Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai ekonomiskās sankcijas pret Krieviju (turpmāk – Sankcijas) būtu efektīvas, ir svarīgi, lai tās tiktu īstenotas vienoti vismaz Eiropas savienības(ES) ietvaros. Lai kliedētu bažas, ka Latvijas valdības iecerētā un īstenojamā Sankciju politika nav tikpat bezatbildīga, nekompetenta un neefektīva kā tās īstenotie pasākumi cīņā ar COVID-19 pandēmiju, lūdzam jūs sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem.

Jūsuprāt, kāds ir šī aizlieguma mērķis? Un vai Latvija bez plaša pārējo ES valstu atbalsta - liegt Krievijas izcelsmes dabasgāzes iegādi - sasniegs šo izvirzīto mērķi? Lūdzam pamatot ar faktiem jūsu atbildi.

Vai jums ir jelkādi aprēķini, vismaz nojēga - kāds un cik liels būs šī aizlieguma iespaids uz Latvijas ekonomiku? Lūdzam ar faktiem pamatot savu atbildi.

Ja uzskatāt, ka Latvija, ieviešot šo aizliegumu, bez plašas ES valstu līdzdalības tajā spēs radīt vērā ņemamu (vismaz pamanāmu) ietekmi ne tikai Latvijas, bet arī Krievijas ekonomikai, lūdzam sniegt pamatojumu, kas to apliecina.

Vai jums ir zināms, cik liels Latvijas vajadzībām ir dabas gāzes iepirkuma apjoms no Krievijas? Kādā veidā ir paredzēts to aizstāt?

Vai jums ir konkrēts plāns, vismaz nojēga - izmantojot kādus reālos piegādes avotus, kādus reāli pieejamos piegādes kanālus, kādos apjomos, par kādu cenu un kādos termiņos būs iespējams nodrošināt Latvijai nepieciešamo dabasgāzes apjomu, ņemot vērā, ka gāzes iepirkumi nākošajai apkures sezonai ir jāuzsāk laikus? Lūdzam konkrēti ar faktiem un aprēķiniem pamatot savu atbildi.

Vai jums ir jelkādas aplēses, vismaz nojēga, par cik sadārdzināsies dabasgāzes cena Latvijas patērētājiem šāda aizlieguma rezultātā?

Vai esat lietas kursā par reāli pieejamajām Klaipēdas LNG termināla jaudām, kuras būtu izmantojamas, lai varētu apgādāt Latvijas patērētājus ar dabas gāzi? Kā jūs vērtējat šo jaudu pieejamību?

Vai un kādas ir noslēgtās vienošanās ar Klaipēdas LNG terminālu par Latvijas patērētājiem paredzēto dabasgāzes apjomu piegādi? Vai uzskatāt tās par pietiekamām, lai nodrošinātu Latvijai nepieciešamo piegāžu drošumu? Lūdzam pamatot savu atbildi.

Kādā veidā ir paredzēts nodrošināt nepieciešamo drošumu Latvijas energosistēmai uz nākošo apkures sezonu? Lūdzam pamatot savu atbildi.

Lūdzam paskaidrot, kādā veidā reāli ir iespējams izpildīt likumprojektā Ekonomikas  ministrijas paredzēto prasību publiskajam tirgotājam nodrošināt "drošības rezerves" Latvijas patērētājiem, ja šādam iepirkumam nepieciešamās Klaipēdas LNG termināla jaudas nav pieejamas vismaz līdz šī gada oktobrim, bet Krievijas izcelsmes gāzi iepirkt nedrīkstēs?

Latvijai pieņemot aizliegumu iepirkt Krievijas dabasgāzi, kādā veidā tiks nodrošināts, lai šis aizliegums netiktu apiets, iepērkot šo gāzi caur citu valstu kompānijām? Jeb tā tiek atstāta kā iespēja, kā iepirkt Krievijas gāzi Latvijas vajadzībām, apejot šo "aizliegumu", par to pašu Krievijas gāzi samaksājot vienkārši augstāku cenu, tādējādi dodot iespēju nopelnīt starpniekkompānijām, izmantojot šo "aizliegumu"?

Kāpēc, ja patiesais šī "aizlieguma" mērķis ir radīt negatīvas ekonomiskās sekas Krievijai, Latvija tās necenšas īstenot kopēji ar pārējām ES valstīm, kas radītu šādu efektu uz Krievijas ekonomiku, bet gan cenšas to īstenot tādā veidā, lai tas radītu jūtamas negatīvas sekas tikai Latvijas ekonomikai un Latvijas sabiedrībai?

Kam, un no kādiem finanšu avotiem būs jāsedz ar šo aizliegumu radītie zaudējumi tiem Latvijas patērētājiem un tirgotājiem, kuri ir jau noslēguši līgumus par dabasgāzes piegādi, izmantojot pašreiz esošās Krievijas dabasgāzes piegādes iespējas? Lūdzam pamatot savu atbildi un pievienot savas iespējamo zaudējumu aplēses - ja jums tādas ir.

Attēlā - ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

FotoŠonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk. Nacionālā apvienība aicināja premjeru padzīt amatam nepiemērotu ministri, pret ko premjers, Saeimas spīkera vārdiem runājot, neiebilda, taču pie viena padzina arī citu ministru, pret kuru nevienam pretenziju nebija.
Lasīt visu...

6

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

FotoKrievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības uzdevums bija maksimāli ātri atteikties no Krievijas gāzes un nodrošināt alternatīvas piegādes par saprātīgu cenu. Gandrīz trīs mēnešu laikā par to atbildīgais ekonomikas ministrs neko no tā nav spējis izdarīt.
Lasīt visu...

13

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

FotoŠobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares, aicinām valdību un koalīcijas partnerus nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus.
Lasīt visu...

21

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

FotoVakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam spiedienam, ir nolēmis mani neatbalstīt. Šī būs mana pēdējā darba diena iekšlietu ministres amatā.”
Lasīt visu...

13

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

FotoLatvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu laikā mainīt ministru, kurš ir atbildīgs par daudzu šobrīd ļoti svarīgu jautājumu risināšanu, ir bezatbildīgi.
Lasīt visu...

21

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

FotoSociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju nepārdomāta rīcība un atsevišķu valsts amatpersonu aizvainojuši izteikumi izraisījuši Latvijas sabiedrībā pastiprinātu spriedzi, kādu mūsu valstī nav nācies piedzīvot pēdējo gadu desmitu laikā.
Lasīt visu...

21

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

FotoVai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar vācu armiju Otrā pasaules kara laikā?
Lasīt visu...