Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ņemot vērā pašreizējo situāciju ar straujo Covid-19 infekcijas izplatību un to, ka š.g. 11.oktobrī stājas spēkā 2021.gada 28.septembrī pieņemtie Ministru kabineta noteikumi Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” (turpmāk – MK noteikumi), informējam par būtiskākajām izmaiņām.

Šobrīd Personālvadības pārvalde sadarbībā ar visām VID struktūrvienībām izstrādā VID amatu sarakstu, kuru amata pienākumu izpildei ar 2021.gada 15.novembri ir nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts (turpmāk - sadarbspjējīgs sertifikāts). Minētais rīkojums tiks izdots tuvākajās dienās, bet ne vēlāk kā līdz 8.oktobrim un par to informācija būs vēlāk;

- no š.g. 11.oktobra amata pienākumu izpildi klātienē veic nodarbinātie tikai ar derīgu sadarbspējīgu sertifikātu vai uzrādot testēšanas sertifikātu (t.sk. nodarbinātie, kuru amatiem ar rīkojumu tiks noteikta obligāta prasība par vakcināciju). Tātad visi nodarbinātie, kam nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts par vakcināciju pret Covid-19 infekciju uz darbu klātienē dodas tikai ar testēšanas rezultātiem.

- lai pienākumus veiktu klātienē, nodarbinātajam tiešajam vadītājam ir jāuzrāda testēšanas sertifikāts (var nosūtīt elektroniski), par pēdējo 72 stundu laikā veiktu RNS testu vai pēdējo 24 stundu laikā veiktu antigēna testu (ja šī testa rezultāts ir negatīvs) un testēšana jāveic par saviem līdzekļiem) vai derīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

- visi nodarbinātie, kam amata pienākumu izpilde to pieļauj savus amata pienākumus pilda attālināti.

Ja minētie nodarbinātie nevarēs uzrādīt derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, vai testēšanas pārskatu netiks pielaisti pie amata pienākumu izpildes un nodarbinātajiem noteikta dīkstāve, bez darba samaksas saglabāšanas. Šobrīd tiek izskatīta iespēja pārejas posmā līdz 2021.gada 15.novembrim kompensēt testēšanas izdevumus tiem nodarbinātajiem, kas darba specifikas dēļ pienākumu izpildi nevar veikt attālināti un nav iespējams atlikt pienākumu uz vēlāku laiku. Informācija par to tiks sniegta atsevišķi.

Aicinām nodarbinātos, kuriem nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta sabiedrības veselības un drošības nodrošināšanai un pastāvošo risku mazināšanai izskatīt iespēju vakcinēties.

Vakcinācija ir drošākais un efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no smagām slimības formām un kopīgiem spēkiem mazinātu Covid-19 infekcijas izplatību. Ņemot vērā daudzpusīgo informāciju, kura ir publicēta par vakcināciju, aicinām tos nodarbinātos, kuri nevarēja piedalīties paneļdiskusijā “Vakcinācija – mīti un patiesības, jautājumi un atbildes!”, noskatīties video ierakstu šeit.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...