Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc mūsu vakardienas sarunas nosūtu informāciju par PPA “Jaunā VIENOTĪBA” reputācijas, iekšējā mikroklimata un normālu darba apstākļu pasliktināšanos saistībā ar jauno izpilddirektoru Ventu Aperānu.

Tā kā regulāri komunicēju ar reģionālajām nodaļām, atsevišķiem to biedriem un pašvaldību deputātiem, informēju, ka no partijas nodaļām Ogrē, Jūrmalā, Tukumā (pagaidām vienīgās, ar ko Aperāns ir komunicējis) nācies dzirdēt neglaimojošas atsauksmes par Aperānu, kurš ar savu uzvedību un rupjo izturēšanos bija pārsteidzis vairāku nodaļu vadītājus un biedrus. Piemēram, Jūrmalas nodaļas vecbiedrus Aperāns bija nodēvējis par klientiem un sācis izteikt nepamatotus norādījumus, kā būtu jāvada nodaļa.

Ogres nodaļai licis nedēļas laikā “atjaunot nodaļas biedru sastāvu”, svītrojot vecos biedrus un uzņemot jaunus, tostarp viņa ieteiktus cilvēkus – lokālā mērogā pazīstamus kā cieši saistītus ar konkurējošām partijām vai pat to aktīvus biedrus, kuri iepriekš pretdarbojušies gan nodaļas pašvaldības deputātiem, gan partijas virzītajai politikai, tādējādi klaji ignorējot nodaļas īstenoto politisko stratēģiju, iekšējo mikroklimatu un argumentus. Pēc tam, kad Ogres nodaļas vadītāja par minēto informējusi partijas valdes locekļus, Aperāna kungs, to uzzinot, atkārtoti vērsies pie vadītājas, nosodot vadītājas atklātību un ņirgājoties apvainojis neapķērībā.

Jūrmalā Aperāns izteicis nepamatotus apvainojumus nodaļas vadītājai, kura ir ne vien pašvaldības deputāte, bet arī partijas “Vienotība” Ētikas komisijas vadītāja. Pēc Jūrmalas nodaļas apmeklējuma Aperāns pēkšņi pieņēma lēmumu nedoties tikties ar Tukuma nodaļas vadītāju, ignorējot iepriekšējo norunu. Tikai pateicoties ģenerālsekretāra vietnieces uzstājībai šī tikšanās tomēr notika.

Neskatoties uz to, Tukuma novada domes deputātei, kura ir zināma ar savu pozitīvismu un ilggadējo pieredzi partijas darbā, Aperānam bija jāskaidro, kā organizējams biroja darbs ar nodaļām un kā veicama komunikācija. Šīs nodaļas vecbiedrus darot piesardzīgus neizprotamā uzticamu, ilggadīgu partijas darbarūķu nomaiņa un savādas gaisotnes veidošanās.

Visas iepriekš minētās darbības ir nepieņemamas nodaļām un to biedriem, katrs šāds Aperāna nodaļu apmeklējums rada nepatiku pret PPA “Jaunā VIENOTĪBA” un pārdomas par to, kādēļ tādam cilvēkam tiek ļauts veidot komunikāciju PPA “Jaunā VIENOTĪBA” vārdā.

Šajā kontekstā vairākkārt dzirdēti komentāri par to, ka Aperāns pat nav PPA “Jaunā VIENOTĪBA” sastāvā esošas partijas biedrs, bet iepriekš ziedojis Latvijas Zaļajai partijai. Iepriekš minēto iemeslu dēļ aizvien regulārāk no PPA “Jaunā VIENOTĪBA” sastāvā esošo partiju biedriem dzirdama pārliecība, ka Aperānam ir pavisam cita vēlme un uzdevumi kā sagaidāms no partijas izpilddirektora – viņš nevis vieno, bet šķeļ.

Iepriekš minēto apstiprina arī darbs birojā - šeit ir pavisam slikta situācija. Jau no pirmā brīža, kad Aperāns sāka darboties birojā, viņa izturēšanās pret biroja darbiniekiem bijusi rupja, augstprātīga un efektīvu darbu apgrūtinoša. Pret vairākiem biroja darbiniekiem (ieskaitot mani) Aperāns veic mobingu, radot emocionāli smagus darba apstākļus, izsakot nepamatotus aizrādījumus, piezīmes saistībā ar darbinieku turpmāko nodarbinātību birojā, vedinot uz domām, ka nodarbinātība nebūs ilga un tiks atrasts kāds formāls iegansts nodarbinātības pārtraukšanai.

Aperāns biroja darbinieku vidū tiek skatīts ar aizdomām saistībā ar viņa pieļaujošo nostāju attiecībā uz neētiskām un pat pretlikumīgām rīcībām biroja darbā. Tāpat Aperāns, šķietami esot atbalstīts no PPA “Jaunā VIENOTĪBA” vadības, aizvien neiecietīgāk vēršas pret darbiniekiem, kuri izteikuši savus iebildumus pret finansiāla rakstura neatbilstībām biroja darbā. Piemēram, Aperāns ar savām darbībām centies apklusināt biroja darbiniekus, kas norādījuši uz kampaņas rēķinu slēpšanu, soda naudas nemaksāšanu, kā arī uz neatbilstībām darbinieku nodarbinātībā.

Tāpat tādi ikdienas fakti kā vārtu pults nesaskaņotas kopijas izveidošanas uzdevuma došana un organizācijas iekšējo, ierobežotas pieejamības informāciju saturošu dokumentu pieprasīšana un pārsūtīšana rada bažas par PPA “Jaunā VIENOTĪBA” rīcībā esošās informācijas drošību, tostarp bažām par PPA “Jaunā VIENOTĪBA” rīcībā esošo personas datu apstrādes tiesiskumu (jo īpaši saistībā ar datu nodošanu citām, man nezināmām personām). Darbiniekiem bez nekāda pamatojuma tiek slēgta piekļuve bankas kontu caurlūkošanai, ar tādu savu rīcību radot apstākļus, lai nevarētu veikt darbu, piemēram, izsekot biedru naudu un ziedojumu atbilstībai normatīvā regulējuma prasībām un sniegt informāciju par maksājumiem revīzijai.

Apmeklējot nodaļas, partijas ģenerālsekretāra vietniece labāk izvēlas braukt ar vilcienu, nekā atrasties vienā automašīna ar Aperānu, lai neuzklausītu viņa kārtējos apvainojumus un pazemojumus.

Aperāna vēlme slēpt informāciju, iespējams, skaidrojama ar viņa mērķi brīvi rīkoties un sekmēt savas personīgās intereses.

Uzskatu, ka ar iepriekš minētajām darbībām ne vien tiek pārkāptas vairākas normatīvā regulējuma prasības, bet arī tiek nodarīts kaitējums PPA “Jaunā VIENOTĪBA”, radot nepatiku un riebumu mūsu biedru vidū. Uzskatu, ka agri vai vēlu tas novedīs pie tā, ka biedri PPA “Jaunā VIENOTĪBA” pametīs, biroja darbiniekiem pacietības mērs būs pilns un tie vairs nespēs izturēt šādus darba apstākļus un vai nu uzteiks darba līgumus (sagaidāms, ka kā iemeslu norādot darba devēja radītos neciešamos darba apstākļus), vai vērsīsies uzraugošajās iestādēs un masu medijos, kas visticamāk radīs pamatotu nopietnu reputācijas kritumu PPA “Jaunā VIENOTĪBA” (gan saistībā ar biroja iekšējo darba stilu, gan ilgstošajiem normatīvā regulējuma pārkāpumiem dažādās jomās).

Ņemot vērā iepriekš minēto, ir skaidrs, ka Aperāns nav piemērots darbam politiskā partijā, kur nepieciešamas prasmes un iemaņas darbā ar cilvēkiem. Ļaunums, rupjība, nekompetence, negatīvisms un neizpratne par partijas un nodaļu darbību rada stipru pārliecību par viņa nepiemērotību šim amatam un izbrīnu par PPA “Jaunā VIENOTĪBA” viņam dotajām pilnvarām. Aperāns ir cilvēks bez vīzijas un stratēģiska redzējuma PPA “Jaunā VIENOTĪBA” nākotnei. Lai arī, iespējams, Aperānam ir kāda iepriekšēja pieredze uzņēmuma vadīšanā, tomēr būtiski atšķiras politiskas partijas darbība no sporta preču tirdzniecības. Kā PPA “Jaunā VIENOTĪBA” izpilddirektors vajadzīga personība, kas zināma PPA “Jaunā VIENOTĪBA”, pazīstama ar brīvprātīgas sabiedriskas organizācijas (partijas) darba specifiku un, galvenais, prot sastrādāties ar cilvēkiem, iedvesmot nevis izteikt pavēles regulāri ignorējot vispārpieņemtās ētikas normas un normatīvā regulējuma prasības.

Jau pirms mūsu vakardienas sarunas par iepriekš minēto esmu informējis arī Arvilu Ašeradenu, tomēr nekādi redzami uzlabojumi nav sekojuši. Līdz ar to, iespējams, Aperāns rīkojas viņa uzdevumā vai saskaņojot rīcību ar A. Ašeradenu. Ņemot vērā, ka esmu norādījis arī uz klaji aizliegtām rīcībām, nesekojot nekādām darbībām no A. Ašeradena, lūdzu ņemt vērā, ka, iespējams, viņš tajās ir iesaistīts un tādēļ neizrāda iniciatīvu vai pat apgrūtina (slēpj, traucē) informācijas ņemšanu vērā un atbilstošu rīcību, kā rezultātā situācija saglabājas nemainīga.

Pirms šīs vēstules sagatavošanas esmu saņēmis akceptu no ziņojumā minētajām personām par faktu un rīcības atspoguļojumu pareizību, tomēr, ņemot vērā, ka pēdējo mēnešu laikā biroja vide un Aperāna metodes ir nelabvēlīgas darbam, lūdzu iespēju robežās neizpaust informāciju par konkrētām personām un viņu neapmierinātību ar iepriekš minētajiem apstākļiem, jo no līdzšinējiem novērojumiem secinu, ka šādiem izteikumiem vai aizrādījumiem nereti seko negatīvu apstākļu radīšana no Aperāna puses (piemēram, jau iepriekš ir piedraudēts ar darba izbeigšanu ziņu publiskošanas gadījumā).

Ņemot vērā iepriekš minēto, lūdzu izvērtēt Aperāna piemērotību viņa amatam.

Tāpat, lūdzu man kā partijas “VIENOTĪBA” biedram sniegt informāciju par to, vai tiks veiktas kādas darbības iepriekš minēto normatīvā regulējuma pārkāpumu (jo īpaši attiecībā uz mobingu un citiem nodarbinātību regulējošiem tiesību aktu pārkāpumiem) izskaušanai un seku novēršanai PPA “Jaunā VIENOTĪBA”.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...