Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Labdien visapkārt! Kā visiem labi klājas šajā pirmdienā? Nupat, pēc pusdienām (lasis, makaroni, salāti) zobus tīrot uz balkona, konstatēju, ka patlaban cenšas konkurēt saule no vienas puses un auksts vējš no otras puses. Zinu, patlaban ir tas gada laiks, kad nevar zināt, kā ģērbties, jo saulē būs karsti un ēnā būs auksti. Protams, tā nav vissmagākā no problēmām. Tas tā.

Pēc apmēram 20 minūtēm došos uz televīziju raidījumu ierakstīt. Galvenā tēma mums šovakar būs tas, kas pagājušajā nedēļā notika Tukumā. Cilvēks vārdā Normunds nāca mājās četros no rīta. Kāpņu telpā kāds viņu aplaistīja ar degmaisījumu un aizdedzināja.

Cilvēka dzīvesbiedrs Artis, dzirdot viņu kliedzot un saucot, izskrēja no dzīvokļa nākt palīgā. Pirmais cilvēks guva apdegumus uz 85% no viņa organisma (!), otrs pamatīgi apdedzinājās, cenšoties viņu glābt. Runa ir par diviem gejiem. Runa ir par diviem vīriešiem, kuriem Tukumā ir kopēja saimniecība un kopējs dzīvoklis. Runa ir par diviem vīriešiem, kuri abi strādā veselības aprūpes sistēmā un palīdz glābt citus.

Tukuma policijas darbs, cik varu spriest, ir zem katras kritikas. Pirmajā ziņojumā no policijas bija teikts, ka ir konstatēts ugunsgrēks, kurā deg drēbes. Tas tika ziņots Neatkarīgajās Tukuma Ziņās, un Artim nācās sazināties ar laikrakstu no palātas slimnīcā, lai ar acīmredzamu izmisumu pateiktu, ka tās nebija drēbes, tas bija dzīvs cilvēks, kurš tur dega.

Esmu lasījis, ka policija sākotnēji arī izvirzīja variantu, ka Normunds bija gribējis uztaisīt pašnāvību. Visai savdabīgs veids, kā tā kaut ko darīt. Hinduistu mistiķis viņš taču nav. Gribu cerēt, ka pēc šāda sākuma policija uzies to, kurš to izdarīja. Atbilstoši Arta teiktajam tajā pašā dienā pa dienu Normunds savu uzbrucēju satika kāpņu telpā arī dienā, iepūta asaru gāzi acīs, cilvēks aizmuka. Acīmredzot nakts tumsā viņš atgriezās, bet jādomā, ka Normunds, ja viņš vispār pēc notikušā spēj parunāt, varēs identificēt neģēli.

Taču man te galvenais ir cita lieta. Valsts prezidents Tviterī teica, ka naidam mūsu valsti nav vietas. Premjerministrs Tviterī pateica, ka naidam mūsu valstī nav vietas. Saeimas priekšsēdētāja pati neko neteica, vien Tviterī pārpublicēja vēsti no viņas pārstāvētās Nacionālās apvienības, kurā arī bija teikts, ka naidam mūsu valstī nav vietas.

Tā būtu tā pati Nacionālā apvienība (NA), kura patlaban dara visu iespējamo, lai nodrošinātu, ka Artim un Normundam, kā arī Jānim un Pēterim, Silvijai un Annai un visiem pārējiem viendzimuma pāriem mūsu valstī nebūtu nekādu tiesību vispār. NA ir tā, kura reaģēja histēriski uz Satversmes tiesas spriedumu, kurā bija atzīts, ka Latvijā nav vienīgais savstarpējās dzīves modelis - viens vīrietis un viena sieviete, kas apprecējušies baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā.

NA arī ir tā, no kuras viens no redzamākajiem kadriem, Iesalnieks, reiz Tviterī salīdzināja geju praidu ar komunistu terorismu. Brīvdienās Iesalnieks ļoti aktīvi ņēmās pa Tviteri toņkārtā - es nevainīgs, tie, kuri mani kritizē, ir tie, kuri patiesībā nodarbojas ar naida runu. Tas šāda veida cilvēkiem ir tipiski - viņi var salīdzināt geju praidu ar komunistu terorismu, bet, ja kāds par to iepīkstas, tad tūdaļ sākas - tu pats naidu kurini, tu pats naidu kurini.

Cita starpā no Iesalnieka kunga brīvdienās mēs uzzinājām, ka žurnāliste Anita Brauna, kura Tviterī pilnīgi pareizi pateica, ka tas, kas notika Tukumā, nebūtu noticis, ja politiķi mūsu valstī nebūtu tādi kretīni attiecībā uz cilvēktiesībām, patiesībā ir propagandiste komunistu un nacistu garā, ne žurnāliste. Pats tu tāds, pats tu tāds. Jā, tā ir niķīga trīs gadus veca bērna uzvedība, bet tāda ir bijusi saruna Tviterī.

Nav tikai NA. Tieslietu (!) ministrs (!) Jānis Bordāns viņdien kādā intervijā pateica, ka Latvijā nevar būt likuma par viendzimuma pāriem, jo… Jānis Bordāns nezina, cik tādu pāru mūsu valstī ir. Tas ir jauns arguments no cilvēka, kurš citreiz ir apgalvojis (pilnīgi nepatiesi), ka viendzimuma pāri visu pēc kārtas var nokārtot pie notāra.

Bordāna kungs mums ir jurists, kas nozīmē, ka viņam ir kaut kāda izglītība, un tas savukārt nozīmē, ka viņš labi zina, ka tās ir pupu mizas. Savukārt attiecībā uz viendzimuma pāru skaitu pieļauju, ka SKDS vai tamlīdzīga iestāde ar vislielāko prieku uztaisītu pētījumu par viendzimuma pāru skaitu Latvijā, ja Bordāna kungs vai Tieslietu ministrija tādu pasūtītu.

Nav arī tikai viņš. Filmas Dvēseļu putenis scenārists nupat kādā intervijā ir nācis ar skaidrojumu par to, kāpēc filma vakar netika pie neviena Oskara ASV Kinoakadēmijas balvu ceremonijā. Tas ir atbilstoši scenārista skaidrojumam tāpēc, ka Dvēseļu putenis ir par "tradicionālām vērtībām." Tur nu jāsaka - bez komentāriem. Bez komentāriem vispār.

Un, protams, ir arī baznīca. Romas katoļu baznīca ir bijusi institucionāli homofobiska kopš laika gala, kas ir ironiski, ņemot vērā to, cik daudzi no tās priesteriem laika gaitā ir palaiduši rokas konkrēti gados jaunu vīriešu un bieži vien arī zēnu virzienā. Vanaga luterāņi ir institucionāli homofobiski, kad pāris mācītāji iepīkstējās, ka varbūt tā nevajag, Vanaga luterāņu baznīcas reakcija bija viņus padzīt no baznīcas vispār. Ļoti "kristīgi."

Un vēl viena lieta, un tad man tiešām būs uz televīziju jādodas. Kamēr vienīgie sabiedrībā patiešām redzamie cilvēki, kuri ir atklāti geji, būsim es un ārlietu ministrs, politiķi varēs turpināt izlikties, ka problēmas nekādas nav. Ar to es negribu atņemt ne kripatiņas no tā, ko dara izmisīgi vajadzīgā Mozaīka un izmisīgi vajadzīgie Kaspars, Kristīne, Linda un citi.

Taču 30 gadus pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas no skapja nav iznācis neviens pats aktieris vai aktrise, neviens pats sportists vai sportiste, izņemot olimpieti Līgu Kļaviņu, neviens pats mūziķis vai mūziķe. Neticu, ka tās ir jomas, kurās nav neviena paša geja vai lesbietes vispār. Un, ja gadījumā kāds no tiem patlaban lasa šo tekstu - jūs, cienītais vai godātā, ar savu klusēšanu esat palīdzējuši radīt vidi, kurā vienu geju var aplaistīt ar degmaisījumu un aizdedzināt.

Jauku visiem šo pirmdienu!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kas viņus dīda? (Kroņa vīruss kā hibrīdkara elements, svarīgākais elements)

FotoSastopoties ar acīmredzamā noliedzējiem, es vienmēr neizpratnē plātu rokas, jo neizprotu, kas viņiem prātā, kas viņus dīda, kas liek tā uzvesties?! Ko viņi grib un vēlas panākt?
Lasīt visu...

21

Atbilde Kasīklim par to, kur labāka dzīve – Latvijā vai Krievijā?

FotoCilvēki Krievijā slīkst nabadzībā, pensionāri mirst no bada, savukārt latviešus pārņem nauda, greznība un prieks. Tā Kasīklis savā kartējā sacerējumā apraksta dzīvi abās valstīs. 
Lasīt visu...

21

„Linča tiesa” sit augstu vilni

FotoCeru, ka esat gatavi uzklausīt arī mani*. Pirmkārt, ar tīru sirdsapziņu varu viennozīmīgi apgalvot: nekad neesmu ne sitis vai kā citādi fiziski aizskāris ne savu sievu, ne kādu citu sievieti.
Lasīt visu...

21

Nav jūtama krietna, kārtīga saimnieka roka

Foto2017. gada pašvaldību vēlēšanās Smiltenes novadā no 66 kandidātiem četros partiju sarakstos tikai 7 kandidāti bija partiju biedri. Rezultātā deputātu vietu vairākumu 9 no 15 Smiltenes novada domē ieguva Nacionālās apvienības (NA) saraksts, no kura nebija ievēlēts neviens NA biedrs. Tā par Smiltenes novada mēru kļuva bezpartejiskais Gints Kukainis un kopā ar astoņiem bezpartejiskiem deputātiem faktiski vadīja novadu līdz brīdim, kad 2019. gada 2. septembrī bijušais izpilddirektors Kārlis Lapiņš pieņēma Latvijas Reģionu apvienības/Vidzemes partijas (LRA) saraksta deputāta mandātu un lielā vienprātībā tika ievēlēts par domes priekšsēdētāja vietnieku.
Lasīt visu...

21

Rīdziniekiem ir dota iespēja balsot jebkurā novadā, kur viņiem pieder kāds īpašums

FotoPieaugot spriedzei Facebook diskusijās un zīlējot nākotni kafijas biezumos, prognozējot, ko atļaus, ko neatļaus un vai vispār atļaus, der atcerēties - nav neviena, kas var kaut ko aizliegt vai atļaut demokrātiskā sabiedrībā, tikai un vienīgi mēs paši.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kārtība caur haosu - kā uzbūvēt jau sabrukšanai nolemtu torni?

Laikus brīdinu, ka teksts satur vairākus okultisma terminus un, iespējams, var aizskart kāda reliģiskās jūtas, bet...

Foto

Kāpēc potēšana Latvijā, visticamāk, nespēs uzveikt Ķīnas vīrusu

Kopš gada sākuma uzkrājies gana pieredzes, lai kopā ar iepriekš zināmiem apstākļiem varētu atzīt, ka potēšana Latvijā, visticamāk,...

Foto

Krimināllikumā virza apdraudējumu vārda brīvībai

Partiju apvienība “Attīstībai/Par” sadarbībā ar partiju “Progresīvie” iniciējuši diskriminējošus grozījumus Krimināllikumā, kas pāri citām sabiedrības grupām īpaši izcels tā dēvēto LGBT...

Foto

Atbilde Kasīklim par 9. maiju

Cienījamais Kasīklis kārtējo reizi nolēma parādīt, ka viņš ir gudrāks par visiem citiem, un padalījās ar virkni savu uzskatu par 9. maija svinēšanu Latvijā....

Foto

Kad kapelmeistars un dziesmu svētku biļešu tirgotāja nozīmē injekciju ar plakātiem, avīzēm vai reklāmas rullīšiem

Vakcīnas ir medikaments, un kā katram medikamentam arī vakcīnai ir konkrēta...

Foto

Veselības aprūpes iestāžu funkcionāru atklātā vēstule Latvijas Republikas Saeimai un Ministru kabinetam

Mēs, Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD), Bērnu klīniskās...

Foto

9.maijs - Lielā lūzera diena

Ko tad īstam krievu imperiālistam 9.maijā vajadzētu pieminēt - Pirra uzvaru “Lielajā Tēvijas karā” vai murgaino Pasaules revolūciju?...

Foto

Tiesībsargs ignorē acīmredzamu civiltiesību pārkāpumu: jaunais īres likums apzināti atņem iegūtās īres tiesības

Ja nelasījāt LR Tiesībsarga paskaidrojumus par jauno īres likumu, tos varat izlasīt ŠEIT. Kā...

Foto

Homofobu naidam jāpieliek punkts: grupveida izvarošanas upuru ķengātāja atklātā vēstule Latvijas augstākajām amatpersonām

Pēdējo dienu notikumi Latvijā, kad dzīvību zaudēja puisis (Normunds Kindzulis), ir skaidri pausta...

Foto

Plānoju atsākt regulāru raidījumu vadīšanu, tāpēc iebilstu pret ierobežojumiem saistībā ar masku lietošanu raidījumos

Nu jau vairākus mēnešus Latvijā ir spēkā ierobežojums televīzijas un radio raidījumu...

Foto

Es varētu no ordeņa atteikties, jo stāvu pāri šādām lietām. Bet neatteikšos vis

Aprīļa pēdējā diena pārsteidza ar ziņu, ka esmu iekļauts ar Triju Zvaigžņu ordeņiem apbalvoto...

Foto

Levita - Ēlertes branža

Es iedomājos situāciju - eju pa ielu ar savu suņuku... pavasarīgs gaiss, putniņi čivina un galvā pozitīvas domas raisās. Vienvārdsakot, labs noskaņojums!...

Foto

Atjaunosim līdzsvaru sevī un sabiedrībā

1918. gada 18. novembris un 1990. gada 4. maijs ir divi nozīmīgākie datumi Latvijas valsts vēsturē. Šodien aprit 31 gads, kopš...

Foto

Šajās pareizticīgo Lieldienās es esmu sapratis: tautai ir jādod skaidras instrukcijas

2018.gada maijā es atteicos no turīga advokāta dzīves. Tas bija mans personīgs lēmums. Es nolēmu...

Foto

Kā uzveikt sērgu: valsts amatpersonām minimālo algu līdz uzveikšanai

Nu jau gads un trīs mēneši Ķīnas vīrusa, bet vēl nav bijis brīža, kad Latvijas veselības polītikas noteicēji būtu...

Foto

NEPLP: ja divas lesbietes skūpstās, tas NAV seksuāls saturs

Lūk, šāda atbilde no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) par Samantas Tīnas un LTV1 demonstrēto videoklipu. Īsumā:...

Foto

Tautas balss - Dieva balss

Šo devīzi bieži citēja mans šefs Guntis Melderis tajos nicinātajos padomju laikos, ja tauta domāja citādi, pretēji valdes vai viņa paustajam...

Foto

Brīnišķais kovidlaiks

Šis brīnišķais "kovidlaiks"! Nu jau ir tā, ka nevar uzrakstīt pat pāris vārdus, tiem neveltījot atsevišķus komentārus un nepaskaidrojot vēstījuma domu sīkāk - tik...

Foto

Mēs apbalvojam pareizus žurnālistus par izcilu ieguldījumu demokrātijas stiprināšanā un Latvijas informācijas telpas kvalitātē

Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu, augstākie Latvijas valsts apbalvojumi piešķirti...

Foto

Ar likumu atļautie miesas bojājumi vai pat nonāvēšanas?

Viena no profesijām, kuras galvenais uzdevums ir glābt cilvēku dzīvību vai palīdzēt uzlabot veselības stāvokli, ir ārsti, taču...

Foto

Atklāta vēstule iekšlietu ministram, ģenerālprokuroram, Valsts policijas priekšniekam

Tukuma novadu un visu Latviju 23.aprīlī pāršalca ziņa par šausminošo notikumu Tukumā, kurā smagus apdegumus guva divas personas....

Foto

Manas domas par to, kas notika Tukumā

Policijas pārstāvis TV ziņās gan teica, ka varbūt tas nebija noziedzīgs nodarījums. Lai izmeklēšanai sekmējas noskaidrot patiesību, taču man...

Foto

Par likuma “Grozījumi Augstskolu likumā” izsludināšanu, neraugoties uz tā būtiskajiem trūkumiem

Satversmes tiesa ar 2020. gada 11. jūnija spriedumu atzina Augstskolu likuma 56. panta trešo daļu...

Foto

Jūs, „kautrīgie” geji un lesbietes, ar savu klusēšanu esat palīdzējuši radīt vidi, kurā vienu geju var aizdedzināt

Labdien visapkārt! Kā visiem labi klājas šajā pirmdienā? Nupat,...

Foto

Briesmīgi un necilvēcīgi ir pelnīt politiskos punktus uz noziegumu rēķina, rezultātā šķeļot sabiedrību un sējot naidu

Noziegums Tukumā ir briesmīgs un necilvēcīgs, policijai ir jāveic izmeklēšana,...

Foto

Kas un kā varētu palīdzēt Tieslietu ministrijas administrācijai tās radītās likumdošanas karikatūras un anomāliju novēršanai

Tieslietu ministrija (TM) apgalvo, ka esot “jānorāda uz vēsturiskajiem dalītā īpašuma...

Foto

Mums ir jādzīvo, nevis jāgaida, kad vīruss dosies uz Marsu

Skatos uz mūsu 100 onkuliņu un tantīšu haotiskajiem mēģinājumiem ko sakārtot... un rodas sajūta ka nevienam...

Foto

Vai apzināta diskriminācija un segregācija nolūkā pakļaut vairākumu mazākuma perversajām interesēm?

Jurijs Perevoščikovs portālā Apollo: "Laika periodā no 28.decembra līdz 15.aprīlim atklāti kopumā 73 400 Covid-19...

Foto

„Aunu un klaunu” vienošanās par sadarbību ekonomikas un zemkopības attīstībai

Pandēmijas iespaids uz tautsaimniecību šodien ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem. Krīzes rada ne tikai...

Foto

Kas pašlaik notiek VID?

Šodien parunāsim par Valsts ieņēmumu dienestu (VID), - kas tur pašlaik notiek Ar 2021.gadu nodokļu nomaksai ir izveidots vienotais konts. Liekas, ka...

Foto

Ko mums māca „Thalidomide” pandēmija

20.gadsimta otrajā pusē daudzās valstīs zāļu ağentūras reğistrēja brīnumainas zāles Thalidomide, kas palīdzēja daudzām saslimšanām, t.sk., grūtniecēm noņēma nepatīkamās sajūtas. Zāles raksturoja ar...

Foto

Mums ir izvēle

TV 24 Preses kluba raidījumā Edijs Klaišis, jauniešu radošo centru "OPEN" vadītājs, teica: „Man nav izvēles, ja es gribu strādāt ar bērniem, man būs jāvakcinējas...”...

Foto

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir divi (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir  (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi....

Foto

Par vakcināciju, čipošanu, kristietību, islāmu, Bībeli, Austrumiem un “Zvēra zīmi”

Kādreiz biju visai dziļi iesaistījies kristietībā. Tik dziļi un patiesi, ka draudze pat ievēlēja par mācītāju....

Foto

Problēma ir tajos, kuri neatstāj policistiem citu izvēli kā strādāt par braukšanas instruktoriem

Šonedēļ nogalināja vienu no mums. Nogalināja nekaunīgi, nošaujot gaišā dienas laikā blīvi apdzīvotā...

Foto

Kāpēc mums visiem jāsatraucas par Bezzubova slepkavību

Futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība Rīgā gaišā dienas laikā papildina sarakstu ar daudzām skandalozām pasūtījuma slepkavībām, kas notikušas mūsu...

Foto

Mans vīrišķais testosterons ir sajūtams stipri tālāk par valstī noteikto divu metru distanci

Šis ieraksts adresēts maniem nelabvēļiem. Es ar gandarījumu vēroju Jūs, kā Jums nesanāk....

Foto

Lai izvērtētu raidījumu „Aizliegtais paņēmiens”, mēs no nodokļu maksātāju naudas samaksājām pat advokātu birojam

Latvijas Televīzijas Satura padome izvērtējusi 29.marta raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kura tēma bija...

Foto

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo:...

Foto

Nacionālais jautājums

Kas tas ir, kas saucās dzīve? Vēders, galva, kājas, brīve? Var jau būt, ka, kādu krāpjot, Arī sevi apzogam, Cik tad ir to tīro...

Foto

Ne dienas bez jaunumiem. Par daudz cietušo suni Ārčiju, protams

Tātad Pārtikas un veterinārais dienests nupat nāca klajā ar šķietami priecīgu vēsti. Ārčija bijušajam spīdzinātājam uzlikts...

Foto

Tas viss ir jāmaina līdz pamatiem

Valsts, kurā Satversmes tiesa neievēro pamatdokumentu - Satversmi, bet Eiropas rekomendācijas....