Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

14. martā pulksten 08:00 dzīvnieku aizsardzības organizācijas jau trešo reizi pulcēsies pie Saeimas uz piketu, lai pieprasītu mīļdzīvnieku audzētāju kontroli, kuras valstiskā līmenī Latvijā nav bijis. Tā rezultātā ir radusies dzīvnieku masveida pārprodukcija, un šajā pārprodukcijā saražoto dzīvnieku ciešanas pārsniedz gan dzīvnieku glābēju, gan patversmju, gan sabiedrības resursu. Tas būs skarbs, emocionāls patiesa izmisuma kliedziens, jo ikdienas realitāte dzīvnieku glābējiem Latvijā šobrīd ir vēl skarbāka.

Rūgtā pieredze rāda, ka mīļdzīvnieku pavairošana Latvijā zeļ un plaukst bez jebkādas valstiskas uzraudzības, atstājot šo procesu pašu audzētāju ziņā. Dzīvnieku glābējiem regulāri nākas saskarties ar audzētāju savtīgu, bezatbildīgu un ļaunprātīgu attieksmi pret dzīvniekiem, kuri pavada savu dzīvi iesprostoti šauros būros, antisanitāros apstākļos, regulāri slimojot un mirstot mokošā nāvē, jo viņiem ne tikai nesniedz pienācīgu veterināro aprūpi, bet nenodrošina pat elementāru labturību. Vēl briesmīgāk – šiem dzīvniekiem liek dzemdēt mazuļus metienu pēc metiena, un, kad tie vairs nav izmantojami pavairošanai, dzīvnieki tiek izmesti kā nevajadzīgas lietas, bet mazuļi bieži tiek pārdoti ar neārstējamām ģenētiskām slimībām vai slimībām, kas radušās nepienācīgas aprūpes dēļ.

Tā kā ceturtdien Saeimas sēdē 15.darba kārtības jautājums ir likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” (148/Lp14) uz 3.lasījumu, dzīvnieku aizsardzības organizācijas aicina deputātus apzināties situācijas kritiskumu un pieprasa beidzot valstiskā līmenī risināt dzīvnieku pārprodukcijas cēloni un humānu attieksmi pret mūsu mazajiem brāļiem, nosakot likumā VISU mīļdzīvnieku audzētāju kontroli!

Ja deputāti nobalsos “PAR” likumprojekta 13. un 14.priekšlikumu, tiks dots deleģējums Ministru kabinetam izstrādāt noteikumus mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju kontrolei un uzraudzībai.

Ja vairākums nobalsos “PAR” 17.priekšlikumu, tiks saglabāta esošā kārtība, ka bezatbildīgas vairošanas rezultātā tiek ražoti dzīvnieki, kuri labākajā gadījumā savu dzīvi nodzīvos patversmē, sliktākajā – ir pakļaujami likvidācijai, jo piedāvājums Latvijā jau sen pārsniedz pieprasījumu.

Šī priekšlikuma pieņemšana būs ķeksīša dēļ labam izskatam, jo ar normu, ka datubāzē jāatzīmē pavairošanas vieta, netiek radīts nekāds mehānisms šo vietu uzraudzībai - attiecīgi arī turpmāk būs jāgaida uz masveida un/vai ilgstošu dzīvnieku spīdzināšanu, jāatrod kāds, kurš gatavs ziņot par šādu adresi, un jācer, ka PVD inspektors šajā vietā saskatīs pārkāpumus.

Dzīvnieku glābēji pieprasa līdzvērtīgu uzraudzību un kontroli visiem mājas (istabas) dzīvnieku audzētājiem un dzīvnieku vairošanai. Tieši tādus pašus noteikumus uzraudzībai kā dzīvnieku patversmēm, kur saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem dzīvnieku aprite tiek kontrolēta un uzraudzīta pa stundām, centimetriem un santīmiem.

Patversmēs un dzīvnieku aizsardzības biedrībās vairs nav vietu un spēka uzņemt visus bezatbildīgi pavairotos vai pamestos. Dzīvnieki ne pie kā nav vainīgi un nav likvidējami tikai tāpēc, ja jau piedzimuši šai pasaulē. Sabiedrība nedrīkst pieļaut, ka jebkurš pilsonis var izdomāt vairot dzīvniekus un darīt to bez jebkādas atbildības. Dzīvnieku vairošana nedrīkst palikt arī kā hobijs Latvijas ekonomikas pelēkajā zonā.

Nav pamata iebildumiem, ka ir audzētāji un ir pavairotāji, tādējādi it kā ieliekot emocionālu nozīmi atbildības līmenī - Valsts Valodas centrs sniedzis skaidrojumu, ka juridiski korekti ir izmantot vārdu AUDZĒTĀJS, jo tiesību aktos nav tāda vārda PAVAIROTĀJS VAI VAIROTĀJS.

Vienlaikus dzīvnieku aizstāvji pateicas visiem godprātīgajiem audzētājiem, kas izprot lietas būtību un aicina arī viņus pievienoties piketā, lai likums vērstos pret tiem, kas ir bezatbildīgi, savtīgi un ļaunprātīgi pret viņu varā esošajiem dzīvniekiem.

Balsojums Saeimā izšķirs vai Latvijā joprojām būs nevajadzīgu un nelaimīgu dzīvnieku pārprodukcija, pārpildītas patversmes un pēc būtības nekontrolējama dzīvnieku vairošana vai tomēr kļūsim par humānu un sakārtotu Eiropas valsti, jo beidzot arī ES regulas projekts paredz audzētāju un dzīvnieku pavairošanas kontroles un uzraudzības ieviešanu no visām pusēm - labturības, izsekojamības, ēnu ekonomikas un dzīvnieku pārprodukcijas.

Ceturtdien dzīvnieku glābēji, patversmju un biedrību pārstāvji būs pie Saeimas ar vienu prasību – valstisku atbildību par mīļdzīvnieku pārprodukcijas mazināšanu HUMĀNĀ, CIEŅPILNĀ un ATBILDĪGĀ veidā – nepieļaujot bezkontrolētu vairošanu un nenogalinot tos, kas nav vainīgi, ka nākuši šajā pasaulē.

* Nodibinājums “Dzīvnieku policija”, Dzīvnieku aizsardzības biedrība “Ķepu ķepā”

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...