Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Prognozes par “iebrukumu” Ukrainā, drīzā kara gaidas, saknē neizpildāmas prasības un angažēto politologu gaudas (ja kas, Latvijas politologi ir visīsākajā saitē un tāpēc vispār nav respektējami) padara jau tā šmucīgo un apkaunojošo LV mediju telpu vēl netīkamāku. Divnieku karaļi nekļūst par “izcilniekiem” tikai tāpēc, ka paši sevi tā nosauc.

Savukārt, starp rindām pētot varas cilvēku izteicienus un pieejamo informāciju, rodas konkrēti jautājumi.

Vai tiešām Vladimirs Putins nezina savas armijas jaudu, ka atļaujas draudēt kolektīvajiem Rietumiem?

Pilnīgi noteikti zina un saprot, ka uz NATO raidītu masīvu spārnoto raķešu triecienu 100% noreaģēt nespēj un postījumi kritiskajai infrastruktūrai var būt lieli, neskatoties uz pasaulē labāko PA sistēmu esamību. Tāpēc arī savulaik tika piedraudēts atbildēt ar kodolieročiem pret masīvu konvencionālo triecienu no NATO puses..

Tāpēc visvienkāršākā un paredzamā izeja no “ultimāta” būtu kodolieroču izvietošana Baltkrievijā, kas atgrieztu normā Lietuvu un Poliju. Tas gan pavairotu infarktu skaitu Vācijā, bet tas ir pārāk sīki, lai to varētu uzskatīt par nozīmīgu atbildi. Vēl jo vairāk, ka tas šokētu eiropiešus, bet būtu dziļi vienaldzīgi ASV, kas uzskata eiropiešus par konkurentiem un savulaik azartiski dedzināja vācu pilsētas ar visiem civilistiem.

Kas varētu būt īstā atbilde un īstais mērķis šim izklupienam?

Acīmredzami mēs to uzzināsim drīz, jo ultimāta laiks ir limitēts. Mērķis visdrīzāk ir izsist no sliedēm jau tā labilās ASV, kas nav atjēgušās no jūtamajiem reputācijas zaudējumiem pēc Afganistānas. Jebkura nākamā kļūme būs graujoša.

Tāpēc jāatceras Ķīnas un Krievijas attiecības pēdējā laikā, jo abas šīs valstis saprot, ka militārs konflikts ar ASV katrai atsevišķi būs pārāk bīstams. Bet, darbojoties kopā, tās var nograut ASV prestižu līdz nullei.

Tāpēc īstā spēle varētu būt citāda.

Krievija ietiepīgi nereaģē uz mēģinājumiem pagrūst to uz Ukrainu, Rietumu diplomātija skaļi brēc: Ddariet to, nekas par to nebūs. Tikai sankcijas!! Ko Krievija nogaida? Zeme Donbasā atkusīs drīz, pēc mēneša. Un dubļos karot ir grūti. Bet kļūst skaidrs, ka Krievija to darīt nemaz netaisās. Tāpēc, ka īstais scenārijs visticamāk norisināsies Āzijā, Ķīna gatavojas paņemt atpakaļ Taivānu, bet AUKUS bloks vēl nav militāri saskaņots un darboties gatavs.

Tāpēc notikumu eskalācija Ukrainā notur pasaules uzmanību šim reģionam, notiek arī militārā plānošana, tiek sūtīti ieroči un instruktori. Līdz kādu rītu uzausīs gaisma un Gomindāna republika Taivānā būs pārstājusi eksistēt. Un, kad ASV atjēgsies un pārslēgsies, metīs spēkus uz Āziju, tad nākamajā dienā Austrumukrainas krievu apdzīvotājās teritorijās būs nomainījies karogs. Un nav teikts, ka tam būs vajadzīgs daudz patronu.

Šobrīd ne materiāli, ne morāli reaģēt uz 2 frontēm ASV vairs nespēj. Noteikt sankcijas Ķīnai un Krievijai vienlaicīgi? Fondu tirgus to neizturētu. Turklāt jaunizveidotā “ļaunuma ass” ir daudzskaitlīga un tirgus ietilpīgs: Ķīna, Irāna, Krievija, Indija - tas padara sankcijas bezjēdzīgas, kā arī samazina dolāra ietekmi pasaules tirgos.

Šis scenārijs ir tikai viens no iespējamajiem, bet tehniski tā ir labākā izeja no pata situācijas. Skaidrs, ka šogad neizbēgami gaidāmi skarbi vēstures pagriezieni, kuros daži stūrēs, bet daži tikai vēros. Vērotāju vidū būs arī ES impotenti, kuru enerģiju vairumā gadījumā ir paņēmis karš ar savu pašu populāciju, tāpēc nekam citam laika arī vairs nebūs. Tāpēc varam droši ierakstīt ES kā 2022.gada ārpolitikas un iekšpolitikas lūzeri, kas savu ietekmi zaudēs arvien dramatiskāk.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...