lai nodrošinātu viennozīmīgu un neatkarīgu izsekojamību iespējamajai mRNS vakcīnu integrācijai somatisko (visu pārējo orgānu) šūnu un dzimumšūnu genomos jau vakcinētajiem cilvēkiem un viņu pēcnācējiem.”

Neērtā zinātnes patiesība ir tāda, ka arvien vairāk respektablu genomikas, mikrobioloģijas un ķīmijas zinātnieku no pasaules vadošajām pētniecības organizācijām šajā jomā, balstoties uz bioķīmiskos viņu eksperimentos objektīvi novērotajiem faktiem par mRNS vakcīnās iekļautā Covid vīrusa pīķa S proteīna toksisko iedarbību uz cilvēka genomu, ceļ trauksmi par vakcinēto cilvēku un viņu pēcnācēju likteni.  

Neērta šī zinātnes patiesība ir visiem tiem “ekspertiem” un “galma imunologiem”, kuri atsaucas tikai uz farmāciju kompāniju vakcīnu zinātnieku nepatieso apgalvojumu, ka jaunās ģenētiskās terapijas mRNS vakcīnas cilvēka genomu neietekmē.  

Neērta šī zinātnes patiesība ir arī to valstu vadītājiem, kuri bez pienācīgas faktu pārbaudes, piesaucot mRNS vakcīnu ražotāju reklamēto pseidozinātni, pasūtīja un iepirka no šiem ražotājiem miljoniem devu šīs jaunā veida ģenētiski toksiskās vakcīnas par nodokļu maksātāju naudu.  Viņi šodien politizē šādu jauna veida, pienācīgi neizpētītu vakcīnu obligātu izlietošanu ar likumiem un normatīviem aktiem.  

Politizējot šādu zinātni, viņi pakļauj daudzu savu valstu vakcinēto iedzīvotāju veselību smagām blaknēm pēc potēšanas, būtiski pasliktina potēto cilvēku imunitāti pret citām slimībām, veicina ģenētiski modificētās mRNS potes injekcijas šķidruma radītus genoma bojājumus, kas var izraisīt vēlāk negaidīti biežus audzēju, trombožu un neiroloģiskas saslimšanas gadījumus vakcinēto cilvēku vidū viņu turpmākās dzīves laikā, un nevajadzīgi riskē ar savas tautas genofonda sabojāšanas iespēju nākotnē. 

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

10 padomi, kā nepārvarēt krīzi

Foto1. Vienmēr paturēt prātā divas sava laika nozīmīgu politiķu sentences: “Naudas ir tik daudz, kā vēl nekad nav bijis” (A.K. Kariņš) Tāpēc - pirkt! Visu un daudz! Nesertificētas sejas maskas, 4 miljonus vakcīnu - paliks pāri, atdosim Āfrikai. Nedrošus testus par 15 miljoniem. Salātu receptes par pusmiljonu... Un, kad par to vajadzēs atdot parādus, tad jau spēkā būs cita devīze: “Pēc mums kaut vai grēku plūdi!” (Ludviķis XV). 
Lasīt visu...

21

Modelēšana – “KO DARĪT?”

FotoNesen vairāki opozīcijas partiju pārstāvji un aktīvisti tikās, lai koordinētu savu pretdarbību huntai. Bija pārstāvētas partijas “Latvijā pirmā vietā”, “Likums un kārtība”, “Stabilitātei” un “Tautas kalpi”. Dialogs beidzot ir sācies, un, iespējams, organizāciju loks paplašināsies. Tā kā es neesmu “pirdis dīvānā” un tikai driķējis rakstus, lai gan vārdam ir liels spēks, bet arī piedalījies vairākos pasākumos pret pašreizējo varu, atļaušos izteikt savas domas un dot dažus padomus.
Lasīt visu...

21

Atlīdzība par tautas izdeldēšanu

FotoČinavnieki bāž roku tautas kabatā un nebaidās apdedzināties. Kariņa valdība dāsni atalgo sevi par iedzīvotāju spaidu potēšanu un atstāšanu bez darba, par tūkstošiem salauztu likteņu.
Lasīt visu...

21

Smēķēšanas lobists Reirs kā viens no Covid-19 nāves veicinātājiem

FotoBrīdī, kad tapa šis raksts, Covid-19 globāli bija prasījis 5,478 miljonus dzīvību. Katru gadu pasaulē smēķēšanas dēļ bojā iet vairāk nekā 8 miljoni cilvēku. Vairāk nekā 7 miljonus nāves gadījumu izraisa pati smēķēšana, bet aptuveni 1,2 miljoni nāves gadījumu ir saistīti ar pasīvo smēķēšanu. Vismaz 1,8 miljoniem no 5,478 miljoniem Covid-19 dēļ mirušo smēķēšana bija nāvi veicinošs faktors.
Lasīt visu...

21

Daudzlīmeņu segregācija Latvijā

FotoEs uzskatu nepotēto diskrimināciju par segregāciju, jo pēc potes cilvēks atpakaļ izmainīties vairs nevar. Tātad atšķirība starp injicētajiem un neinjicētajiem ir nevis uzskatos vai dzīvesveidā, bet fiziska. Turklāt tiek propagandēta nepotēto pilnīga izdeldēšana, kas jau robežojas ar genocīdu.
Lasīt visu...

21

Ko pašreizējie „lēmumi” liecina par to pieņēmēju prāta stāvokli?

FotoSaeima kārtējo reizi atbalsta kārtējos pasākumus "ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību". Tikmēr PVO prognozē, ka dažu nedēļu laikā puse eiropiešu tiks inficēti. Kad sapratīsim, ka mēģinājumi apturēt Omikrona izplatību ir bezjēdzīgi?
Lasīt visu...

21

Bezroku antiutopija

FotoLai novērstu kleptomānijas epidēmiju, Pasaules Veselības organizācija (PVO), izpētot islāma valstu pieredzi, nolemj turpmāk visiem cilvēkiem noteikt obligātu vienas rokas amputāciju. Vietā tiks piedāvātas globālu farmaceitisko uzņēmumu bioniskās rokas zilā ANO karoga krāsā ar čipu, kas signalizē par svešas mantas piesavināšanos.
Lasīt visu...

21

„Zombo-kaste”, „zombo-internets” un „modrā acs”

FotoEksistē jēdziens „zombējošā kaste” – daudzi tā sauc televizoru. Ceru, ka nav jāpaskaidro, kāpēc radies šāds nosaukums, jo visi esam ar šo daiktu pazīstami. Pavisam cita lieta ir „zombējošais internets”. Šīs parādības vēsture ir pavisam īsa, bet tā strauji uzņem apgriezienus.
Lasīt visu...

21

Zahejs

FotoGarīgās dzīves avots ir Dievs, un tam ir tiešs sakars ar cilvēka dvēseli. Evaņģēlijā ir stāstīts par kādu maza auguma cilvēku, kuru daudzi tolaik ienīda. Viņš kļuva zināms un pat populārs tūkstošiem gadu. Viņu sauca Zahejs. Šodien par Zaheju teiktu, ka viņš bija korumpēts ierēdnis, ņēma kukuļus, vairoja savu labklājību uz citu rēķina.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vara un tauta – kā sadzīvosim jaunajā gadā?

Gadumijas TV uzrunas ir tāds savdabīgs politisks žanrs. Reti kurš cilvēks atceras to saturu (nu, protams, ar dažiem...

Foto

Ārkārtas situācija ir piesegs “izšķērdības ballītei”

Saeimas “Saskaņas” frakcija neatbalsta ārkārtējās situācijas pagarināšanu, kā to plāno noteikt Ministru kabinets, un Saeimas sēdē balsos pret šādu risinājumu....

Foto

Hunta cīnās ar dabu

Pērtiķu sugas “neko neredzu, neko nedzirdu, neko nesaku” bariņš paliek aizvien mazāks. Cilvēki visu redz, dzird un muti ciet netur. Patiesība lien laukā kā...

Foto

Hunta apjāj ganāmpulku

Nepotētos hunta sen uzskata par “zemcilvēkiem”. Vairs netiek slēpts, ka veselie pilsoņi jāiznīdē. Labklājības ministrijas variants – ar ekonomiskām represijām neļaut pārziemot. Ja...

Foto

Par rakstu "Gadumijā deltu mijot pret omikronu"

Labdien, godājamais Māri Uļģi! Es ar interesi izlasīju Jūsu rakstu ”Gadumijā deltu mijot pret omikronu”. Tajā bija interesanti fakti...

Foto

Cik lielisks ir viss, ko mēs darām un nedarām

Godājamie rīdzinieki! Šajā Vecgada vakarā atceros kādu sarunu vienā no Rīgas skolām, kurā biju ieradies, lai sveiktu...

Foto

Ironisks pārskats par Jaungada uzrunām

1. Neatceros, vai klausījos Godmaņa, Birkava, Gaiļa uzrunas, tiesa, toreiz migla izklīda, rozā brilles jau krita nost, taču cerība vēl nebija...

Foto

Pasaule ir tumsā un alkst gaismas

Kad Gaisma atnāca, Pasaule apžilba un novērsās. Tomēr dzīvot tumsā izrādījās labāk un pierastāk. Kopš tiem laikiem Pasaulē valda apjukums...

Foto

Dzīvnieku ferma pašmājās

Orvela “Dzīvnieku ferma” ir klāt. Hunta tautu uzskata pat ne par dzimtcilvēkiem, bet par saviem mājdzīvniekiem, kas jādresē. Sliktie “suņi”, kas izsprukuši gan...

Foto

Kur tad ir tās „reālās dzīves” priekšrocības, salīdzinot ar „virtuālo pasauli”?

Cilvēkiem piemīt indeve uzskatīt, ka, ja kas patīk viņiem, tad arī pārējiem tam jāpatīk. Ja...

Foto

Orvelisms

- Kāpēc turpināt balto krāsu saukt par balto krāsu?- Bet kā lai sauc balto krāsu? - Par zaļu, protams. - Kā tas ir? Kāpēc?...

Foto

Ko nevar celt, to nevar nest

Runa neiet, jo tai nav kāju un tāpēc tā nevar paiet. Runa nav arī par to, ka cilvēki būtu tendēti...

Foto

Nomērīta ES pseidobrīvības pavada

Kad ES iedzīvotāju vairākuma pretestības gars ir salauzts, tirāni palēnām atklāj kārtis. Nedēļu pirms Ziemassvētkiem EK prezidente Urzula fon der Leiena paziņoja,...

Foto

Ziemassvētku liekuļi

“Pasaules ļaunīšu” dienderi Dievzemītes augstajos krēslos Ziemassvētkos atļāvās atklāti paņirgāties par latvju tautu. Izliekoties, ka nav visa ļaunuma sakne mūsu valstī, šie sprukstiņi bārstīja...

Foto

Par lūkošanos anālās atveres tumsā kā vēstures finālā

Lieta ir patiešam nopietna. Publiskajā telpā parādās arvien vairak neapšaubāmu pierādījumu tam, ka Fukujamas prognozes par vēstures beigam...

Foto

Viss, kas nav no Dieva, ir no velna

Šis nav tiem, kuri apgalvo, ka nedz Dieva, nedz velna nav. Šis ir tiem, kuri zina, ka tad,...

Foto

Tie ir tie paši...

Tie paši, kas veic genocīdu ar piespiedu vakcināciju, kas uzspiež maskas, kas dala cilvēkus kastas......

Foto

Ja nereģistrēsieties, jūsu viedoklis „Delfus” vairs neinteresēs

Domājot par kvalitatīvas diskusiju telpas veidošanu, Latvijā vadošais ziņu medijs "Delfi" ieviesis izšķirošas izmaiņas rakstu komentēšanas iespējās, – turpmāk...

Foto

Vai mūsu veselais saprāts un dzīvotgriba uzvarēs?

Jums viss drošums tik tērauda bruņās, Bailes ņirgājas jūsu vispārdrošās runās. Jums prātus mierina asins un vīna tvaiks - Bet...

Foto

Tagad baidieties no omikrona!

25. novembra rīts pasaulē sākās ar paniku. Sākumā speciālistu vidū. Dienvidāfrikā tikko bija atklāts jauns Covid-19 paveids – ar milzīgu skaitu jaunu mutāciju,...

Foto

Psihiskās novirzes pēc potes

Esmu ievērojis, ka pēc potes pret kroņa vīrusu saņemšanas daži injicētie paliek dīvaini. Līdzīgos novērojumos dalās daudzi cilvēki. Vēl vakar viņu tuvinieks...

Foto

Vēstule vakcinatoriem un sertificētājiem

Sertificēt brīnumu. Jā, jā - es esmu brīnums. Tāpat kā tu, draugs. Kad es šķetinu laika pavedienu, tas mani atved pie Radītāja....

Foto

Daidžests: viņi ņirgājas par mums

Labklājības (jau pie šī vārda Dievzemītē var ierēkt) ministrs Gatis Eglītis, kurš ar īpašu apķērību neizceļas, publiski skaidri noformulē valdības politiku:...

Foto

Tas, kas nav dzīvojis, - tas taču nevar arī nomirt, vai ne?

Domāju, jābūt drosmīgiem un beidzot jāpasaka atklāti - ir pēdējais laiks nopietni izvērtēt tikšanās...

Foto

Šimbrīžam sazvērestības teorija

To, ka potēšanai pret kroņa vīrusu nav nekā kopēja ar rūpēm par veselību,  manuprāt, nesaprot vairs tikai pilnīgi naivuļi vai nelgas. Tomēr sociāli...

Foto

Dot vai ņemt?

Dzīves laikā mēs gan saņemam, gan dodam citiem. Kad patiesi jūtamies labāk – kad saņemam vai kad dodam paši?...

Foto

Kā pareizi īstenot savas konstitucionālās tiesības

Ļoti rūpīgi sekoju līdzi galveno Latvijas Satversmes “ekspertu” viedokļiem „Rododendra” akcijas laikā. Par pamatu ņemot iepriekš minēto ekspertu gudrākās un...

Foto

Kā saka, katrs saņem to, ko pelnījis

Kamēr Rīgā policijas uzraudzībā mēģina ziedēt rododendrs, Pavļutam jāsāk sist trauksmes bungas – Lielbritānijā jau VIENS cilvēks nomiris AR...

Foto

Valsts policija aicina iedzīvotājus pat nemēģināt īstenot savas Satversmē noteiktās tiesības

Saistībā ar aicinājumiem pulcēties pasākumā “Rododendrs” Valsts policija vērš uzmanību, ka šobrīd cilvēku pulcēšanās saskaņā...

Foto

Uzspiestā mirstības hronika

Cilvēkus biedē ar Covid-19 saslimušo un mirušo statistiku, turot stresā ik mīļu dieniņu. Kādu tas atstāj iespaidu uz ļaužu psihi, oficiozus neinteresē. Ir...

Foto

Sparāna nelikumīgās darbības tika fiksētas, pateicoties drošības iestāžu labai koordinācijai

Gada nogalē negaidīti ir aktualizējies jautājums par jauna Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītāja izvēli. Tas aktualizējās pēc...

Foto

No kara uz aizsardzību - un atpakaļ uz karu?

Pagājušajā nedēļā Rīgā tikās NATO ārlietu ministri. Apsprieda alianses attiecības ar Krieviju, Ukrainu un Baltkrieviju. Pilsēta pasākumam...

Foto

Stutes potei būt

Varbūt vēl ir cilvēki, kas naivi iedomājas, ka viņu sadarbības sertifikāts ir uz mūžiem. Nekā tamlīdzīga. Kad iedod velnam mazo pirkstiņu, viņš paņems...

Foto

Tā nebija nekāda provokācija, grāmatnīcas darbiniekiem tikai izskatījās!

Valsts darba inspekcija, veicot pārbaudes uzņēmumos, neizmanto provocējošas metodes vai taktiku. Tāda netika izmantota arī Jūsu norādītajā gadījumā, kas...

Foto

Viļņa Ķirša paziņojumi nav īsti korekti

Vides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" vārdā vēlos atvainoties visiem rīdziniekiem, kuru pārvietošanās pa Rīgas ietvēm nedēļas nogalē bija apgrūtināta. Situācija...

Foto

Kā ne tikai es, bet arī citi var nesolīt iekšlietu darbiniekiem

Kā bijušais iekšlietu ministrs vēršos pie valsts prezidenta un premjera ar jautājumu: kā tieši nākamā...

Foto

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes...

Foto

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

Zinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa...

Foto

Informatīvie tēli

Bieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis...

Foto

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl...

Foto

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

Nekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai...

Foto

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

Veselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par...

Foto

Runāsim atklāti: faktiski finanšu sektors šobrīd ir kļuvis par viena valsts dienesta vadītājas īstenotās politikas upuri

Pirms dažiem gadiem gan ierēdniecība, gan politiskie lēmēji pēc neskaitāmiem...

Foto

Vainot sabiedrību, ka politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai paši politiķi

Ierobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā...

Foto

Hunta, sargies buntavnieka!

Sāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī...

Foto

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

Ar apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā...

Foto

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

Arvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav...

Foto

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

Divu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap...

Foto

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

Pieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek...

Foto

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas...