Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jūs smiesieties, bet Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores krēslu ieņemošā Ieva Jaunzeme vēl joprojām nav spējusi nokārtot ierēdņa kvalifikācijas novērtēšanas eksāmenu.

Atcerēsimies, ka jau 2019.gadā I.Jaunzeme izgāzās ierēdņu novērtēšanā, tādēļ viņai tikai dots viens gads uzlabot savu darbu, zināšanas un atsevišķas personīgās īpašības. Tomēr I.Jaunzeme doto laiku veltīja nevis sava darba uzlabošanai, bet intrigu pīšanai un solījumu došanai politiķiem, tādējādi cenšoties nodrošināt palikšanu amatā.

Pagājušā gada rudenī Finanšu ministrijai bija atkārtoti jāizveido vērtēšanas komisija, kura vērtētu, vai I.Jaunzeme ir spējusi gada laikā kaut minimāli uzlabot savas zināšanas un vai ir kompetenta ieņemt iestādes vadītāja amatu.

Arī atkārtotās vērtēšanas pirmajā kārtā I.Jaunzeme izgāzās tik pamatīgi, ka gandrīz vai apraudājusies komisijas priekšā. Savukārt uz otro vērtēšanas kārtu I.Jaunzeme vienkārši neieradās, lūdzot viņai piešķirt divas nedēļas "papildu sagatavošanās" laiku.

Pēc šīm divām nedēļām viņai bija nepieciešamas vēl divas nedēļas, un tad jau ārkārtas stāvokļa dēļ valstī atkal bija pastiprināti drošības pasākumi. Un tieši nākamajā dienā pēc papildu ierobežojumu stāšanās spēkā I.Jaunzeme pēkšņi bija gatava viņas darba vērtēšanas otrajai kārtai. Ar nosacījumu, ka veiks to attālināti.

Tā kā Finanšu ministrijas ierēdņi  ir labi informēti par I.Jaunzemes piekopto praksi videokonfereču laikā slēpti izmantot citu VID amatpersonu palīdzību, šī I.Jaunzemes iniciatīva tika noraidīta, jo tas jau iepriekš nozīmētu, ka tiktu vērtēts nevis I.Jaunzemes, bet anonīmu VID ierēdņu darbs.

Joprojām var tikai iztēloties, kā jūtas šīs augstākās VID amatpersonas, kurām jāslēpjas aiz ekrāna, jāraksta špikeri un jālabo I.Jaunzemes kļūdas tikai tāpēc, lai VID priekšniece izskatītos adekvāta. Bet vēl grūtāk iedomāties, kā pašai I.Jaunzemei nav kauna to prasīt no saviem padotajiem.

Bet uz otro novērtēšanas kārtu bija jāgaida līdz šī gada maijam, kad valstī beidzās ārkārtas stāvoklis un I.Jaunzemei vairs nebija tiesiska pamata izvairīties no stāšanās komisijas priekšā.

Tomēr arī šajā situācijā I.Jaunzeme izvēlējās izmantot tradicionālo ierēdņu triku - iesniegt simtiem lappušu garu sava darba novērtējumu, kura caurskatīšanai komisijai būtu jāvelta nedēļām ilgs laiks.

Vienīga problēma - komisijas locekļiem ātri tapa skaidrs, ka I.Jaunzeme pati to nav rakstījusi. Noskaidrojās, ka I.Jaunzemes sacerējumu ir rakstījuši citi VID ierēdņi, kuri izmantojuši laiku, zināšanas un nodokļu maksātāju naudu I.Jaunzemes vajadzībām - viņas centieniem saglabāt amatu.

Cerams, ka drīz varētu sekot iesniegums VID ar lūgumu I.Jaunzemei paskaidrot, kāpēc viņa izmanto VID resursus savām personīgajām vajadzībām un vai viņa piekristu publiskot it kā pašas sagatavoto vērtējumu tam, ko divu gadu laikā ir paveikusi par nu jau 5300 eiro mēnesī lielo atalgojumu.

Savukārt, tā kā I.Jaunzeme nav pietiekami gudra izdomāt tik daudzus variantus palikšanai amatā, nākamajā rakstā palūkosimies, kam ir izdevīga nekompetentas ierēdnes atrašanās tieši VID vadītāja amatā. Un saldajam ēdienam pievienosim dažas pikantas detaļas par Terehovas muitnieku aizturēšanas aizkulisēm un to, kā tagad VID tiek tirgoti uzņēmējiem labvēlīgi lēmumi.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...