Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

VAS "Latvijas Pasts" padomes priekšsēdētājs Raimonds Dūda. Savulaik Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputāta kandidāts un ieliktenis. Uzkrājis vairāk nekā pusmiljonu skaidrā un bezskaidrā naudā. Šeftmanis, kura darbības izvērtējamas Nodokļu un muitas policijas pārvaldei. Un, iespējams, kādai mazliet nopietnākai iestādei. Ja vien tās Latvijā nebūtu nespējnieces.

Šis patiesībā nebūs faktoloģisks stāsts par JKP margināļiem ar bijušo satiksmes ministru Tāli Linkaiti priekšgalā vai par pašreizējo ministra izstrādājumu Kasparu Briškenu, kurš gatavs uz meliem, puspaspatiesībām un shēmām, lai saglābtu savu ādu. Šis drīzāk ir simbolisks stāsts par mums visiem. Par to, kāpēc Latvija vairāk nekā desmit gadu ilga "veiksmes stāsta" rezultātā ir kļuvusi par atpalikušāko valsti reģionā, kurai vairāk kopīga ar trešās pasaules valstīm nekā ar tik ļoti piesauktajām Ziemeļvalstīm. R. Dūda ir tikai simbolisks piemērs tam, kādi cilvēki nokļūst valsts kapitālsabiedrību pārvaldībā. Par to jums nepastāstīs ne Briškens, ne Evika Siliņa, ne Arvils Ašeradens, ne Krišjānis Kariņš, kuriem viss ir kārtībā. Vismaz ekseļu tabulās.

"Latvijas pasts" nonācis finansiāli smagā situācijā, intervijā Latvijas Radio atklāja uzņēmuma vadītāja Beāte Krauze-Čebotare. Ticami ir pieļaut, ka sabiedrība vēlētos ko vairāk zināt par iespējamiem šīs smagās situācijas līdzautoriem.

Spriežot pēc VAS "Latvijas pasts" padomes reglamentā (pieejams uzņēmuma mājaslapā) noteiktajiem kritērijiem:

- Padomes locekļiem, pildot amata pienākumus un īstenojot savas pilnvaras, ir pienākums rīkoties kā krietnam un rūpīgam saimniekam;

- Padomes locekļiem pastāvīgi jāpapildina savas zināšanas un prasmes jautājumos, kas saistīti ar Padomes locekļu pienākumu izpildi;

- Pieņemot lēmumus, padomes loceklis rīkojas sabiedrības labākajās interesēs, godprātīgi, ar pienācīgu uzcītību un rūpību.

Apskatot turpmāk aprakstītos faktus, jāsecina, ka gan par "Latvijas pasts" padomei noteiktajiem augstajiem profesionālās darbības un ētikas standartiem, gan par savu pienākumu izpildi attiecībā pret Latvijas valsti "Latvijas pasta" padomes priekšsēdētājam Raimondam Dūdam ir sava, visai savdabīga izpratne.

Raimonda Dūdas uznāciens "Latvijas pasta" pašā virsotnē notika bez liekas prelūdijas. Proti, 2021.gada 3.novembrī no kādas mazpazīstamas SIA “Mobility Asset Management” (šībrīža nosaukums SIA “EX-101”) valdes, amatus apvienojot, Raimonds Dūda uzreiz devās pildīt VAS "Latvijas pasts" padomes priekšsēdētāja pienākumus.

Šāds Raimonda Dūdas “lēciens” nav izskaidrojams nekā citādāk kā ar to, ka Satiksmes ministrija toreiz atradās Jaunās konservatīvās partijas pārziņā. Satiksmes ministrs toreiz bija Tālis Linkaits. VAS "Latvijas Pasts" padomi ieceļ Satiksmes ministrija.

Šobrīd nav precīzi zināms, kādus norādījumus Raimondam Dūdam deva viņa tābrīža “saimnieki” no partijas un ministrijas, jo šobrīd to atrašanās vieta (dažs pat it kā karojot Ukrainā, lai gan, ticamākais, sen jau pārbēdzis mājās) un turpmākie nodomi ir neskaidri.

Tomēr ir skaidrs, ka šis “pārvaldības un finanšu vadības eksperts ar vairāk nekā 20 gadu valdes un padomes līmeņa pieredzi starptautiskās korporatīvās kapitālsabiedrībās”, kā tas pompozi ierakstīts VAS "Latvijas Pasts" mājas lapā, savu destruktīvo darbību no sabiedrības un tiesībsargāšanas iestādēm turpmāk noslēpt vairs nevarēs.

Iecerētā 105 pastu nodaļu slēgšana, atstājot veselus Latvijas reģionus vēl dziļākai aizmirstībai, - šis ir loģisks turpinājums VAS "Latvijas pasts" padomes priekšsēdētāja Raimonda Dūdas izpratnei attiecībā uz to, kā, viņaprāt, jārīkojas attiecībā pret Latvijas valsti brīdī, kad paša uzņēmumam sagadījušas tādas palielākas nodokļu saistības.

No 2019.gada 11.jūlija līdz 2023.gada 23.oktobrim Raimonds Dūda bija patiesā labuma guvējs un amatpersona SIA “Mobility Asset Management”.

SIA “Mobility Asset Management” nodokļu parāds Latvijas valstij – tātad tiem pašiem Latvijas cilvēkiem, kuru pasta nodaļas Raimonds Dūda bija grasījies slēgt, uz amata pamešanas brīdi 2023.gada oktobrī bija 54 302,89 EUR.

Saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu Latvijas valstij zaudējumi tādējādi ir nodarīti lielā apmērā. Krimināllikuma 218.pants par to paredz brīvības atņemšanu.

Tomēr Raimonds Dūda 2023.gada oktobrī savu SIA “Mobility Asset Management” reizē ar nodokļu parādu 54 302,89 EUR apmērā, pie reizes samainot nosaukumu uz SIA “EX-101” un juridisko adresi no prestižas vietas Rīgas klusajā centrā uz kādu dzīvokli Ķekavas pievārtes “daudzstāvenē” (Cālīšpurva iela 27 k-1 - 18A, Baložos, Ķekavas novadā), “noraksta” pazīstamiem darboņiem Ivaram Bulim un Oskaram Tretjukam, kuru shēma, spriežot pēc vēsturiskiem ierakstiem publiskās datu bāzēs un publikācijām laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”, ir šāda:

- uztaisi nodokļu parādu savam uzņēmumam un tāpat kā Raimonds Dūda nolem to nemaksāt (Cālīšpurva ielā 27 k-1 - 18A, Baložos ir reģistrēta vesela šādu lielākoties jau likvidētu uzņēmumu plejāde);

- sazinies ar Ivaru Buli un/vai Oskaru Tretjuku, kuri “pēc rekomendācijām” darbojas šajā “nozarē” – Tretjuks pat ir zvērināts advokāts un nav pakautrējies, tā sacīt, nopietnībai, arī savu advokāta prakses vietu piereģistrēt turpat, “daudzstāvenē”;

- viņi tavu uzņēmumu, pie reizes nomainot adresi, nosaukumu (ne visos gadījumos, bet pēc klienta īpaša lūguma – kā mūsu padomes priekšsēdētāja epizodē) ar visu tevis sataisīto nodokļu parādu, kā saka, “paņem uz sevi”, pareizāk sakot, šim nolūkam īpaši izveidotu biedrību ar nosaukumu “Studio Legis” (par brīnumu – reģistrēta Latvijā);

- būtiska shēmas sastāvdaļa: amatpersona tevis ar nodokļu parādu sagandētajam uzņēmumam ar nolūku netiek atrasta;

- uzņēmumu, kuram nav amatpersonu, toties ir nodokļu parādi, palaiž piespiedu likvidācijā pati valsts – pēc Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra vai Valsts ieņēmumu dienesta iniciatīvas.

Pēc līdzīgas shēmas ir likvidēti SIA “Baltijas izklaides aģentūra” (www.idejunams.lv), SIA “Car Parts & Rent”, SIA “Gunpro”, SIA “IMPULSE SERVICE”, SIA “JMG dizains”, SIA “Motortech”, SIA “OUTEX”, SIA “PALLE PLUS”, SIA “PARTS UNLIMITED”.

Dažiem no šiem (Buli un Tretjuk, turpmāk strādājiet rūpīgāk) ir vēl “aizķēries” iepriekšējā īpašnieka – klienta, nodokļu nemaksātāja, domēns (SIA “Baltijas izklaides aģentūra” (www.idejunams.lv), SIA “REALDO” (www.realdo.lv)) vai pat tālruņa numurs (+371 29405199) – tā ir publiski pieejama informācija.

Šobrīd uzņēmumu ar iepriekšējo īpašnieku sataisītiem un nenomaksātiem nodokļu parādiem NOLIKVIDĒŠANAS darba kārtībā – Raimonda Dūdas SIA “Mobility Asset Management” – nu jau SIA “EX-101”, bez amatpersonām un vienā “bļodā” kopā ar pārējiem, pēc kuriem kopā ar visiem šīs shēmas autoriem un izpildītājiem jau sen bija jāatnāk Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbiniekiem.

Ak, jā, vēl jāpiebilst, ka 28.09.2023.g. – laikā, kad pasta nodaļu slēdzēju un ballīšu cienītāju stilā tika domāti jauni plāni Latvijas valsts un tās cilvēku čakarēšanai, Raimonda Dūdas vadītā SIA “Mobility Asset Management” tika izmesta no pievienotās vērtības nodokļu maksātāju reģistra. Un vēl maza nianse – SIA “Mobility Asset Management” 2021.gadā nebija pakautrējusies paprasīt un saņemt atlīdzības izmaksu dīkstāvē esošo uzņēmumu darbiniekiem apjomā, kur summa mērāma virs trīs nullēm.

Nobeigumam - ar īpašu veltījumu šībrīža satiksmes ministram K.Briškena k-gam un Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonām (mēs joprojām ticam, ka pārvaldei nav un nevar būt sakari ar tiem, kuri turīgus kungus ieliek VAS "Latvijas pasts" padomes priekšsēdētāju amatā, un ticam, ka šeit sniegtā informācija tiks izvērtēta tā, kā to paredz Kriminālprocesa likums): kā vēsta Raimonda Dūdas amatpersonas deklarācijas, jau 2021.gadā Raimonds Dūda bija uzkrājis vairāk nekā pusmiljonu eiro skaidrā un bezskaidrā naudā. Raimondam Dūdam ir bankas konts Šveices bankā, skaidrā naudā Raimonds Dūda brīvi uzglabā 45 000 EUR.

Viņa rīcībā ir automašīna Mercedes, un 2022.gadā viņš sevi palutinājis ar pulksteni, kura cena ir vairāk nekā 25 000 EUR. Kā VAS "Latvijas pasts" padomes priekšsēdētājs algā par 2022.gadu Raimonds Dūda saņēma 29 436.00 EUR. Valsts budžetam Raimonds Dūda, vadot SIA “Mobility Asset Management”, palika parādā tikai divas savas gada algas VAS "Latvijas pasts".

Kamēr tapa šis raksts, publiskajā telpā jau izskanējusi informācija, kā Jaunā Konservatīvā partija nu piekrītot Sakaru darbinieku arodbiedrības "PRO" (LSAB PRO) viedoklim, ka "Latvijas pasta" lēmums slēgt 105 pasta nodaļas no 172 esošajām pasta nodaļām esot sasteigts un neesot sagatavots atbilstoši Latvijas sabiedrības, it īpaši reģionu iedzīvotāju un mazāk aizsargāto iedzīvotāju interesēm un aicina parakstīties par arodbiedrības iniciatīvu "Latvijas pasta" nodaļu saglabāšanai. Secinājums ir vienkāršs – norobežošanās ir sākusies. Tas pats 25 000 eiro vērtais pulkstenis nervozi skaita atlikušo laiku.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...