Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No krāpnieciskām darbībām cietušās personas iesniegums Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrai atklāj, ka Latvijā darbojas labi organizēta krāpnieku grupa, kuras cietušie ir nevis lētticīgi pensionāri vai Magoņšovu skatītāji, kuri neorientējas uzņēmējdarbībā un finanšu instrumentos, bet diezgan cienījami un pazīstami uzņēmēji.

Viens no šīs grupas vadošajiem darboņiem ir bēdīgi slavenais Uģis Tabors, kuru kopā ar bijušo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimševiču tiesā par iespējamo liecinieka, "Trasta Komercbankas" akcionāra Igora Buimistera ietekmēšanu.

Protams, var jau teikt, ka pats muļķis, jo ko ielaidies biznesā ar cilvēku, kurš ir mēģinājis izmuhļīt papildus liecības no nelaiķa I. Buimistera par Ilmāra Rimševiča slaveno ceļojumu uz Kamčatku? Bet nu, kā zināms, Latvijā darbojas nevainīguma prezumpcija un ikviens ir atzīstams par nevainīgu, kamēr viņa vaina nav pierādīta un nav stājies spēkā notiesājošs tiesas spriedums.

Uģis Tabors bija vērsies pie cietušā kā SIA “FLOKSS”, reģistrācijas Nr.40003286445, juridiskā adrese Augusta Deglava iela 151, Rīga, LV-1021 pārstāvis, minot, ka viņam ir nepieciešama palīdzība, lai reģistrētu savu uzņēmumu Igaunijā. Tā kā cietušais bija pazinis Uģi Taboru jau agrāk, viņam nav radušās aizdomas par to, ka savu naudu viņš vairs nekad neredzēs.

Cietušais uzsāka sadarbību ar Uģi Taboru un sāka veikt nepieciešamās darbības darījuma realizācijai. Uģis Tabors informēja cietušo, ka pilnīgai projekta (ieguldīšana nekustamajos īpašumos) realizācijai būs nepieciešamas investīcijas EUR 1 000 000 (viens miljons euro) apmērā, kuras viņš iegūs no investoriem Apvienotajos Arābu Emirātos. Vienlaicīgi Uģis Tabors informēja cietušo, ka, lai līdz galam sakārtotu investīciju piesaisti no investoriem, nepieciešami EUR 40 000, kuru viņam pašlaik nav, tāpēc viņš ir palūdzis aizdevumu no cietušā.

Uģis Tabors apgalvoja, ka nauda ir nepieciešama, lai samaksātu par juridiskajiem pakalpojumiem un finanšu konsultantu pakalpojumiem EUR 1 000 000 investīciju piesaistes procesā. Uģis Tabors pārliecināja cietušo, ka projekta veiksmīgai realizācijai ir nepieciešams viens mēnesis, tāpēc steidzami ir nepieciešama nauda visu dokumentu kārtošanai.

Uģis Tabors norādīja, ka juridiskos pakalpojumus sniegs Gunārs Brēdermanis pēc Gata Ulmaņa rekomendācijas. Tā kā cietušais ir pazinis Uģi Taboru, viņš nepārbaudīja atsauksmes par Gunāru Brēdermani. Tikai jau pēc notikušās krāpšanas fakta cietušais ir konstatējis, ka interneta dzīlēs ir atrodama informācija, ka Gunārs Brēdemanis veic krāpnieciskas darbības, piedāvājot juridiskos pakalpojumus.

Cietušais, uzticoties Uģim Taboram un uzskatot, ka nekustamo īpašumu investīciju projekts varētu tikt veiksmīgi realizēts, ir aizdevis viņam pieprasīto summu, kuru Uģis Tabors solīja atdot divu nedēļu laikā.

Vēlāk, kad aizdevums netika atdots, cietušais ir uzzinājis, ka aizdotie naudas līdzekļi netika izlietoti to paredzētajam mērķim, kā arī noskaidrojās, ka Uģa Tabora organizētā grupa darbojās vairākās epizodēs, apkrāpjot arī citus cilvēkus. Cietušais pieļauj, ka izkrāptie naudas līdzekļi ir sadalīti starp grupas dalībniekiem, iztērējot tos ceļojumos un izklaidēs.

Uģis Tabors aizņemtos naudas līdzekļus līdz šim brīdim cietušajam nav atdevis, izvairās no jebkuras komunikācijas, neatbild uz zvaniem. Pēc neskaitāmiem mēģinājumiem sakomunicēt ar Uģi Taboru gan cietušajam, gan citām personām, kuras mēģināja pamudināt Uģi Taboru tomēr atdot aizdoto naudu, ar cietušo sazinājās Gatis Ulmanis, pārstāvot SIA “Baltijas Juridiskās drošības dienests”, reģistrācijas Nr. 50003746951. Cietušais, pārbaudot datus, noskaidroja, ka šim uzņēmumam nav vajadzīgo licenču, kā arī uzņēmums ir likvidēts jau 2018. gadā. Gatis Ulmanis mēģināja pārliecināt cietušo neizplatīt nekādu informāciju par Uģa Tabora krāpnieciskām darbībām un solīja, ka nauda tiks atgriezta un SIA “Baltijas Juridiskās drošības dienests” garantēs tās atdošanu un transportēšanu.

Protams, ka nu jau likvidētajai SIA “Baltijas Juridiskās drošības dienests” nav nekāda sakara ar Latvijas Republikas drošības dienestiem, bet darboņi par tādiem mēģina uzdoties, iebiedējot no krāpnieciskām darbībām cietušās personas, lai tās nevērstos tiesībsargājošajās iestādēs.

2022.gada septembrī ar cietušo sazinājās Gunārs Brēdermanis – persona, par kuras juridisko pakalpojumu sniegšanu Uģis Tabors (it kā) bija aizņēmies naudu no cietušā. Gunārs Brēdermanis apgalvoja, ka ir tā persona, kas kārto Uģa Tabora darījumu, lai viņš atgūtu savus līdzekļus. Tika norādīts, ka līdzekļi atrodoties Dubaijā, bet Gunāram Brēdermanim ir nepieciešama nauda, lai nopirktu biļetes uz Dubaiju, un tad viņš varētu atdot cietušajam arī Uģa Tabora parādu.

Cietušais 2022.gada 19.decembrī bija saticies ar Gunāru Brēdermani personīgi un norādīja viņam, ka pastāv aizdomas par krāpšanu, bet Gunārs Brēdermanis apgalvoja, ka tā nav, un piedāvāja noslēgt aizdevuma līgumu un iekļaut tajā punktu, kurā apliecina, ka gadījumā, ja neatdos Uģim Taboram un viņam aizdotos naudas līdzekļus, tad viņš piekrīt, ka darbības tiek kvalificētas kā noziedzīgs nodarījums.

Tāpēc starp cietušo un Gunāru Brēdermani 2022.gada 29.decembrī tika noslēgts Aizdevuma un parāda atmaksas līgums, saskaņā ar kuru cietušais līdz 2023.gada 17.janvārim aizdeva Gunāram Brēdermanim EUR 14 000, kā arī Gunārs Brēdermanis apņēmās līdz 2023.gada 17.janvārim atdot cietušajam Uģa Tabora parādu un ar to saistītos izdevumus (t.sk. zaudējumi) pret Pieteicēju EUR 52 000, kas sastāv no parāda EUR 40 000 un zaudējumiem EUR 12 000.

Gunārs Brēdemanis ir apgalvojis, ka ir nepieciešami nevis EUR 14 000, bet EUR 18 000, tāpēc 2023.gada 9.janvārī tika noslēgta vienošanās par grozījumiem aizdevuma līgumā, palielinot aizdevuma summu līdz EUR 18 000.

Aizdevums Gunāram Brēdermanim tika izsniegts konkrētam mērķim – nodrošināt, ka Gunārs Brēdermanis var veikt maksājumus juristiem, finanšu speciālistiem, kredītiestādēm un līdzvērtīgus maksājumus, lai nodrošinātu, ka Gunārs Brēdermanis saņem naudas līdzekļus vismaz EUR 70 000, kas atrodas Apvienotajos Arābu Emirātos.

Gunārs Brēdermanis bija rezervējis restorānu Dubaijā Gordon Ramsay Hell’s Kitchen 2023.gada 16.janvārī, plkst.19:00, lai satiktos ar cietušo personu un atdotu aizdevumu. Tomēr uz tikšanos restorānā neviens nebija ieradies, un no cietušās personas aizņemtie finanšu līdzekļi tā arī netika atdoti.

No cietušās personas sarakstes un Gunāru Brēdermani izriet, ka tikšanās tika pārcelta no dienas uz dienu un, kad bija norunāta beidzamā tikšanās, Gunārs Brēdermanis bloķēja cietušās personas telefona numuru.

Vēlāk cietušais ir noskaidrojis, ka no līdzīgām Uģa Tabora, Gunāra Brēdemaņa un Gata Ulmaņa darbībām ir cietušas vairākās personas. Vienai cietušai personai Gunārs Brēdemanis bija pārdevis viltoto Covid-19 sertifikātu, tāpēc viņa nebija vērsusies tiesībsargājošajās iestādēs, baidoties no iespējamas kriminālatbildības.

Zimīgi ir tas, ka 2023.gada 5.februāra raidījumā “De Facto” tika pieminēts, ka Ilmāram Rimševičam ir izvirzīta arī apsūdzība par viltotā Covid-19 sertifikāta izmantošanu. Saliekot šo informāciju kopā ar faktu, ka Rimševičs ar Taboru sēž uz kopīga apsūdzēto sola par Igora Buimistera iespējamo nelikumīgo ietekmēšanu, nav grūti izdarīt secinājumus, kurš Rimševičam ir sagādājis viltoto Covid-19 sertifikātu.

Cerams, ka mūsu tiesībsargājošām iestādēm pietiks iekšējo resursu, lai beidzot apturētu šīs organizētās krāpnieku grupas darbību.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...