Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pretrunīgi vērtētā Jūrmalas attīstības biedrība (JAB), kas kūrortpilsētā guvusi ievērību ar spēju skaļi protestēt pret vieniem projektiem, „nepamanīt” citus un pēc laika „aizmirst” arī savus skaļos protestus, pēdējos gados ir nākusi klajā ar daudziem skaļiem paziņojumiem. Taču, kā izrādās, ir jautājumi, uz kuriem tā atbildēt nevēlas, - Pietiek šodien publicē jautājumus, uz kuriem pēc divas nedēļu pārdomām Jūrmalas attīstības biedrības vadītājs Uldis Kronblūms (attēlā) pavēstīja: "Jūsu jautājumi nav pareizu žurnālistu jautājumi, uz tādiem es neatbildēšu!"

- JAB savulaik iestājās pret Aināra Šlesera mājas būvniecību un tās iespējamo kaitējumu dabai. Kā šis process beidzās? Kādēļ JAB pārtrauca uzturēt savu prasību?

- Mediji ziņoja, ka būvatļauja A. Šlesera mājas būvniecībai tika apturēta pēc tam, kad Jūrmalas aizsardzības biedrība 2011.gadā to apstrīdēja tiesā, iebilstot pret būvniecību piejūras priežu mežā. Kā beidzās šī tiesvedība?

- Publiski laiku pa laikam ir izteikti pārmetumi, ka JAB rīkojas kā šantažētāji, aktīvi iestājoties pret vieniem uzņēmēju projektiem, bet citus neaizskarot vai arī pārstājot pret tiem vērsties. Vai šiem pārmetumiem ir pamats? Lūdzu, atbildi pamatojiet.

- Pēdējos gados laiku pa laikam parādās ziņas par JAB tiesvedībām saistībā ar Jūrmalas vides, apbūves un saistītiem jautājumiem, taču tās ir fragmentāras, nekļūst skaidrs, ar ko kura tiesvedība ir beigusies. Vai, lūdzu, varat sniegt pārskatu par pēdējiem trim – pieciem gadiem: kādi spriedumi ir stājušies spēkā (lūdzu, miniet lietu numurus), kādas lietas pašlaik atrodas kādā izskatīšanas instancē?

- JAB ir publiski izteikti pārmetumi, ka tā publiski atzīmē savus panākumus tiesvedībās, bet noklusē zaudējumus un neveiksmes. Kā Jūs varat komentēt šos pārmetumus? Vai tie atbilst patiesībai? Atbildi, lūdzu, pamatojiet.

- 2016. gada oktobrī JAB paziņoja, ka tā ir iesniegusi pieteikumu Satversmes tiesā par Jūrmalas teritorijas plānojumu. Sakiet, lūdzu, kā beidzās šī tiesvedība? Vai tiesa pieņēma pieteikumu? Ja nē, ar kādu pamatojumu? Vai varat atsūtīt Satversmes tiesas pamatojumu pilnā apmērā?

- Administratīvā apgabaltiesa 2018.gada 21.jūnija spriedumā par viesu nama būvniecību Jūras ielā 32A ir norādījusi, ka Jūrmalas aizsardzības biedrības rīcība liecina par vēlmi jebkādiem līdzekļiem, pamatotiem un nepamatotiem, novilcināt trešās personas tiesības izmantot ar būvatļauju piešķirtās apbūves tiesības un par JAB necieņu pret tiesu un negodprātīgu rīcību. Kā Jūs to komentējat? Kāda ir virzība šajā lietā?

-  Jūrmalas attīstības biedrība vāca parakstus pret teritorijas plānošanas dokumentu (Aicinām portālā ManaBalss atbalstīt Jūrmalas aizsardzības biedrības iebildumus pret “viltus” izmitināšanas objektu būvniecību, lokālplānojumu Jūrmalā, Turaidas ielā 10/12 un Jūrmalas teritorijas plānojuma grozījumiem”). Vai izdevās savākt nepieciešamos 1000 parakstus? Kāda bija tālākā JAB rīcība? Kāda ir šī iesnieguma tālākā virzība un rezultāts? Ar ko skaidrojat parakstu vākšanas rezultātus?

-  JAB mājas lapā minēts, ka Jūrmalas aizsardzības biedrība ir veikusi pētījumu, kurš apliecina, ka no Eiropas Savienības valstīm Latvijā ir visierobežotākās iespējas kandidēšanai pašvaldību vēlēšanās. Par kādiem līdzekļiem JAB veica šo pētījumu?

-  Cik biedru pašlaik ir Jūrmalas aizsardzības biedrībai? Vai, lūdzu, varat iepazīstināt ar biedru sarakstu! Vai biedru saraksts ir iesniegts Uzņēmumu reģistrā?

-  No kādiem ienākumiem savu darbību finansē Jūrmalas attīstības biedrība? Tās pārskati rāda, ka biedrībai faktiski nav oficiālu ieņēmumu. Kā tas, lūdzu, ir iespējams?

- Pirms dažiem gadiem portāls pietiek.com publicēja informāciju par Jūsu iespējamu interešu konfliktu, reizē darbojoties biedrībā un strādājot AS Latvenergo? Kā Jūs varat komentēt publikācijā minētos faktus? Vai Jūs joprojām darbojaties AS Latvenergo vai kādā tās meitasuzņēmumā?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man vislabāk spēs palīdzēt Selma Levrence, jo viņa ir jauna, gudra, pieredzējusi un zina daudzas valodas

FotoPēc ilgām pārdomām par to, kas varētu kļūt par manu palīgu Saeimā, esmu izlēmis, ka tā būs Selma Levrence, un man ir liels prieks, ka viņa ir tam piekritusi.
Lasīt visu...

21

„Sargsuns” pazemīgi lūdz atlikt nodokļu reformu

FotoLatvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) aicina valdošo koalīciju atlikt nodokļu reformas uzsākšanu no 2021. gada 1. jūnija. LPIA uzskata, ka valsts pārvalde nav pietiekami informējusi sabiedrību, it sevišķi to sabiedrības daļu, kuru reforma skars tieši, ietekmējot tās finansiālo labklājību. Vēl nesen vēstulē vērsāmies pie jums ar bažām un problēmjautājumu uzskaitījumu, lai novērstu reformas negatīvo ietekmi uz mūsu nozari.
Lasīt visu...

21

Viss sākās ar Šleseru!

FotoTvnet var lasīt Re:Baltica sagatavotu propagandas rakstu, kurā skaidri tiek pateikts, ka Latvijā baznīcas nedrīkst aizstāvēt kristīgās vērtības! Esmu pārsteigts, ar kādu naidu pret Baznīcām, pret kristīgām vērtībām un cilvēkiem, kuriem kristīgās vērtības ir svarīgas, vēršas Re:Baltica!
Lasīt visu...

18

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

FotoPašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā, ir neizplatīt nepatiesu informāciju, pašiem neradīt nepatiesu informāciju un neizplatīt citu radītās “feika” ziņas.
Lasīt visu...