Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc mūsu vakardienas sarunas nosūtu informāciju par PPA “Jaunā VIENOTĪBA” reputācijas, iekšējā mikroklimata un normālu darba apstākļu pasliktināšanos saistībā ar jauno izpilddirektoru Ventu Aperānu.

Tā kā regulāri komunicēju ar reģionālajām nodaļām, atsevišķiem to biedriem un pašvaldību deputātiem, informēju, ka no partijas nodaļām Ogrē, Jūrmalā, Tukumā (pagaidām vienīgās, ar ko Aperāns ir komunicējis) nācies dzirdēt neglaimojošas atsauksmes par Aperānu, kurš ar savu uzvedību un rupjo izturēšanos bija pārsteidzis vairāku nodaļu vadītājus un biedrus. Piemēram, Jūrmalas nodaļas vecbiedrus Aperāns bija nodēvējis par klientiem un sācis izteikt nepamatotus norādījumus, kā būtu jāvada nodaļa.

Ogres nodaļai licis nedēļas laikā “atjaunot nodaļas biedru sastāvu”, svītrojot vecos biedrus un uzņemot jaunus, tostarp viņa ieteiktus cilvēkus – lokālā mērogā pazīstamus kā cieši saistītus ar konkurējošām partijām vai pat to aktīvus biedrus, kuri iepriekš pretdarbojušies gan nodaļas pašvaldības deputātiem, gan partijas virzītajai politikai, tādējādi klaji ignorējot nodaļas īstenoto politisko stratēģiju, iekšējo mikroklimatu un argumentus. Pēc tam, kad Ogres nodaļas vadītāja par minēto informējusi partijas valdes locekļus, Aperāna kungs, to uzzinot, atkārtoti vērsies pie vadītājas, nosodot vadītājas atklātību un ņirgājoties apvainojis neapķērībā.

Jūrmalā Aperāns izteicis nepamatotus apvainojumus nodaļas vadītājai, kura ir ne vien pašvaldības deputāte, bet arī partijas “Vienotība” Ētikas komisijas vadītāja. Pēc Jūrmalas nodaļas apmeklējuma Aperāns pēkšņi pieņēma lēmumu nedoties tikties ar Tukuma nodaļas vadītāju, ignorējot iepriekšējo norunu. Tikai pateicoties ģenerālsekretāra vietnieces uzstājībai šī tikšanās tomēr notika.

Neskatoties uz to, Tukuma novada domes deputātei, kura ir zināma ar savu pozitīvismu un ilggadējo pieredzi partijas darbā, Aperānam bija jāskaidro, kā organizējams biroja darbs ar nodaļām un kā veicama komunikācija. Šīs nodaļas vecbiedrus darot piesardzīgus neizprotamā uzticamu, ilggadīgu partijas darbarūķu nomaiņa un savādas gaisotnes veidošanās.

Visas iepriekš minētās darbības ir nepieņemamas nodaļām un to biedriem, katrs šāds Aperāna nodaļu apmeklējums rada nepatiku pret PPA “Jaunā VIENOTĪBA” un pārdomas par to, kādēļ tādam cilvēkam tiek ļauts veidot komunikāciju PPA “Jaunā VIENOTĪBA” vārdā.

Šajā kontekstā vairākkārt dzirdēti komentāri par to, ka Aperāns pat nav PPA “Jaunā VIENOTĪBA” sastāvā esošas partijas biedrs, bet iepriekš ziedojis Latvijas Zaļajai partijai. Iepriekš minēto iemeslu dēļ aizvien regulārāk no PPA “Jaunā VIENOTĪBA” sastāvā esošo partiju biedriem dzirdama pārliecība, ka Aperānam ir pavisam cita vēlme un uzdevumi kā sagaidāms no partijas izpilddirektora – viņš nevis vieno, bet šķeļ.

Iepriekš minēto apstiprina arī darbs birojā - šeit ir pavisam slikta situācija. Jau no pirmā brīža, kad Aperāns sāka darboties birojā, viņa izturēšanās pret biroja darbiniekiem bijusi rupja, augstprātīga un efektīvu darbu apgrūtinoša. Pret vairākiem biroja darbiniekiem (ieskaitot mani) Aperāns veic mobingu, radot emocionāli smagus darba apstākļus, izsakot nepamatotus aizrādījumus, piezīmes saistībā ar darbinieku turpmāko nodarbinātību birojā, vedinot uz domām, ka nodarbinātība nebūs ilga un tiks atrasts kāds formāls iegansts nodarbinātības pārtraukšanai.

Aperāns biroja darbinieku vidū tiek skatīts ar aizdomām saistībā ar viņa pieļaujošo nostāju attiecībā uz neētiskām un pat pretlikumīgām rīcībām biroja darbā. Tāpat Aperāns, šķietami esot atbalstīts no PPA “Jaunā VIENOTĪBA” vadības, aizvien neiecietīgāk vēršas pret darbiniekiem, kuri izteikuši savus iebildumus pret finansiāla rakstura neatbilstībām biroja darbā. Piemēram, Aperāns ar savām darbībām centies apklusināt biroja darbiniekus, kas norādījuši uz kampaņas rēķinu slēpšanu, soda naudas nemaksāšanu, kā arī uz neatbilstībām darbinieku nodarbinātībā.

Tāpat tādi ikdienas fakti kā vārtu pults nesaskaņotas kopijas izveidošanas uzdevuma došana un organizācijas iekšējo, ierobežotas pieejamības informāciju saturošu dokumentu pieprasīšana un pārsūtīšana rada bažas par PPA “Jaunā VIENOTĪBA” rīcībā esošās informācijas drošību, tostarp bažām par PPA “Jaunā VIENOTĪBA” rīcībā esošo personas datu apstrādes tiesiskumu (jo īpaši saistībā ar datu nodošanu citām, man nezināmām personām). Darbiniekiem bez nekāda pamatojuma tiek slēgta piekļuve bankas kontu caurlūkošanai, ar tādu savu rīcību radot apstākļus, lai nevarētu veikt darbu, piemēram, izsekot biedru naudu un ziedojumu atbilstībai normatīvā regulējuma prasībām un sniegt informāciju par maksājumiem revīzijai.

Apmeklējot nodaļas, partijas ģenerālsekretāra vietniece labāk izvēlas braukt ar vilcienu, nekā atrasties vienā automašīna ar Aperānu, lai neuzklausītu viņa kārtējos apvainojumus un pazemojumus.

Aperāna vēlme slēpt informāciju, iespējams, skaidrojama ar viņa mērķi brīvi rīkoties un sekmēt savas personīgās intereses.

Uzskatu, ka ar iepriekš minētajām darbībām ne vien tiek pārkāptas vairākas normatīvā regulējuma prasības, bet arī tiek nodarīts kaitējums PPA “Jaunā VIENOTĪBA”, radot nepatiku un riebumu mūsu biedru vidū. Uzskatu, ka agri vai vēlu tas novedīs pie tā, ka biedri PPA “Jaunā VIENOTĪBA” pametīs, biroja darbiniekiem pacietības mērs būs pilns un tie vairs nespēs izturēt šādus darba apstākļus un vai nu uzteiks darba līgumus (sagaidāms, ka kā iemeslu norādot darba devēja radītos neciešamos darba apstākļus), vai vērsīsies uzraugošajās iestādēs un masu medijos, kas visticamāk radīs pamatotu nopietnu reputācijas kritumu PPA “Jaunā VIENOTĪBA” (gan saistībā ar biroja iekšējo darba stilu, gan ilgstošajiem normatīvā regulējuma pārkāpumiem dažādās jomās).

Ņemot vērā iepriekš minēto, ir skaidrs, ka Aperāns nav piemērots darbam politiskā partijā, kur nepieciešamas prasmes un iemaņas darbā ar cilvēkiem. Ļaunums, rupjība, nekompetence, negatīvisms un neizpratne par partijas un nodaļu darbību rada stipru pārliecību par viņa nepiemērotību šim amatam un izbrīnu par PPA “Jaunā VIENOTĪBA” viņam dotajām pilnvarām. Aperāns ir cilvēks bez vīzijas un stratēģiska redzējuma PPA “Jaunā VIENOTĪBA” nākotnei. Lai arī, iespējams, Aperānam ir kāda iepriekšēja pieredze uzņēmuma vadīšanā, tomēr būtiski atšķiras politiskas partijas darbība no sporta preču tirdzniecības. Kā PPA “Jaunā VIENOTĪBA” izpilddirektors vajadzīga personība, kas zināma PPA “Jaunā VIENOTĪBA”, pazīstama ar brīvprātīgas sabiedriskas organizācijas (partijas) darba specifiku un, galvenais, prot sastrādāties ar cilvēkiem, iedvesmot nevis izteikt pavēles regulāri ignorējot vispārpieņemtās ētikas normas un normatīvā regulējuma prasības.

Jau pirms mūsu vakardienas sarunas par iepriekš minēto esmu informējis arī Arvilu Ašeradenu, tomēr nekādi redzami uzlabojumi nav sekojuši. Līdz ar to, iespējams, Aperāns rīkojas viņa uzdevumā vai saskaņojot rīcību ar A. Ašeradenu. Ņemot vērā, ka esmu norādījis arī uz klaji aizliegtām rīcībām, nesekojot nekādām darbībām no A. Ašeradena, lūdzu ņemt vērā, ka, iespējams, viņš tajās ir iesaistīts un tādēļ neizrāda iniciatīvu vai pat apgrūtina (slēpj, traucē) informācijas ņemšanu vērā un atbilstošu rīcību, kā rezultātā situācija saglabājas nemainīga.

Pirms šīs vēstules sagatavošanas esmu saņēmis akceptu no ziņojumā minētajām personām par faktu un rīcības atspoguļojumu pareizību, tomēr, ņemot vērā, ka pēdējo mēnešu laikā biroja vide un Aperāna metodes ir nelabvēlīgas darbam, lūdzu iespēju robežās neizpaust informāciju par konkrētām personām un viņu neapmierinātību ar iepriekš minētajiem apstākļiem, jo no līdzšinējiem novērojumiem secinu, ka šādiem izteikumiem vai aizrādījumiem nereti seko negatīvu apstākļu radīšana no Aperāna puses (piemēram, jau iepriekš ir piedraudēts ar darba izbeigšanu ziņu publiskošanas gadījumā).

Ņemot vērā iepriekš minēto, lūdzu izvērtēt Aperāna piemērotību viņa amatam.

Tāpat, lūdzu man kā partijas “VIENOTĪBA” biedram sniegt informāciju par to, vai tiks veiktas kādas darbības iepriekš minēto normatīvā regulējuma pārkāpumu (jo īpaši attiecībā uz mobingu un citiem nodarbinātību regulējošiem tiesību aktu pārkāpumiem) izskaušanai un seku novēršanai PPA “Jaunā VIENOTĪBA”.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...