Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mēs par Jums zinām, ka esat nepagurstoši profesionāli žurnālisti, vārda brīvības aizstāvji un demokrātijas cīnītāji. Bet mēs arī zinām, ka esat Krievijas Federācijas pilsoņi un Krievija ir Jūsu mājas. Līdzīgi kā mēs vienmēr godāsim savas mājas — Latviju, lai vai kādi nelieši vai bandīti tur reizēm ir pie varas, tā mēs aiz cieņas pret Jums saprotam, ka Jūs godāsiet savas mājas arī tad, kad tur valda pašreizējais režīms un kad aizstāvēt savas mājas var dārgi maksāt.

Krievijas Federācijas karā pret Ukrainu Latvija ir nostājusies Ukrainas pusē. Pat, ja personīgi neatbalstāt pašreizējo Krievijas Federācijas varu, ārpus Krievijas Jūs, pirmkārt, pārstāvat Krieviju, kaut vai to, kas pastāvēja līdz 24. februārim. Krievijas tauta nav kolektīvi vainojama varas noziegumos. Tomēr līdzīgi kā mēs saprotam varas pretinieku bezspēcību Krievijā, tā Jums vajadzētu saprast, ka Jūsu aktivitātes Latvijā šajā laikā var pamatoti tikt uzlūkotas ar aizdomām.

Doždj TV un citi mediju pārstāvji šeit ir uzņemti kā brīvās pasaules aizstāvji, kuriem savā zemē draud represijas attieksmes pret karu dēļ. Taču Jūs neesat šeit uzņemti kā tādā neitrālā valstī ar visām brīvajai pasaulei piederīgajām brīvībām. Proti, Jūsu morālā vārda brīvība Latvijā neietver tiesības ietekmēt Latvijas iekšpolitiku un ārpolitiku jautājumos, kuri skar Krievijas intereses. Tie ir jautājumi, kuros mūsu zemē šajā laikā izteikties brīvi ir tikai mūsu pašu iedzīvotāji vai mūsu sabiedrotie.

Es kā Latvijas pilsonis un jebkura Latvijā savu mūžu nodzīvojusi tantiņa (kas varbūt vēl pagājušogad 9. maijā pulcējās pie okupācijas pieminekļa) drīkstam kritizēt un apspriest Latvijas iekšpolitiku un ārpolitiku attiecībā pret karu un Krievijas Federāciju, bet Jūs to darīt neesat morāli tiesīgi.

Kad Jūs runājat par okupācijas pieminekļa nojaukšanu, mēs Jūsu darbībā saskatām Krievijas Federācijas pretenzijas uz savas ietekmes sfēras simbola saglabāšanu Rīgas centrā. Līdzīgi ir ar jautājumiem par rusofobiju, par vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem un citiem ceļošanas ierobežojumiem. Latvijas valsts pastāvēšanas pamats ir latviešu valoda, Latvijas tauta un mūsu zeme.

Karš Latviju apdraud un vājina daudzos un dažādos veidos, bet ilgtermiņā viens no mūsu pašnoteikšanos visvairāk apdraudošajiem faktoriem ir latviešu valodas lietojuma īpatsvara samazināšanās, Latvijā ieplūstot lielam skaitam krievu un angļu valodā runājošo. Viena lieta ir, kad šos jautājumus delikāti šķetina cilvēki ar dažādiem uzskatiem, kas Latviju sauc par savām mājām, bet pavisam cita lieta ir, kad šos sāpīgos jautājumus kara laikā uz mūsu zemes atļaujas apspriest no pretinieka varas patvērumu šeit radušie.

Ja vēlaties baudīt visas brīvās pasaules privilēģijas arī kara laikā, tad Jums ir jādodas uz tādu mītnes vietu, kura ir ieņēmusi neitrālu pozīciju šajā karā vai kuras eksistenci neapdraud šis karš un tā ideoloģiskais dzinulis — “krievu pasaules” plešanās. Latvijas tauta viesmīlību izrādīs tikai tādiem Krievijas medijiem, kas atzīs kara radīto apdraudēju Latvijas pastāvēšanai, novērtēs viņiem sniegto patvērumu un aiz cieņas izvairīsies no Latvijas politikas apspriešanas jautājumos, kas ir sasaistāmi ar oficiālās Krievijas imperiālajām interesēm.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...