Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Jaunzeme atkal pārkāpj likumu

Pietiek lasītājs
06.01.2021.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores izstrādājums Ieva Jaunzeme savas nekompetences vai citu iemeslu dēļ kārtējo reizi pārkāpj likumu.

Pieaugot Covid-19 izplatībai Latvijā, arvien biežāk tiek runāts par nepieciešamību pēc iespējas vairāk darba veikt attālināti. Privāti uzņēmumi un valsts iestādes izvēlas šādu darbības modeli, nodrošinot saviem darbiniekiem visu nepieciešamo, lai viņi var veikt savus pienākumus no mājām, vai arī vienojas par kompensācijām darbiniekiem radušos izdevumu segšanai.

Arī I.Jaunzeme ir izdevusi rīkojumu piedāvāt daļai VID darbinieku veikt savus darba pienākumus attālināti. Ideja pati par sevi ir atbalstāma, tomēr ir viena nianse - parakstot šo dokumentu, darbiniekiem ir jāpiekrīt pašiem segt visus ar attālinātā darba pienākumiem saistītos izdevumus (dokumentu skatīt pielikumā).

Nianse pati par sevi varbūt ir amizanta - kā nekā I.Jaunzeme ir slavena, ar vienu roku nosakot par VID prioritātēm skriet pakaļ kapeikām, ar otru atlaižot miljonu parādus savu politisko aizstāvju draugiem un sponsoriem. Amizants ir arī pats fakts, ka I.Jaunzeme no savas tikpat neveiksmīgās draudzenes Ilzes Viņķeles (A/Par) tikai tagad ir saņēmusi ideju par nepieciešamību pasargāt VID darbiniekus.

Tomēr, tā kā dzīvojam tiesiskā valstī, joprojām spēkā ir Darba likums, kurā diezgan skaidri norādīts, ka darba devējam ir pienākums kompensēt darbiniekiem ar amata pienākumiem saistītos izdevumus. Tādējādi I.Jaunzeme savas nezināšanas vai speciāli ar savu rīkojumu kārtējo reizi pārkāpj likumu.

Kaut arī kopš I.Jaunzemes stāšanās amatā VID ir ievērojami pacēlis likumu nezināšanas un bezatbildības latiņu, līdz šim tas tika vērsts pret parastiem Latvijas nodokļu maksātājiem. Fakts, ka VID šobrīd ar I.Jaunzemes svētību pārkāpj likumu pats pret saviem darbiniekiem, ir jauns tiesiskās degradācijas līmenis.

Interesanti, vai par šo kaut kas sakāms ir arī VID darbību pārraugošajai Finanšu ministrijai?

Red.piez. Valsts ieņēmumu dienests nekādus komentārus saistībā ar šiem faktiem sniegt šodien nevēlējās.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Egils Borats

FotoAcīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt arvien dīvainākas lietas.
Lasīt visu...

21

Alda Gobzema rekviēms

FotoTuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie varas galda. Gobzema aktivitātes var pielīdzināt kopējai plūsmai, kura sākās ar Brexit kampaņu un Donalda Trampu nākšanu pie varas ASV un notikumiem citur pasaulē, kur par galveno dzinuli ir ārējs vai iekšējs drauds, briesmas, netaisnība. Gobzems draud ar procesu sākšanu visiem par neslavas celšanu, bet sausais atlikums ir tāds, ka nekas tāds nav noticis. Turpretim ir ierosināti procesi pret viņu par neslavas celšanu, kur verdikts ir bijis viens ne Aldim par labu.
Lasīt visu...